بلاگ

سئو اینستا چیست؟ | 4 گام طلایی برای سئو اینستاگرام

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
30%
تخفیف
1
140,000 تومان
اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
1
126,000 تومان
سئو اینستا چیست؟

فهرست مطالب

 چهار گام طلایی برای سئو اینستاگرام

سئو اینستا چیست ، سئو اینستاگرام چیست ، آیا اصلا باید آن را جدی بگیریم؟

سئو، اصل حیاتی برای افزایش نرخ بازدید و ارتقای رتبه در موتورهای جستجو است؛ اما آیا اینستاگرام، موتور جستجو است که استفاده از اصول سئو در آن ضروری است؟

اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی که برای افزایش فالور و لایک و تبلیغات از انتشار عکس، متن، کلیپ‌های ویدیویی … استفاده می‌شود. شباهت منطقی بین اینستاگرام و موتور جستجویی مانند گوگل وجود ندارد.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

پس منظور از سئو اینستا چیست؟

آیا اصول خاصی برای انتشار پست در اینستا وجود دارد؟

 

مفهوم سئو اینستاگرام چیست؟

اینستا بستر غیرقابل‌انکار و سکوی پرتاب بازاریابی مدرن است. بازدید ماهانه اینستاگرام بیش از یک میلیارد است. کاملا مشخص است که محبوبیت اینستاگرام از سایر رقبا مانند توییتر، لینکدین و … بیشتر است.

شما باید بدانید که چگونه از تعداد بالای کاربران اینستا برای افزایش بازدید خود استفاده کنید. بهینه‌سازی محتوا، اصل اساسی برای موفقیت است. . برای اینکه بدانید سئو اینستا چیست؟ حتما با نام بهینه‌سازی محتوا وب‌سایت آشنا هستید.

سئو استفاده از تکنیک‌های ساده برای افزایش رتبه در گوگل است؛ اما اینستاگرام یک نرم‌افزار فعال بر روی گوشی‌های هوشمند است. پس اگر تصور می‌کنید اصول سئو حاکم بر اینستاگرام مانند قوانین گوگل است و از آن پیروی می‌کند، تصور شما اشتباه است.

گام اول برای اینکه بدانیم سئو اینستا چیست؟ آشنایی با الگوریتم‌ها و دستورالعمل‌های اینستاگرام برای اشتراک و انتشار پست است.

در حالت کلی، شباهت زیادی بین محیط اینستاگرام و وب‌سایت‌های فعال در گوگل وجود دارد. همین امر سبب داغ شدن بحث سئو اینستاگرام شده است.

اگر هنوز اطلاع دقیق ندارید که سئو اینستا چیست؟

باید بگوییم سئو اینستاگرام در واقع استفاده از اصول خاص برای تبدیل کاربران عادی به فالورهای حساب کاربری، افزایش تعداد فالور، افزایش تعداد لایک و کامنت به‌منظور فروش بیشتر است.

پیشنهاد می کنیم ، مقاله های دیگر اینستاگرام مارکتینگ را مشاهده کنید

دیجیتال مارکتینگ آموزش کامل و رایگان

گام‌های اساسی سئو اینستا چیست؟

 

گام‌های اساسی سئو اینستا چیست؟

ابتدا باید با استفاده از ابزارهای مناسب، تصاویر و کلیپ‌های خود را آماده کنید. حساب کاربری خود را به حالت حرفه‌ای تجاری تبدیل کنید. صفحه شما باید کاملا باز و دسترسی کاربران به آن راحت باشد.

با توجه به توضیحاتی که در قسمت قبل گفتیم، ازنظر تئوری بااینکه مفهوم سئو اینستا چیست؟ آشنا شدید.

برای اینکه بتوانید، این اصول را به‌صورت عملی در حساب کاربری خود انجام دهید، باید مراحل زیر را قدم‌به‌قدم انجام دهید:

 1. انتخاب نام کاربری مناسب

کاربران برای یافتن حساب کاربری شما در اینستاگرام از طریق جستجوی نام کاربری اقدام می‌کنند. انتخاب هدفمند نام کاربری در جذب مخاطب موثر است. نام باید ساده باشد. اگر در چند شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنید، باید نام همه حساب‌های کاربری شما مشترک باشد.

شرکت‌ها، تولیدی‌ها، مزون‌ها، افراد فعال در حوزه جواهرسازی، صنایع‌دستی و … باید از نام شرکت یا برند تجاری خود استفاده کنند.

 1. ارائه اطلاعات اصلی در بیوگرافی پیج

اگر وب‌سایت یا وبلاگ دارید، حتما لینک آن را در بیو قرار دهید. فعالان در تلگرام و یوتیوب می‌توانند برای ارتباط بیشتر با کاربران آدرس کانال تلگرام یا یوتیوب خود را نیز در بیو قرار دهند. بعلاوه، در انتشار پست‌های مختلف، از لینک محصول استفاده کنید.

 1. انتشار محتوای بصری باکیفیت

خدمت اصلی ارائه‌شده توسط اینستاگرام، ارائه محتوای باکیفیت است. عکس‌ها باید بسیار باکیفیت بوده و با موضوع پست تناسب داشته باشد. تصاویر مفهومی و انتزاعی مخاطب خاص و محدود دارند. شاید بپرسید مهم‌ترین اصل سئو اینستا چیست؟ پاسخ بسیار ساده است.

مخاطب محور بودن محتوا مهم‌ترین اصل سئو اینستاگرام است؛ بنابراین، از تصاویری استفاده کنید که در نگاه اول برای عموم کاربران قابل‌درک باشند. بررسی‌های نشان داده‌اند استفاده از تصاویر دارای پس‌زمینه آبی در جذب مخاطب بهتر عمل می‌کنند.

با توجه به تنوع کاربران اینستاگرام، مطمئنا در بین مخاطبین افراد کم‌بینا نیز وجود دارند. برای اینکه بتوانید این دسته از افراد را به سمت صفحه خود جذب کنید، باید از متن جایگزین Alt در تصاویر استفاده نمایید. استفاده از متن جایگزین، برای ربات‌های اینستاگرام نیز بسیار مهم است.

 1. استفاده از محتوای بهینه در کپشن

کپشن نویسی مهم‌ترین کلید موفقیت در اینستاگرام است. در نوشتن کپشن باید از کلمات کلیدی کسب‌وکار خود استفاده کنید. کپشن، یک انشای ساده نیست.

باید با جملات محدود و مختصر ذهن مخاطب را درگیر کنید. حداکثر تعداد کلمات در زیرنویس پست باید حدود 200 کلمه باشد. در نوشتن محتوای اینستاگرام، شناخت کافی از مخاطب، محدوده سنی، جنسیت و نیازهای او مهم است. از گزاف‌گوئی و جملات طولانی بپرهیزید.

استفاده از ایموجی های جذاب را فراموش نکنید. می‌توانید از هشتک‌های مناسب نیز در ادامه کپشن برای سئو اینستاگرام استفاده کنید.

 

اشتباهات رایج در استفاده از سئو اینستا چیست؟

اشتباهات رایج در استفاده از سئو اینستا چیست؟

با توجه به قسمت‌های قبل به سوال: سئو اینستا چیست؟ پاسخ دقیق دادیم. بعلاوه، روش‌های بهینه‌سازی حساب‌های کاربری در اینستاگرام را توضیح دادیم؛ اما هنوز افرادی هستند که بدون استفاده از تکنیک‌های تولید و بهینه‌سازی محتوا در اینستاگرام، تجارت خود را با شکست مواجه می‌کنند.

مهمان اشتباهات رایج در بهینه‌سازی پیج های اینستا عبارت است از:

 • برنامه کاری مشخص ندارید: پیش از فعالیت تجاری در اینستاگرام باید بدانید که هدف شما از انتشار پست در این شبکه چیست. مخاطب اصلی شما چه افرادی هستند.

سپس برنامه‌ای برای انتشار پست و نحوه دستیابی موفقیت تجاری تعریف کنید. برای موفقیت باید برنامه را اجرا کنید. در مورد نوع کپشن، نحوه استفاده از تگ‌ها و قالب مناسب برای پیج خود تحقیق کنید.

 • از هشتگ مناسب استفاده نمی‌کنید: در تعریف اینکه سئو اینستا چیست؟

اشاره کردیم انتشار پست، برای موفقیت تجاری در اینستاگرام کافی نیست. زمانی می‌توانید فعالیت موفقی در اینستا داشته باشید که امکان مشاهده پست‌های شما برای کاربران زیادی فراهم باشد.

استفاده از هشتگ مناسب، امکان مشاهده پست‌های ما را بیشتر می‌کند.کاربران برخی هشتگ‌ها را جستجو می‌کنند، با استفاده از هشتگ‌های معروف و پرکاربرد مناسب با کپشن، حساب کاربری خود را در بالای لیست جستجوی اینستا قرار خواهید داد.

 • موقعیت مکانی خود را تغییر نمی‌دهید: سعی کنید برای افزایش جذب فالوور به سمت حساب کاربری خود، موقعیت پست‌های را به‌صورت تناوبی تغییر دهید.

برخی کاربران سعی می‌کنند برای جستجوی سایر اکانت های فعال در اینستا از قسمت جستجوی لوکیشن استفاده کنند. استفاده از تنوع موقعیت مکانی موجب می‌شود شما در لیست جستجوی این افراد قرار گیرد و افزایش بازدید می‌تواند به افزایش فالوور و سود بیشتر ختم شود.

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

 

این اشتباهات رایج را انجام ندهید

 1. نداشتن برنامه کاری مشخص
 2. استفاده نکردن از هشتگ های مرتبط
 3. تغییر ندادن لوکیشن
 4. داشتن نام کاربری نامناسب
 5. استفاده نکردن از آلت تصاویر
 6. استفاده نکردن از کلمات کلیدی در بیو پیج
 7. استفاده نکردن از کلمات کلیدی در کپشن

نتیجه‌گیری

در آخرین قسمت مقاله سئو اینستاگرام باید بگوییم بهینه‌سازی غالبا برای وب‌سایت انجام می‌شود. هدف اصلی سئو قرار دادن سایت در بالای لیست جستجوی کاربران در مرورگرها است. اینستاگرام اپلیکیشنی است که بر روی گوشی‌های هوشمند اجرا می‌شود.

شاید در نگاه اول با توجه به تعریف سئو، تصور کنید که استفاده از این گزینه در مورد اینستا عاقلانه نیست. آشنایی دقیق بااینکه سئو اینستا چیست؟

دیدگاه شما را تغییر خواهد داد. سئو اینستا به معنی استفاده از تکنیک‌های ساده برای افزایش بازدید، تبدیل کاربر عادی به فالور دائمی، افزایش تعداد کامنت و لایک و دستیابی به سود بیشتر است.

منبع : cutt.ly clck

نتیجه گیری

30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
116
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل