بلاگ

ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام – ساده ترین راه ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام در چند مرحله (2022)

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
22
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف
ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام

فهرست مطالب

ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام

تقویم محتوا یک برنامه‌ریزی برای محتواهایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شود، است. افراد برای این به تقویم محتوا نیاز دارند که بتوانند محتوای باکیفیت‌ تولید کنند و سلامت فضای‌مجازی خود را با یک برنامه‌ریزی خوب حفظ نمایند. اگر شما دارای یک بیزینس هستید و در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز فعالیت دارید، تقویم محتوایی اینستاگرام یک عامل مهم برای افزایش درآمد شما از فضای مجازی خواهد بود.

در امر ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام حتما به سوالات زیر فکر کنید:

آیا اصول ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام را رعایت و محتوای باکیفیت تولید کرده‌اید؟

آیا محتواهایی که براساس تکنیک‌های ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام ساخته‌اید و در پیج خود منتشر کرده‌اید سبب جذب فالوور شده است یا خیر؟ آیا محتواهایی که براساس قواعد ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام تولید کرده‌اید کیفیت بهتری دارند؟ ما در این مطلب به تمام سوالات شما پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

 

اگر نیاز به خدمات سئو سایت دارید کلیک کنید.

 

تقویم محتوای اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

مخاطبان اینستاگرام شما تمایل دارند که بدانند شما کی و چه محتوایی را به اشتراک می‌گذارید. این کار به این معنا نیست که یک برنامه‌ی معین در اختیار مخاطبان پیج خود قرار دهید! شما باید یک سیاست تولید محتوای معین داشته باشید. به این معنا که سیاست تولید و اشتراک‌گذاری محتوا در پیج شما دارای یک نظم خاص باشد.

این کار باعث می‌شود که وقتی مخاطبان شما وارد اینستاگرام می‌شوند، بدانند که قرار است محتوای منتشر شده از پیج شما را ببینند. یا بهتر از آن اینکه مخاطبان فقط برای دیدن پیج شما، وارد اینستاگرام شوند.

 

تقویم محتوا برای اینستاگرام

و این فقط با ساخت‌ تقویم محتوا برای اینستاگرام میسر می‌شود. تقویم محتوای اینستاگرام مانند یک برنامه‌ی زمانبندی شده است که مدیر پیج با کمک این تقویم زمانی، علاوه بر زمان اشتراک‌گذاری پست‌ها و استوری‌های پیج، جنبه‌های مختلف فعالیت پیج در اینستاگرام را تعیین می‌کند.

 

اینکه‌ کمپین‌های مختلف پیج، با کدام محتواها و در چه زمانی آغاز شوند، درهر تاریخ و ساعتی کدام قسمت از کمپین در پیج اینستاگرام شما منتشر شود، مهم‌تر از این‌ها، هر کدام از مسئولیت‌ها به چه کسی با چه سمتی محول شود، و… از کاربرد‌‌های تقویم محتوای اینستاگرام است.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

 

تقویم محتوای اینستاگرام مانند یک تقویم بازاریابی برای بیزینس‌های مختلف اینستاگرامی می‌باشد. بعبارت دیگر ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام، درست مانند یک برنامه‌ریزی برای بازاریابی محتوای پیج اینستاگرام شما است. تبلیغات تاثیر زیادی بر فروش محصولات دارد و بخش زیادی از تبلیغات مربوط به تولید و انتشار محتوا است. حال آن‌که ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام باعث می‌شود که تعداد و کیفیت محتوای پیج اینستاگرام شما براساس روز و ساعت معین شده و در‌اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

 

ضرورت ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام چیست؟

تقویم تولید محتوای اینستاگرام یا Content Calendar یک ابزار کلیدی برای تولید محتوا، بازاریابی آن و دیجیتال مارکتینگ در اینستاگرام می‌باشد.

تقویم تولید محتوا همانطور که پیش‌تر نیز بیان شد یک برنامه‌ریزی دقیق برای تولید و انتشار محتوا باکیفیت برای پیج شما است. تقویم محتوا به کمک شما می‌آید تا از نظر بازدهی پیج و زمان، بهترین نتیجه را بگیرید.

اگر قصد تولید تقویم محتوا برای اینستاگرام یا سایت خود را دارید  قبل از هر کاری نیاز به دانستن اصول ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام را دارید.

تقویم تولید محتوا به کمک شما می‌آید تا یک شیوه‌ی مناسب برای مدیریت تولید محتوا از تصمیم‌گیری برای تولید محتوا تا زمان برنامه‌ریزی برای انتشاری اصولی داشته باشید.

اگر در ابتدای راه هستید، شاید ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام برای شما امری سخت به‌نظر برسد. ولی با گذشت زمان اهمیت این تقویم در نظم‌بخشی و اجرای موثر تولید محتوا مشخص می‌شود. تقویم محتوا یک ابزار کاربردی با نکات معین است، که براساس پرسونای مخاطبان پیج و اهداف بیزینس شخصی‌سازی شده است.

با تقویم محتوای اینستاگرام پیج خود را شخصی‌سازی می‌نمایید.

 

تقویم محتوا برای اینستاگرام

تقویم اینستاگرام چه محتوایی دارد؟

تقویم محتوا، یک تقویم دارای جدول است که در این جدول روزهای هفته همراه با تاریخ وجود دارد. توضیحات هر خانه از جدول متفاوت است. موضوعاتی که معمولا در ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام مورد توجه قرار می‌گیرند به شرح زیر است:

 

۱-موضوع محتوای پست‌ها:

مشخص کنید، پستی که قرار است منتشر کنید چه موضوعی دارد، در آن پست پیرامون چه موضوعی صحبت خواهید کرد و کاربران قرار است چه چیزی ببینند، بشوند یا بخوانند.

 

۲-نوع محتوا:

مشخص کنید که محتوای شما از کدام نوع (ویدیو، عکس، استوری، نظرسنجی یا…) خواهد بود.

 

 

۳-هشتگ‌ها:

استفاده از هشتگ‌های مناسب در اینستاگرام به حضور پیج شما در اکسپلور اینستاگرام کمک می‌کند. با حضور در اکسپلور کاربران بیشتری پیج شما را خواهند دید بنابراین نرخ تعامل پست و تبدیل کمپین اینستاگرامی شما افزایش خواهد یافت.

 

۴-روز‌های خاص تقویم:

برای تقویم محتوای خود روز‌های خاص تعيين کنید. روزهای خاص بسیار مهم هستند. شما باید در روزهایی مانند عید نوروز محتوای خاص آن روز را ارائه دهید. این محتوای خاص می‌تواند یک پست یا استوری یا یک محتوای مناسب دیگر باشد.

 

ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام

۵-تاریخ انتشار:

باید روزهای مشخصی برای انتشار پست انتخاب کنید. اینکه انتشار هر پستی در چه روزی باشد، نکته‌ی مهمی است که باعث جلب نظر مخاطبان به محتوای پیج بخصوص در کمپین‌ها می‌شود.

 

۶-ساعت انتشار محتوا:

ساعت انتشار پست‌ها را هم مشخص کنید. محتواهای مختلف اگر در ساعت‌های متفاوت منتشر شوند، بازخورد بیشتری خواهند داشت. توجه به این موضوع سبب اشتراک‌گذاری بیشتر محتوای پیج توسط مخاطبان شما خواهد شد. بنابراین شما باید بدانید ساعت مناسب برای انتشار هر محتوا، چه ساعتی است.

 

۷-مسئول تولید محتوا:

در ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام باید تعیین شود که تولید هر محتوایی برعهده چه کسی است، کدام شخص قرار است تصویر یا فیلم یا کپشن مناسب را بیابد، یا اینکه چه کسی هماهنگ‌کننده‌ی اعضای تیم خواهد بود.

 

۸-لینک‌های کپشن:

اگر پست تبلیغاتی می‌گذارید و کاربران با دیدن پست قرار است به سمت حساب کاربری یا پلتفرم دیگری هدایت شوند، باید لینک آن را در تقویم تولید محتوا درج کنید.

 

۹-دسته‌بندی محتوا و کمپین‌ها:

با دسته‌بندی کردن، تقویم محتوا را ساماندهی کنید. برای نظم‌دادن به تقویم، با کمک مواردی مانند رنگ، محتواهای خود را معین کنید. بعنوان نمونه پست ۱ قرار است روز شنبه در ساعت ۱۱ صبح برای کمپین فروش کرم ضدآفتاب به صورت یک استوری منتشر شود. این کار باعث می‌شود که اهداف شما مشخص شود.

 

ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام

۱۰-افراد تأثیرگذار آن حوزه:

شما می‌توانید از دنبال‌کنندگان افراد محبوب در حوزه‌های مرتبط، برای پیشرفت کمپین‌های پیج خود استفاده نمایید. برای این کار افراد دارای فالوور زیاد را انتخاب کرده، این افراد را به کمپین‌های خود دعوت نمایید.

 

بنابراین در تقویم اینستاگرام مشخص می‌شود که هر کدام از اعضای تیم تولید محتوا چه نقشی برعهده دارد. مشخص می‌شود که هرکس چه نوع محتوایی را در چه زمانی باید به شما بعنوان مدیر پیج تحویل بدهد. این کار سبب می‌شود که شما با پیگیری صحیح، برنامه‌های پیج را به درستی پیش ببرید.

 

تقویم محتوای اینستاگرام را چگونه طراحی کنیم ؟

شما می‌توانید تقویم محتوا را در یک دفتر یا سررسید یادداشت نمایید یا اینکه برای طراحی و مدیریت آن از ابزارهایی مانند Goolge Sheets ، اکسل، Trello یا ابزارهای مشابه بهره ببرید.

اگر دارای تیم تولید محتوا برای پیج خود هستید، استفاده از این ابزارها کمک می‌کند که همه اعضا بتوانند آنلاین بخش مربوط به خود را تغيير دهند.

بعد از طراحی تقویم محتوا توقع پیشرفت سریع، یک انتظار نادرست است زیرا گاهی نیاز است که بعد از مدتی با کسب تجربه برخی قسمت‌های تقویم را تغییر دهید تا یک تقویم بهتر ایجاد شود.

شما با طراحی، اجرا و به‌روز کردن تقویم محتوا، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان به بهترین نتیجه برسید و از پیشرفت مداوم پیج خود لذت ببرید.

 

 

در پایان باید گفت تقویم محتوا یک برنامه برای تولید و انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند تلگرام است.
این تقویم یک تصویر کلی از روزهای آینده و کارهایی که باید در پیج خود انجام دهید را به شما نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا در مسیر بازاریابی محتوا به پیش بروید.

 

 

بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام – آموزش صفر تا صد بلاگری در اینستاگرام (2022)

 

آموزش های رایگان مارکتینگ اینستاگرام
30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل