بلاگ

آموزش بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام + مهم ترین اصول و تکنیک ها (2022)

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
14
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف
بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام

فهرست مطالب

آموزش بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام

همانطور که می‌دانيد علامت # وقتی ابتدای کلمه یا عبارتی بیاید به آن هشتگ می‌گویند. در اینستاگرام، هشتگ‌گذاری برای پیدا کردن کلمات کلیدی و دسته‌بندی کردن عبارات مورد استفاده قرار می‌گیرد. به بیان ساده‌تر وقتی علامت # قبل از یک کلمه یا عبارت قرار بگیرد، آن کلمه یا عبارت به متا ‌تگ تبدیل خواهد شد.

با کلیک بر روی متا تگ مخاطبان به سمت محتواهای مرتبط با آن کلمه هدایت می‌شوند. وقتی در پست‌ها از هشتگ استفاده شود، آن پست در کنار پست‌های دارای هشتگ‌های مشابه نمایش داده می‌شود. در این حالت وقتی فردی آن هشتگ را جستجو کند، تمام پست‌های دارای آن هشتگ را نیز مشاهده خواهد کرد. تا به امروز تمام کاربران اینستاگرام حداقل یک بار از هشتگ در پست‌های خود استفاده کرده‌اند.

ما در این مطلب با عنوان بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام به شما تمام اصول و تکنیک‌های هشتگ‌گذاری را آموزش خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

هشتگ به‌صورت جامع و دقیق اینگونه تعریف می‌شود که هشتگ مانند کتابخانه‌ای است که برای فهرست‌بندی اطلاعات دارای تعداد زیادی قفسه‌ی جداگانه می‌باشد. وقتی کاربران اینستاگرام بر روی یک هشتگ ضربه می‌زنند به یک صفحه‌ از تمام پست‌های دارای آن هشتگ، منتقل می‌شوند. در این حالت، زمانی که کاربران  به یک محتوای خاص نیازمند هستند دسترسی به آن محتوا ازطریق هشتگ، بسیار ساده و درمدت کوتاهی انجام‌پذیر خواهد بود.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

انواع هشتگ در اینستاگرام چیست؟

هشتگ‌های مورداستفاده در اینستاگرام به دو دسته تقسیم می‌شوند:

بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام چیست؟

هشتگ برندها

بیشتر هشتگ‌های مورداستفاده در اینستاگرام (حدود ۷۵ درصد)، جزو این دسته هستند. هشتگ برندها قبل از نام اشخاص معروف، محصولات و یا در پست‌های تبلیغاتی استفاده می‌شوند. مزیت‌های این هشتگ شامل موارد زیر است:

  • نمایش آمار صحیح به مخاطبان است.
  • امکان تحلیل محبوبیت برند با استفاده از ابزارهای تحلیل اینستاگرام
  • امکان قرار دادن عکس‌هایی که مشتریان با محصول به اشتراک گذاشته و از هشتگ استفاده کرده‌اند در پیج برند

بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام چیست؟

هشتگ‌های عمومی

هشتگ‌های عمومی  در واقع، برای تبلیغ محصولات و بازاریابی برندها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. تمام کاربران اینستاگرام می‌توانند از هشتگ‌های عمومی در پست‌ها و استوری‌های خود استفاده نمایند. کاربران از هشتگ‌های عمومی برای جذب فالوور استفاده می‌کنند.

 

هشتگ‌گذاری اصولی و هدفمند در ارتقاء پیج اینستاگرام تأثیر زیادی دارد.

اگر به قواعد و اصول هشتگ‌گذاری توجه نشود، بازده مطلوبی نخواهد داشت و بی‌نتیجه خواهد بود. در ادامه‌ی این مطلب، مهم‌ترین تکنیک‌های هشتگ‌گذاری در اینستاگرام را به شما معرفی خواهیم کرد. شما با رعایت این اصول و تکنیک‌ها می‌توانید با استفاده از هشتگ، پست‌های خود را بهینه نمایید و پیج خود را ارتقا دهید.

این تکنیک‌ها شامل موارد زیر است:

۱-بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام : هشتگ‌های دارای واژه‌های خاص

استفاده از کلمات خاص در هشتگ باعث جذابیت هشتگ می‌شود. هر چه هشتگ مورداستفاده‌ی شما جذاب‌تر و خاص‌تر باشد، کاربران بیشتری جذب پست شما می‌شوند و بازدید پست‌های شما افزایش می‌یابد.

۲-بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام: استفاده از هشتگ‌های مرتبط

در پیج خود از هشتگ‌هایی که به موضوع پست شما ارتباطی ندارند و غیرتخصصی هستند، به هیچ عنوان استفاده نکنید.

استفاده از هشتگ‌های معروف و پرکاربرد مرتبط با فعالیت پیج، بازدیدکننده‌های پیج را افزایش می‌دهد.

اما اگر هشتگ‌های غیرمرتبط با فعالت پیج استفاده شود، پست اسپم تشخیص داده خواهد شد. این کار با گذشت زمان سبب کاهش فالوئر می‌شود.

۳-بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام: رعایت میانه‌روی در هشتگ‌گذاری:

در استفاده از هشتگ زیاده روی نکنید. هشتگ بیش از اندازه باعث ایجاد مشکلات جانبی می‌شود. این کار باعث کاهش دنبال‌کنندگان و شناسایی پیج شما بعنوان اسپم می‌شود.

۴-بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام: استفاده از هشتگ مفهومی

هشتگ‌ها به اینستاگرام کمک می‌کنند که موضوع پست‌ها را شناسایی کند. هشتگ‌گذاری سبب می‌شود که وقتی کاربری هشتگ خاصی را جستجو می‌کند، تمام پست‌هایی که شما و کاربران دیگر اینستاگرام با آن هشتگ بارگذاری کرده اید را مشاهده می‌کند. بنابراین پیج‌های دارای هشتگ بیشتر دیده خواهند شد.

براساس این موضوع شما باید از هشتگ‌های دارای معنا و مفهوم استفاده نمایید. کاربران اینستاگرام معمولا هشتگ‌های دارای موضوع مشخص را می‌پسندند. بنابراین استفاده از اینگونه هشتگ‌ها باعث بیشتر دیده شدن پیج اینستاگرام شما خواهد شد.

آموزش اینستاگرام مارکتینگ جدید

۵- بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام: استفاده از هشتگ در نام کاربری:

اگر از هشتگ مرتبط با زمینه‌ی فعالیت پیج در نام کاربری خود استفاده کنید؛ کاربرانی که به محتوای شما علاقه دارند، می‌توانند با جستجوی نام کاربری شما، تصاویری که هشتگ نام کاربری شما در کپشن آنها وجود دارد را مشاهده کنند.

بنابراین با قرار دادن هشتگ نام کاربری در کپشن تصاویر اینستاگرام هم بیشتر دیده می‌شوید و هم دنبال‌کنندگان بیشتری جذب می‌کنید.

۶- بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام: هشتگ‌گذاری موضوع

اگر شما برای ویدیوها و تصاویر پیج اینستاگرام خود، یک موضوع انتخاب کنید و آن عکس یا ویدیو را ازطریق هشتگ‌گذاری قابل جستجو نمایید کاربرانی که تمایل دارند تصاویر و ویدئوهای دارای آن موضوع را مشاهده کنند، به‌راحتی به پست‌های شما دسترسی خواهند داشت.

در اینگونه هشتگ‌گذاری‌ها نیازی نیست که حتماً تمام جمله یا کپشن را در هشتگ قرار دهید. برخی واژه‌های پربازدید و مرتبط با موضوع پست را انتخاب نمایید. سپس آن‌ها را هشتگ‌گذاری کنید.

۷- بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام: هشتگ‌گذاری مکان

شما می‌توانید برای تصاویر خود از هشتگ نام مکان تصویر استفاده کنید. با اینگونه هشتگ‌گذاری کردن امکان جستجوی کاربران علاقه‌مند به آن مکان فراهم می‌شود، تا پست‌های مربوط به آن مکان را مشاهده کنند.

۸-بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام: هشتگ‌گذاری تکنیک عکاسی

یک راه هشتگ‌گذاری، ایجاد هشتگ بر اساس نوع تکنیک‌، نرم افزار مورد استفاده و مدل دوربین عکاسی است.

اگر در عکاسی پست‌های خود از تکنیک خاصی استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را هشتگ کنید. یا اینکه اگر از یک دوربین حرفه‌ای و یا نرم افزار خاصی برای ادیت  استفاده می‌کنید، می‌توانید نام آنها را هشتگ‌گذاری نمایید. با این کار عکس‌های شما بعنوان تصاویر حرفه‌ای نمودی جذاب در نظر دنبال‌کنندگان پیدا خواهد کرد.

در پایان باید گفت که براساس نظر اکثر کاربران اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌ها امری بسیار ساده می‌باشد. اگر این مطلب را با دقت مطالعه کرده باشید، متوجه شده‌ايد که عوامل مختلفی بر استفاده درست از هشتگ‌های اینستاگرام موثر هستند. بنابراین می‌توان گفت که استفاده نادرست از هشتگ‌ها تاثیر سوء بر تعداد بازدیدها و لایک‌های یک پست و تعداد دنبال‌کنندگان خواهد داشت.

اما اصول هشتگ‌گذاری وقتی که کاربران از آن برای موفقیت در اهداف خود استفاده می‌کنند، اهمیت ویژه‌ای می‌یابد؛ به بیان دیگر، وقتی که کاربران از هشتگ‌گذاری برای افزایش اعتبار برند یا بیشتر دیده شدن پست‌ها استفاده می‌کنند، اگر به‌شکل مؤثر و صحیح هشتگ‌گذاری کنند، به موفقیت نزدیک می‌شوند.

 

توجه داشته باشید که برای موفقیت در امور مربوط به بازاریابی کسب‌وکار و افزایش اعتبار برند با هشتگ‌گذاری باید صبور و پرتلاش باشید. نتیجه فعالیت‌های خود را مرتب با ابزارهای تحلیل اینستاگرام مورد سنجش قرار دهید و کارهای رقبای خود را نیز بسنجید. شما با شناسایی نقاط ضعف و قوت رقیبان خود، از آنها در روش‌کار خود استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که هشتگ‌ها میزان بازدید پست‌ها را افزایش می‌دهد؛ برای افزایش محبوبیت برند خود باید در کنار هشتگ‌ها از پست‌های مرتبط با فعالیت برند استفاده نمایید.

آموزش استوری کردن پست اینستاگرام در 5 مرحله – چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

نکات مهم آموزش اینستاگرام مارکتینگ

30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل