بلاگ

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام – تبلیغات اینفلوئنسری روشی هدفمند و موثر (2022)

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
22
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف
instagram infeloencer

فهرست مطالب

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام

Influencer on Instagram

یک روش جدید و مؤثر در دنیای دیجیتال است. در تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام، کسب‌وکارها و برندها با کمک افراد تأثیرگذار (اینفلوئنسر) در اینستاگرام یا سایر شبکه‌های اجتماعی تبلیغات می‌کنند. با این کار کسب‌وکارها با استفاده از اعتبار این افراد نزد دنبال‌کنندگان، برند یا محصولات خود را تبلیغ می‌نمایند.

تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد، کاربران اینستاگرام وقتی با یک محتوای تبلیغاتی خوب مواجه می‌شوند، به خرید محصول یا خدمات تبلیغ‌شده تمایل زیادی نشان می‌دهند.

در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از تعرفه های خدمات سئو سایت توسط تیم آکادمی فرصت به این صفحه مراجعه کنید.

در کشور ایران نیز با توجه به محبوبیت چشمگیر اینستاگرام ، کسب‌وکارها و برندهای زیادی از تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام یا همان اینفلوئنسر مارکتینگ برای شناخته شدن، برندینگ، افزایش فروش و… استفاده می‌نماید.

در این مطلب پیرامون تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام یا اینفلوئنسر مارکتینگ به شما توضیح خواهیم داد.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ یا تبلیغ اینفلوئنسری از سال‌های گذشته برای افزایش ویو و جذب فالوور، بسیار موردتوجه قرار گرفته است. بازاریابی سنتی یک روش گران با بازدهی کم است اما تبلیغات اینفلوئنسری یک روش مناسب با بازدهی سریع است که می‌تواند یک جایگزین مناسب برای تبلیغات به شیوه‌ی سنتی باشد.

مهم‌تر اینکه مصرف‌کنندگان دوست ندارند درمعرض تبلیغات زیاد قرار بگیرند به همین دلیل است که امروز پیامک‌های تبلیغاتی هر روز بیشتر اعتبار خود را ازدست می‌دهند.

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام

نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که افراد ۱۸ تا ۳۴ سال از تبلیغاتی که از سوی یک اینفلوئنسر انجام می‌شود استقبال می‌کنند و اکثر تصمیمات خرید خود را تحت تاثیر تبلیغات دهان‌به‌دهان انجام می‌دهند.

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام یا اینفلوئنسر مارکتینگ از سال‌های گذشته در کشور ما ایران نیز مانند نقاط مختلف جهان، فراگیر شده است. اگرچه اینفلوئنسر مارکتینگ به یک پلتفرم مشخص محدود نمی‌باشد، اما اکثر افراد این مفهوم را در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام بیشتر می‌شناسند و به‌کار می‌برند.

 

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام یکی از روش‌های بازاریابی موفق است که از افراد تأثیرگذار و دارای دنبال‌کننده‌ی زیاد در حوزه‌های مختلف برای تبلیغ یک برند و رساندن پیام برند به مخاطبان آن استفاده می‌شود.

در این روش به افراد تأثیرگذار یا اینفلوئنسرهای مرتبط با حوزه‌ی فعالیت برند مبلغی پرداخت می‌شود تا محصولات و خدمات برند را به‌صورت غیرمستقیم تبلیغ نمایند. معمولا تبلیغات اینفلوئنسری با روش‌های دیگر بازاریابی(بعنوان نمونه بازاریابی محتوا) همراه می‌شود.

 

اینفلوئنسر مارکتینگ به این دلیل دارای اهمیت است که می‌تواند پیام اینفلوئنسرها را به‌خاطر محبوبیتی که دارند به تمام دنیا برساند. بازاریابی محتوا نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، این محتوا به دوصورت می‌تواند نوشته شود یا محتوای موردنظر توسط برند و یا توسط اینفلوئنسرها نوشته می‌شود.

 

آموزش بازاریابی در اینستاگرام

 

اینفلوئنسر اینستاگرام چه کسی است؟ Influence یک فعل به معنای تأثیرگذاری می‌باشد و واژه‌ی Influencer به معنای یک فرد تأثیرگذار است. به بیان ساده‌تر اینفلوئنسر به شخصی گفته می‌شود که می‌تواند روی تصمیم‌گیری و رفتار افراد جامعه موثر باشد.

در تبلیغات در حوزه‌ی کسب‌وکارها و برندها اصطلاح اینفلوئنسر به اشخاصی گفته می‌شود که بر روی تصمیمات و رفتارِهای تعداد زیادی از مردم درباره‌ی خرید محصولات آن کسب‌وکارها و برندها تأثیرگذار هستند.

 

بازاریابی و تبلیغات ازطریق افراد تأثیرگذار و یا  تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام تأثیر چشمگیری در رشد و پیشرفت یک کسب‌وکار یا برند خواهد داشت. اینفلوئنسرها نزد مردم محبوبیت دارند و مردم در شبکه‌های اجتماعی فعالیت‌های آنها را دنبال می‌کنند؛ بنابراین اگر این افراد تأثیرگذار یک معرفی خوب انجام دهند این تبلیغ از ده‌ها میلیون تبلیغ به روش‌های دیگر اثربخش‌تر خواهد بود.

شما در کنار اینفلوئنسر مارکتینگ می‌توانید برای افزایش بازدهی و تاثیر، از روش‌های دیگر بازاریابی و تبلیغات نیز استفاده کنید.

 

 

 مزیت‌های اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

اینفلوئنسر‌ها به‌سادگی از راه شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام می‌توانند محصولات موردنظر را به مخاطبان معرفی نمایند و افراد زیادی را به خرید آن‌ها ترغیب کنند.

اینفلوئنسر‌ها در تولید تبلیغ جذاب نقش مهمی دارند و می‌توانند مشتریان زیادی برای برندها جذب کنند.

آنها می‌توانند در تولید یک محتوای جذاب برای بازاریابی نیز موفق عمل کنند و  از این راه اعتبار کاری خود را در فضای مجازی بالا ببرند و برای برند نیز مشتریان زیادی را جذب نمایند.

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام

 

انواع اینفلوئنسر

امروزه با گسترش شبکه‌های اجتماعی، مفهوم اینفلوئنسر تغییرات زیادی کرده است و به سلبریتی‌ها محدود نمی‌شود. امروز حتی یک شخص عادی نیز اگر دنبال‌کنندگان زیادی داشته باشد و نزد مخاطبان محبوب و شناخته شده باشد، اینفلوئنسر به حساب می‌آید.

اینفلوئنسرها برای  پیشرفت و گسترش بیزینس‌ها بسیار مهم هستند و در بازاریابی و تبلیغات بسیار موفق عمل می‌کنند. به‌گونه‌ای که در سال ۲۰۲۰ میلادی درآمد صنعت اینفلوئنسر مارکتینگ به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

 

اینفلوئنسرها چهار گروه هستند:

۱-مگا اینفلوئنسرهای اینستاگرام

این اینفلوئنسرها بیشتر از یک‌میلیون دنبال‌کننده دارند و بسیار مشهور هستند. اکثر افراد این دسته، سلبریتی‌ها، بازیگران و خوانندگان مشهور و محبوب هستند. مگا اینفلوئنسرها  قیمت‌های بالایی برای همکاری و تبلیغات دارند و اغلب توسط برندهای بزرگ برای تبلیغ انتخاب می‌شوند.

 

 ۲-ماکرو اینفلوئنسرهای اینستاگرام

ماکرو اینفلوئنسرها حدود صدهزار تا یک‌میلیون دنبال‌کننده دارند. بسیاری از برندها این دسته از اینفلوئنسرها را برای تبلیغ و بازاریابی انتخاب می‌کنند زیرا این گروه از اینفلوئنسرها مخاطبان با تعامل بالای بسیار زیادی دارند.

ماکرو اینفلوئنسرها شناخت زیادی از مخاطبان خود دارند بنابراين علاقه‌ی مخاطبان خود را به‌خوبی می‌شناسند و معمولا در حیطه‌ی فعالیت پیج خود تبلیغات می‌کنند.

 

۳-میکرو اینفلوئنسرها

ده‌هزار تا صدهزار دنبال‌کننده دارند. این دسته از اینفلوئنسرها به دلیل تعامل زیاد با دنبال‌کنندگان، بسیار مورد اعتماد آنها هستند.

 

 ۴-نانو اینفلوئنسرهای اینستاگرام

این گروه از اینفلوئنسرها کمتر از ده‌هزار دنبال‌کننده دارند و معمولا فقط در منطقه جغرافیایی خود تأثیرگذار هستند.

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام

تبلیغات اینفلوئنسری اینستاگرام

امروزه تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام یکی از موفق‌ترین و پرکاربردترین روش‌های بازاریابی در زمینه‌ی دیجیتال مارکتینگ می‌باشد. گسترش و افزایش محبوبیت اپلیکیشن‌های ارتباطی مانند اینستاگرام که اشتراک‌گذاری تصاویر و ویدئو را برای افراد راحت کرده است، سبب شده است که تبلیغات ازطریق این شبکه‌های اجتماعی جایگاه مناسبی در دیجیتال مارکتینگ به دست آورد.

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام نیز از جمله روش‌های دیجیتال مارکتینگ است که برای برندهای بزرگ که به دنبال افزایش شناخت مصرف‌کننده از برند و افزایش اعتماد نسبت به برند خود هستند، بسیار مناسب است. بازاریابی اینفلوئنسری تاثیرگذاری بسیار زیادی بر روی مخاطبان برندها دارد.

 

اگرچه تبلیغات توسط اینفلوئنسر مارکتینگ هزینه‌های زیادی برای برندها و کسب‌وکارها دارد اما مزایایی که دارد آن را از دیگر روش‌های بازاریابی متمایز می‌کند. اولین وجه تمایز این نوع تبلیغات، تعداد افرادی است که مخاطب یک تبلیغ هستند. افزون بر این، اینفلوئنسرها دنبال‌کنندگان بسیار زیادی دارند که به برندها فرصت می‌دهد که به‌خوبی دیده شوند.

دومین وجه تمایز این روش این است که دنبال‌کنندگان اینفلوئنسرها معمولاً به‌شدت به آنها اعتماد دارند و با توجه به این اعتماد، راحت تحت تأثیر پست‌ها و تبلیغات آنها قرار می‌گیرند. با توجه به این موضوع این نوع تبلیغات یک فرصت ویژه برای شناخته شدن و جلب اعتماد مخاطبان برندها و کسب‌وکارها می‌باشد.

 

یک تبلیغات اینفلوئنسری موفق را طراحی کنید

برای برنامه‌ریزی یک تبلیغات اینفلوئنسری موفق، مراحل زیر را موردتوجه قرار دهید:

۱-مخاطبان هدف تبلیغات را مشخص کنید و متناسب با سلیقه‌ی مخاطب، تبلیغات را طراحی کنید.

 

۲-رسانه موردنظر خود را برای تبلیغات انتخاب نمایید.

رسانه موردنظر شما باید باتوجه به هدف شما از تبلیغ و تعداد مخاطبان موردنظر شما برای تبلیغ انتخاب شود. رسانه‌های مختلف، امکانات مختلفی خواهند داشت.

 

۳-یک اینفلوئنسر معتبر بعنوان سفیر برای تبلیغ برند خود انتخاب کنید.

اینفلوئنسری که انتخاب می‌کنید، درباره برند و محصولات شما صحبت خواهد کرد پس مناسب‌ترین اینفلوئنسر را انتخاب نمایید.

 

۴-برنامه و قالب مناسب برای تبلیغات خود طراحی نمایید.

صفحات رسانه اجتماعی برند خود را ساماندهي کنید و الگوی یکسانی برای تمام پست‌ها، تصاویر، ویدئوها و … داشته باشید.

۵-خلاقیت‌ اینفلوئنسر خود را محدود نکنید: قبل از انتشار محتوا توسط اینفلوئنسر، آن را بازبینی نمایید.

 

در پایان امیدواریم از مطالعه این مطلب با عنوان تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام استفاده‌ی کافی را برده باشید.

 

آموزش بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام + مهم ترین اصول و تکنیک ها (2022)

 

آموزش اینستاگرام مارکتینگ
30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل