سبد خرید 0

آموزش ترفندهای بازاریابی اینستاگرام(2022)

آموزش ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

فهرست مطالب

 

آموزش ترفندهای بازاریابی اینستاگرام

 

اینستاگرام یکی از قدرتمندترین شبکه های اجتماعی است که می تواند موثرترین ابزار تبلیغات و بازاریابی باشد. اغلب مدیران کسب و کارهای مختلف استفاده از این بستر برای تبلیغات را ایده آل می دانند. ویژگی ها و امکاناتی که روزانه به این اپلیکیشن افزوده می شود نیز در ارتقای بهره وری تجاری مفید است.

اما باید بدانید که از تمام ویزگی ها و مزایای این بستر چگونه برای تحقق اهداف خود استفاده کنید. آشنایی با ترفندهای بازاریابی اینستاگرام بهش ما کمک می کند که بتوانید کاربران را به مخاطب دائمی و در نهایت به مشتری تبدیل کنید. اهمیت اشنایی با این ترفندها موجب شده که در این مبحث به بررسی هر یک از مزایای اینتساگرام و نحوه استفاده از آنها بپردازیم.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو کلیک کنید.

 

مهمترین ترفندهای بازاریابی اینستاگرام برای افزیش فروش

  • استاوه از لایو یا استوری زنده

یکی از ویژگی هایی که اینستاگرام برای کاربران قرار داده لایو است. اغلب افراد نمی دانند گه چگونه می توانند از این ویژگی برای جذب مشتری و افزایش فروش استفاده کنند. یکی از اصلی ترین ترفندهای بازاریابی اینستاگرام استفاده از استوری زنده است. شاید یدده باشید که بلاگر ها هنگامی که به سفر می روند یا در کنسرتی شرکت می کنند بخشی از مراسم را به صورت زنده با مخاطبین به اشتراک می گذارند. خب به نظر شما چگونه می توانید از این ویزگی بریا افزای فروش یا بازاریابی استفاده کنید؟

پاسخ بسیار ساده است. می توانید هنگام معرفی محصول یا بازکردن پلمپ آن این عمل را به صورت زنده اجرا کنید.

یا حتی می توانید مراحل تست محصول را کاملا زنده انجام دهید. علاوه بر این، برای آژانس های مسافرتی و تبلیغاتی می توانید تورهای خود را به صورت زنده به کاربران معرفی کنید. به عبارت دیگر، امکان برگزاری کنفرانس های آنلاین، تست محصول، معرفی اماکن تفریحی و گردشگری، آشپزی و بسیاری موارد دیگر از طریق استوری های زنده است.

بنابراین لایو استوری یکی از موثرترین ترفندهای بازاریابی اینستاگرام است که می تواند در موفقیت تجاری شما نقش کلیدی داشته باشد.

  • مخفی کردن کامنت های مضر

یکی از ترفندهای بازاریابی اینستاگرام برای افزایش مخاطبف کامنت است. زیرااغلب مخاطبان پس از مشاهده اسنوری زمانی را صرف خواند کامنت های موافق یا مخالف می کنند.

اگر حجم کامنت های موافق بیشتر باشد تاثیر متبتی در ذهن مخاطب باقی خواهد گذاشت. کاملا طبیعی است که کامنت های منفی و مایوس کننده میتواند مخاطب را از ادامه همراهی منصرف کند.

در نسخه های جدید اینستاگرام این مزیت وجود دارد که میتوانید کامنت های منفی و کامنت هایی که به ضرر شما است را مخفی کنید.

البته در مخفی کردن کامنت های منفی اغراق آمیز رفتار نکنید. حتی برندهای بسیار باکیفیت و رده اول جهان نیز موافقین و مخالفین متعددی دارند. به عبارت دیگر، هیچ محصول یا خدمتی در جهان وجود ندارد که بتواند رضایت تمام کاربران را جلب کند.

دلیل این امر نیز تفاوت در ذائقه و سلیقه کاربران است. بنابراین هنگامی که در باین ترفندهای بازاریابی اینستاگرام از حذف کامنت های مضر صحبت می شود، منظور حذف انتقادهای سازنده نیست.

بلکه باید کامنت هایی که به صورت عمدی قصد تخریب پیج شما یا محصول ارائه شده را دارند مسدود کنید. برای مخفی کردن این کامنت ها باید از گزینه inappropriate comments استفاده کنید.

آموزش instagram marketing

 

  • شناسایی رقبا با استفاده از suggested user

یکی دیگر از ترفندهای بازاریابی اینستاگرام که دررونق کسب و کار انلاین شما موثر است، شناسایی رقبا است. با شناسایی رقبا و بررسی روش های آنها می توانید گام های اساسی برای موفقیت خود تدوین کرده و پیاده سازی نمایید.

برای بررسی رقبا در اینستاگرام باید از suggested user استفاده کنید. برای انجام این کار باید به بخش تنظیمات اینستاگرام رفته و گزینه Similar Account Suggestions فعال کنید.

اما قبل از فعال کردن این گزینه باید حوزه فعالیت خود را به درستی تعریف کنید. به منظور ارائه تعریف مناسب از فعالیت خود به اینستاگرام باید  از هشتگ های مناسب استفاده کنید.

  • مشتراین ابزاری برای تبلیغ و فروش بیشتر

یکی از ترفندهای بازاریابی اینستاگرام که میتواند با افزایش فروش رابطه مستقیم داشته باشد، استفاده از مشتراین به عنوان تبلیغ است. اگر محصولات خود را به صورت آنلاین عرضه می کنید می توانید از سفارش مشتراین و ارسال محصولات تصاویر در استوری یا پست ها منتشر کنید.

علاوه بر این، انتشار پیام رضایت مشتراین در جلب نظر مخاطب بسیار موثر است. بریا اینکه مشتراین را با خود همراه کنید می توانید به ازای تخفیف در خریدهای بعد از آنها بخواهید که به صورت تصوری یا ویدیویی نظر خود درباره محصولات یا خدمات شمارا باین کنند. سپس، با رضایت مشترین پیام آنها را در صفحه خود به اشتراک بگذارید.

  • انتقال بازدیدکنندگان سایت به اینستاگرام

در گذشته اغلب کسب و کارهای انلاین فعالیت خود را از طریق سایت و وبلاگ انجام می دانند. اما امروز، اغلب کاربران تمایل دارند که در محیط اینستاگرام محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند.

یکی از ترفندهای بازاریابی اینستاگرام  این است که بتوانید بازدیدکنندگان سایت یا وبلاگ خود را به اینستاگرام بکشانید. کافی است که ادرس یا لینک پیچ ایسنتاگرام خود را در سیات بریا مخاطبین ارائه کرده و از انها بخواهید که شما را در اینستاگرام دنبال کنند.

  • استفاده از عکس ها جذاب و با کیفیت

اگر از پیج خود برای فروش یا تبلیغ محصولات خود استفاده می کنید، سعی کنید عکس های باکیفیت در صفحه اینستاگرام خود قرار دهید.

یکی از مهمترین ترفندهای بازاریابی اینستاگرام این است که باید هنگام عکاسی یا انتخاب عکس از زاویه دید مخاطب یا مشتری به محصول نگاه کنید. این زاویه دید به شما کمک می کند که نکات اصلی را در تصویر برجسته تر کنید. در نیتجه در جذب مخاطب عملکرد موفقی خواهید داشت.

نتیجه گیری

یکی از بسترهای محبوبی که می توانید برای بازاریابی یا تبلیغات از ان استفاده کنید اینستاگرام است.و البه موفقیت در این مسیر ساده نیست. بلکه باید با ترفندهای بازاریابی اینستاگرام  آشنا باشید.

و پس از اجرای هر یک از انها برای کسب نتیجه نهایی صبور باشید. نمی توانید انتظار داشته باشید که در رقابت شدید تجاری به سادگی و در زمان کوتاه موفق شوید. سعی کنید رقبا را به خوبی بشناسید.

از روش های موفقیت آنها الگوبرداری کنید. اما الگوبرداری به معنی کپی کاری نیست. زیرا مخاطب به راحتی متوجه کپی بوده محتوای تبلیغاتی شما خواهد شد. در نتیجه، نمی توانید در موفقیت تجاری روی این گزینه احساب کنید.

سعی کنید با ارائه محصولات باکیفیت در کنار تبلیغات جذاب، مخاطبین و مشتراین موقتی را به مشتراین ثابت و دائمی تبدیل کنید.

 

 

سئو اینستا چیست؟ | 4 گام طلایی برای سئو اینستاگرام

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up

دانلود رایگان دوره ۸ تریک