قیف فروش در اینستاگرام(2022)

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
22
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف

فهرست مطالب

 

قیف فروش در اینستاگرام

 

مطمئنا با مفهوم قیف فروش آشنا هستید. اما اگر بخواهیم برای یاداوری کوچک این مفهوم را دوباره تعریف کنیم باید بگوییم که قیف فروش استفاده از تکنیک هایی ساده برای تبدیل مخاطب به مشتری موقت و در نهایت مشتری دائمی است. هنگامی که تبلیغات منتشر می شوند در گام اول تعداد زیادی از مخاطبین ر به خود جذب می کنند.

اما تمام این مخاطبین تا انتها با شما همراه نخواهند بود و نمی توانید آنها را به مشتری تبدیل کنید. بنابراین، تمرکز بر روی تمام مخاطبین دشوار است. قیف فروش به شما کمک می کند که مشتری واقعی را شناسایی کرده و بتوانید  آن را برای همیشه در کنار خود نگه دارید.

برای اینکه با اهمیت قیف فروش در اینستاگرام آشنا شده و بتوانید از اینستاگرام برای تحقق این هدف استفاده کنید در این مقاله با ما همراه باشید.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

 

چرا کسب و کارها باید به ایجاد قیف فروش در اینستاگرام اهمیت بدهند؟

اهمیت ونقش پر رنگ اینستاگرام در افزایش فروش و موفقیت های تجاری در سال های اخیر موجب شده که اغلب فعالان در این حوزه، نگاهی ویژه به این پلتفرم داشته باشد. هر تجارتی زمانی موفق خواهد بود که بتواند قیف فروش را به درستی اجرا کند.

پلتفرم ها و شبکه ها اجتماعی مختلفی در جهان فعال هستند، اما چرا تنها قیف فروش در اینستاگرام می تواند موفقیت تجاری به دنبال داشته باشد؟

در گام اول، باید به این نکته اشاره کنیم که پلتفرمی می تواند در تبلیغات نقش و عملکرد موثری داشته باشد که دسترسی به آن آسان بوده و حجم گسترده ای از مخاطبین را پوشش دهد.

یکی از دلایل اصلی برای اجرای قیف فروش در اینستاگرام این است که این پلتفرم بیش از 800 میلیون کاربر فعال دارد. علاوه بر این، این شبکه اجتماعی در کشور ما فیلتر نبوده و دسترسی به ان بسیار آسان است.

دومین دلیلی که اهمیت ایجاد قیف فروش در اینستاگرام را بیشتر می کند قابلیت انتشار انواع مختلف محتواها در این پلتفرم است. شما می توایند انواع محتواهای متنی، تصویری و ویدیویی را در اینستاگرام منتشر کنید.

این مزیت موجب می شود که بتوانید مخاطبان بیتشری را تحت تاصیر قرار دهید. درنتیجه، احتمال موفقیت تجاری و افزایش فروش نیز بیشتر خواهد شد.

دلیل دیگری که اغلب فعالان در حوزه تجارت آنلاین و مدرن را متقاعد کرده که بر ایجاد قیف فروش در اینستاگرام متمرکز شوند، بررسی ساده رقبا و اجرای تکنیک های آنها با روش های نوین است.

در این بستر به رحتی می توانید رقبای داخلی و خارجی را شناسایی کرده و تکنیک های انها را تحلیل کنید. می توانید از انها در انتشار پست ها ایده بگیرید. علاوه بر این، تحلیل واکنش مخاطبین در اینستاگرام ساده تر از سیر شبکه های اجتماعی است.

 

راهکار ایجاد قیف فروش در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید قیف فروش در اینستاگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگر ایجاد کنید، باید تعریف دقیقی از اهداف خود داشته بشادی. بعلاوه، مسیر دستیابی به این اهداف نیز باید کاملا مشخص شود.

در تعیین دقیق اهداف به این نکته توجه داشته باشید که اهداف تجاری و تبلیغاتی شما باید کاملا واقع بینانه باشد و با توجه به توانایی و امکانات شما و تیمتان تعریف شده باشند.

پیش از اینکه وارد مرحله اجرای قیف فروش در اینستاگرام وید باید پاسخ مناسبی برای این سوالات داشته باشید.

چگونه می توانید مشتراین واقعی را شناسایی کنید؟

مخاطبین از چه تکنیک هایی برای مقایسه محصولات و خدمات مشابه استفاده می کنند؟

چگونه می توایند در تبدیل مخاطببه مشتری موقت و سپس مشتری ثابت عملکرد موفقی داشته باشید؟

چگونه می توایند از اینستاگرام برای حفظ ارتباط دائمی با مشتراین استفاده کنید؟

راهکارهای اصلی برای ترغیب مخاطب و مشتراین برای استفاده دائمی از محصولات شما چیست؟

سعی کنید تمام این سوالات را به دقت بررسی و تحلیل کرده و به جواب مناسب برای آنها دست پیدا کنید. یکی از مواردی که می تواند ایجاد قیف فروش در اینستاگرام را شکست مواجه کند، عدم توجه همه جانبه به این موارد است.

سعی کنید استراتژی های دقیق و عملی برای خود و تیمتان تعریف کنید. تا دستیابی به هدف نهایی به این موارد پایبند باشید.

اما فراموش نکنید، افزایش فروش در یک مقطع کوتاه به معنی پااین کار نیست. زمانی قیف فروش به درستی عمل کرده است که بتواند مشتراین دائمی برای شما ایجاد کند.

بنابراین، علاوه بر تعیین اهداف کوتاه مدت سعی کنید اهداف ماین و بلند مدتی نیز داشته باشید. این روش به شما کمک می کند که پس از دستیابی به اهداف مقدماتی برای تحثث اهداف نهایی تلاش خود را بشتر کنید.

 

موفقیت قیف فروش در اینستاگرام

موفقیت فروش به معنی افزایش فروش است. زمانی به این هدف دست پیدا می کنید که بتوانید اصول فروش فصلی را اجرا کنید. به هیمن دلیل است که قیف فروش در اینستاگرام بر فروش فصلی متمرکز است.

در فروش فصلی باید ببر چهار اصل مختلف متمرکز شود. این اصول عبارتند از: آشکارسازی، تعامل با مشتری، استفاده از یلد یا سرنخ و در نهایت اتمام فروش. در ادامه هر یک از این اصول را توضیح می دهیم.

  • آشکارسازی

آشکارسازی بخش مقدماتی ایجاد قیف فروش در اینستاگرام است. در این بخش شما باید به دلایل قانع کننده یا دست پیدا کنید که استفاده از اینستاگرام برای تبلیغ محصولات شما را توصیه کند.

پس از انکه مطمئن شدید برای تبلیغ محصولات خود به اینستاگرام نیازمند هستید باید اقدام به تویلد پست هخای مناسب و مرتبط با خدمات و محصولات خود کرده و ذائقه مخاطب را مدنظر بگیرید.

سعی کنید پست ها ره به صورت منظم و در فواصل زمانی معین منتشر کنید. فراموش نکنید که باید در این مرحله از لوکیشن، هشتگ و کپشن های جذاب استفاده کنید.

آموزش بازاریابی در اینستاگرام

 

  • تعامل با مشتری

تضمین موفقیت قیف فروش در اینستاگرام به برقرار ارتباط هدفمند با مخاطب و حفظ این ارتباط وابسته است. زمانی که به تعداد قابل قبولی مخاطب رسیدید باید ارتباط خود را با انها عمیق تر کنید.

سعی کنید پس از انتشار پست ها ومعرفی محصولات از مشتراین ومخاطبین نظرسنجی کنید. اجازخ بدهید انها نظرات خود را در مورد محصول یا محتوا باین کنند. یکی از تکنیک های موثر در این مرحله این است که از مخاطب بخوایهد پست شما را سیو کرده یا در صورت رضایت از محصولات شماف پیج شما را به دوستان خود معرفی کند.

  • تولید و ارائه سرنخ

یکی از پیچیده تیرن مراحل در قیف فروش در اینستاگرام ، ایجاد سرنخ است. برای اینکه بتوانید  سرنخ مناسب را بریا مخاطبین خود تویلد کنید می توایند از بیو اینستاگرام کمک بگیرید. تولید سرنخ با توجه به هر محصول متفاوت است.

برای اینکه در این مرحله عملرد موفق داشته باشید به رفتار رقبای خود دقت کنید. اما استفاده از رای گیری یا درخواست سوال می تواند به شما در شناخت مخاطب کمک کند.

وقتی مخاطب را بشناید می توانید در تولید سرنخ عملکرد موفقتری داشته باشید. فرانوش نکنید که در این محله باید محدوده زمانی فروش را کاملا مشخص کنید.

  • اتمام فروش

مرحله فروش در قیف فروش در اینستاگرام مرحله یا بسیار کوتاه است. در این مرحله باید تمام اطلاعات را به صورت کاملا شفاف برای مخاطبین ارائه کنید. برای آگاهی مشتراین از زمان و نحوه خیردی ا مرحله ثبت سفارش می توایند از پست یا استوری های مهیج استفاده کنید.

نتیجه گیری

اینتساگرام یکی از پلتفرم هایی که می توانید برای تبلیغ و فروش از ان استفاده کنید. بریا اینکه بتوانید میزان سود خود در هر فصل فروش را افزایش دهید استفاده از قیف فروش در اینستاگرام بسیار موثر خواهد بود.

قبل از تشمکیل قیففروش سعی کنید مخاطب خود را به خوبی بشناسید. بریا جذب مخاطب از محتواهای مناسب استفاده کنید. سعی کنید محتواها به صورت ترکبی بوده و از تمام محتواهای متنی، تصویری و ویدویویی استفداده کنید.

 

آموزش دی اکتیو اینستاگرام(2022)

 

راهنمای تبلیغات در اینستاگرام
30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل