بلاگ

نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ و اصول و تکنیک‌های آن (2022)

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
30%
تخفیف
1
140,000 تومان
اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
1
126,000 تومان

فهرست مطالب

چگونه یک نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای داشته باشیم؟

روش‌های دیجیتال مارکتینگ دائما تغییر می‌کنند و به‌روز می‌شوند. تنها راه رسیدن به اهداف بیزینس‌ها استفاده از استراتژی و نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ مناسب است.

در استفاده از دیجیتال مارکتینگ شما همیشه احساس می‌کنید که شبکه‌های اجتماعی دیگری نیز وجود دارند که لازم است شما آن‌ها را بشناسید و این موضوع فقط پیرامون فضاهای اجتماعی نیست بلکه برای ابزارهای تبلیغاتی دیگر و نیز الگوریتم‌های گوگل که نمی‌شناسید، نیز صادق است.

مواردی که شما برای طراحی و استفاده از نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ باید آن‌ها را موردتوجه قرار دهید شامل: سئو و بهینه‌سازی، آنالیتیکس گوگل، تبلیغات، رتبه‌ی سایت، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی، اهداف بیزینس، ابزارها و …. می‌باشد، بهره‌گیری از این بخش‌ها بدون داشتن استراتژی و پلن مشخص سبب موفقیت نمی‌شود و شکست را به دنبال خواهد داشت.

می توانید برای اطلاع از تعرفه های خدمات سئو سایت توسط آکادمی فرصت به این صفحه مراجعه کنید.

براساس بررسی‌ها لازم است بعد از اتمام کار به این سوال پاسخ داده شود که آیا نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ طراحی شده برای این بیزینس یک پروسه‌ی مشخص از دیجیتال مارکتینگ را تعریف می‌نماید؟ اگر پاسخ این سوال منفی بود و یا جوابی برای این سوال نداشتید به این معنا است که یک جای کار شما اشتباه است.

سوال اصلی این است که در صورتی که نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ مناسب با بیزینس خود را نداشتید چگونه می‌توان انتظار موفقیت داشت؟

اکنون زمان برنامه‌ریزی و تغییر برنامه‌های پیشین است؛ برای یک شروع جدید برنامه‌ریزی کنید.

شما می‌توانید با کمک استراتژی و نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ به موفقیت برسید.

 

آموزش دیجیتال مارکتینگ

 

چگونه یک نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ حرفه‌ای داشته باشیم؟

راهنمای نوشتن پلن دیجیتال مارکتینگ شامل مراحل زیر است:

 

پلن دیجیتال مارکتینگ

گام یک: تعیین اهداف، طراحی پلن ايده‌آل، انتخاب تیم حرفه‌ای و زمان‌بندی اجرای استراتژی

اولین و مهم‌ترین کار در استراتژی دیجیتال مارکتینگ، مشخص کردن اهداف مناسب برای شما می‌باشد تا بدانید نقطه‌ی پایان فعالیت‌های شما کجا خواهد بود. فعالیت‌های شما باید برای رسیدن به این اهداف باشد.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ SOSTAC

ابتدا بیزینس خود را از تمام جوانب تعریف نمایید؛ نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ بیزینس شما باید با برنامه‌ریزی شما متناسب و هماهنگ باشد.

باید مشخص کنید که انتظار شما از استراتژی دیجیتال مارکتینگ دستیابی به چه هدف‌هایی است؟ ( بعنوان نمونه: آیا تمایل دارید که بعنوان شرکت‌های توسعه‌ی سایت B2B  فعالیت نمایید؟ ).

شما باید این بخش از استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود با کمک اهداف هوشمندانه و برنامه‌ریزی شده براساس چهارچوب‌های کاری خود، توسعه دهید، بعنوان نمونه: اهداف خاص، قابل دستیابی، مرتبط با بیزینس، و…

برنامه‌ریزی و حرکت براساس زمان، یکی از مهم‌ترین اصول کارهای دیجیتالی است. برنامه‌ریزی شما وابسته به این که تا چه اندازه مدرن و حرفه‌ای باشد به شکست یا موفقیت منجر می‌شود.

در ابتدا باید توجه کنید که در طول پروژه از کدام ابزارها استفاده خواهید نمود. بعنوان نمونه،Hobspot ، مایل چیپ ، فیسبوک و گوگل را می‌توانید بعنوان ابزار استفاده کنید.

هنگامی که ابزار مناسب برای پلن دیجیتال مارکتینگ بیزینس شما انتخاب شد، باید یک تیم حرفه‌ای برای کمپین دیجیتال مارکتینگ خود انتخاب کنید. در پایان لازم است که برای پلن خود، یک برنامه‌ی زمانی تعیین کنید.

هدف نهایی خود را برای تیم بازاریابان بازگو کنید. رسیدن به اهداف باید در زمان تعیین شده و از راه برنامه‌های تضمین شده اتفاق بیوفتد.

پلن دیجیتال مارکتینگ

گام دو: شناخت مخاطبان هدف

بر روی مخاطبان هدف خود تمرکز کنید و آن‌ها را تجزیه‌و‌تحلیل نمایید و آن‌ها را بشناسید. در این‌جا باید شبکه‌های اجتماعی آنلاین موردعلاقه‌ی مخاطبان هدف خود را بشناسید.

اگر برای بیزینس خود سایت دارید با استفاده از گزارش‌های  گوگل آنالیتیکس  می‌توانید بررسی کنید که کدام گروه از مخاطبان هدف از شما بیشتر خرید کرده‌اند.

علاوه بر این شما باید رقبای خود را بررسی کنید و ببینید که رقبا روی چه مخاطبانی هدف‌گذاری کرده‌اند، توجه کنید که بر روی مخاطبان هدف آن‌ها برنامه‌ریزی نکنید.

مخاطبان هدف خود را بیابید، مخاطبان هدف شما به برند شما علاقه‌مند خواهند شد و بدون این‌که شما کاری کنید، حتی برای شما تبلیغات نیز انجام می‌دهند و مشتریان بیشتری را به ارمغان خواهند آورد.

هر بیزینسی مخاطبان خاص خود را دارد. توجه داشته باشید که روش‌های بازاریابی آنلاین روی خانم‌ها بیشتر از آقایان تأثیر می‌گذارد. شما با شناخت مخاطبان هدف، می‌توانید کمپین‌های مناسب خود را برای ارتباط با مخاطبان طراحی کنید.

 

گام سه: روش‌ها و فرآیندهای نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ

لازم است با توجه به اهداف و مخاطبین هدف بر روی فضاها و روش‌های مناسب تمرکز کنیم. هر بیزینسی باید استراتژی دیجیتال مارکتینگ خاص خود را انتخاب کنید.

فضا یا شبکه‌ی اجتماعی موردنظر شما باید موثرترین، مناسب‌ترین و مرتبط‌ترین فضا با فعالیت‌های بیزینس شما باشد.شما باید پیام‌های خود را بر اساس پرسونای مخاطبان هدف خود طراحی کرده و آن پیام‌ها را در فضای مناسب در معرض دید مخاطبان قرار دهید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود را بررسی کنید.

بررسی استراتژِی مورد استفاده‌ی فعلی پلن دیجیتال مارکتینگ بیزینس می‌تواند به شما کمک کند که اشتباهات خود را اصلاح کنید.

اگر بیزینس شما کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ از پیش طراحی شده‌ی زیادی دارد، می‌توانید با الگو گرفتن از آن‌ها و رفع اشکالات هرکدام یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ جدید طراحی کنید.

توجه داشته باشید که یک سایت موفق لازم است نسبت به مشتریان خود تا حدامکان پاسخگو باشد، پس بررسی کنید شما تا چه اندازه نسبت به مشتریان خود پاسخگو هستید.

پس از انجام این امور باید کمپین دیجیتال مارکتینگ خود را راه‌اندازی کنید. شروع یک کمپین بازاریابی، ممکن است روزها تا هفته‌ها زمان ببرد. توجه داشته باشید که ابزارهای آنلاین زیادی برای تشخیص تماس‌ها، ثبت ایمیل‌ها، و… در دسترس است.

پلن دیجیتال مارکتینگ

گام چهار: بررسی نتایج

یکی از مهم‌ترین مراحل در طراحی نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ تجزیه‌وتحلیل نتایج است.

در سایت‌ها، ابزار گوگل آنالیتیکس اساس بهینه‌سازی موفق عملکرد پلن‌های دیجیتال مارکتینگ می‌باشد. انجام این کار به شما کمک می‌کند تا نقاط ضعف بیزینس خود را پیدا و برای رفع آن تلاش کنید.

پس از طراحی پلن دیجیتال مارکتینگ و راه‌اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ، لازم است که مداوم آن را تجزیه‌وتحلیل کرده و میزان موفقیت آن را بسنجید. در دنیای دیجیتال مارکتینگ این تجزيه‌وتحلیل‌ها طبیعی است.

بیزینسی که قدرت بهینه‌سازی ندارد، راه دشواری برای ساخت نمونه پلن دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی اینترنتی موفق پیش‌رو خواهد داشت.

شما باید برای پلن دیجیتال مارکتینگ خود یک استراتژی قوی داشته باشید.

 

در پایان باید گفت امروزه با پیشرفت اینترنت و ارتباطات، بیزینس‌ها با کمک پلن دیجیتال مارکتینگ به‌شکل عالی رونق می‌گیرند. فرقی نمی‌کند که از طریق کدام فضا یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ را شروع کنید، چیزی که مهم است داشتن یک برنامه‌ریزی منظم برای این استراتژی است.

ابزارهای مختلفی برای راه‌اندازي دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که هر کدام از این ابزارها کاربرد خاص خود را دارند بنابراین لازم است قبل از آنکه به استفاده از آن اقدام کنید، بررسی کنید و ابزاری که بهترین کاربرد را برای شروع استراتژی بیزینس شما دارد، انتخاب کنید.

 

دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده + معرفی 10 تکنیک مهم آن
30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
116
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل