سبد خرید 0

وبلاگ

5 تکنیک برای کولاک در فروش ازطریق اینستاگرام -تکنیک های فروش در اینستاگرام

تکنیک های فروش در اینستاگرام

فهرست مطالب

تکنیک های فروش در اینستاگرام

در این مطلب، تکنیک های فروش در اینستاگرام را  برای افزایش فروش و تبلیغ کسب‌وکار شما آموزش خواهیم داد. اگر قصد دارید فروش محصولات شما افزایش یابد، برند تجاری شما در معرض دید مشتریان قرار گیرد و مشتریان وفادار شما افزایش یابند و بیشتر از همیشه کسب درآمد نمایید، تا پایان این مطلب با عنوان تکنیک های فروش در اینستاگرام با ما همراه باشید!

امروزه شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام بیشتر از میلیاردها کاربر در ماه دارد (حتی بیشتر از سایر شبکه‌های اجتماعی). کسب‌وکارهای زیادی تمایل به استفاده از اینستاگرام دارند تا بتوانند از راه آن مشتری‌های بیشتری جذب کنند. اما رسیدن به این هدف فقط با شناخت کاربرانی حاصل می‌شوند که از اینستاگرام استفاده می‌نمایند.

شما اگر در اینستاگرام محتوای مناسبی منتشر کنید، می‌توانید به‌سادگی بازاریابی کنید و مشتری جذب نمایید. خریداران برای اینکه منابع معتبر برای خرید را پیدا کنند، به شبکه‌های اجتماعی مراجعه می‌نمایند. اینستاگرام به تبدیل خریدار منفعل به مشتری وفادار کمک شایانی می‌کند.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

تکنیک های فروش در اینستاگرام

در این بخش ما مهم‌ترين تکنیک های فروش در اینستاگرام را آورده‌ایم:

۱- حساب بزینسی

حساب اینستاگرام ازنوع تجاری یا Business Account ايجاد و آن را بهینه‌سازی کنید.

بهتر است برای کسب‌وکار خود حساب بیزینس اکانت ایجاد کنید و حساب بیزینس خود را از پیج شخصی جدا کنید.

بهتر است خیلی کم در صفحه‌ تجاری خود عکس شخصی بگذارید. باید صفحه تجاری خود را برای جذب مشتری بهینه‌سازی نمایید. برای این منظور به روش زیر عمل نمایید:

۱.لینک سایت فروش اینترنتی خود را در قسمت bio اینستاگرام درج نمایید. با این کار ترافیک سایت خود بالا می‌برید.

لینک سایت شما فقط وقتی در قسمت بیو اینستاگرام شما قرار داده شود قابل کلیک کردن است. وقتی لینک سایت را در بیو قرار دهید، در صفحه‌ی اصلی زیر نام و توضیحات نمایش داده خواهد شد.

۲.یک نام کاربری و عکس پروفایل مناسب و ثابت انتخاب کنید تا در ذهن مشتری ماندگار شوید.

نام کاربری شما بهتر است نام برند شما باشد. توجه داشته باشید که در تمام شبکه‌های اجتماعی از یک نام کاربری استفاده نمایید تا علاوه بر ماندگار شدن در ذهن مخاطب، برای مشتریان اعتمادسازی نمایید.

عکس حساب کاربری خود را نیز ثابت نگه دارید زیرا عکس پروفایل بیزینس با جذب مشتری در اینستاگرام رابطه‌ی مستقیم دارد.

تکنیک های فروش در اینستاگرام

۲-قابل شناسایی بودن از راه bio

در bio اینستاگرام خود علاوه بر لینک سایت از اطلاعات جالب و مفیدی که مخاطبان را جلب می‌کند، استفاده نمایید.

مخاطبان قبل از اینکه شما را دنبال کنند (فالو)، بیو حساب کاربری شما را می‌بینند؛ بنابراین یک بیو چشمگیر انتخاب کنید.

بهتر است یک بیو مناسب و جذاب درباره

کسب‌وکار خود بنویسید.

۳-هشتگ و کلمه کلیدی در پروفایل

هشتگ گذاری و استفاده از کلمات کلیدی در پروفایل کاربری اهمیتی ندارد؛ زیرا این قسمت در اینستاگرام قابل جستجو نمی‌باشد. تنها زمانی که کمپین خاصی را آغاز کرده باشید به کار بردن #هشتگ در بیوی اینستاگرام مفید و موثر خواهد بود.

توجه داشته باشید که اگر نتوانید قطعات حساب کاربری را به درستی به یکدیگر متصل نمایید، اینستاگرام هویت واقعی برند شما را تشخیص نمی‌دهد و نمی‌تواند آن را به مخاطب نشان دهد.

 

آموزش اینستاگرام مارکتینگ

 

۴-پست‌های تبلیغاتی جذاب و کاربرپسند منتشر کنید.

توجه داشته باشید که ۹۰% اطلاعات از طریق بینایی یا بصری به مغز وارد می‌شوند، بعبارت دیگر مغز انسان‌ دوست دارد از راه تصاویر اطلاعات کسب نماید.

عکاسی از محصولات خود را با دقت و خلاقانه انجام دهید.

تصاویر به خوبی می‌توانند محصولات شما را به مخاطبان معرفی کنند، عکس‌ها کیفیت محصول را فریاد می‌زنند.

از عکس‌های حرفه‌ای و خلاق برای معرفی محصولات خود استفاده کنید.

از قدرت عکس‌ها در فروش آنلاین غافل نشوید.

توجه داشته باشید که برند شما برای اینکه با مشتریان ارتباط برقرار کند در شبکه‌های اجتماعی (اینستاگرام) حضور دارد. اگر زیبایی محصول خود را به رخ مخاطبان بکشید، برای محصولات خود تنوع ایجاد نمایید و روی فروش آن‌ها به مشتری اصرار نکنید؛ در فروش محصول موفق خواهید بود.

ابعاد حرفه‌ای برای عکس‌های محصول خود انتخاب نمایید.

از کات یا محو کردن بخشی از عکس محصول خودداری کنید؛ مناسب‌ترین سایز عکس برای اینستاگرام، مربعی و یا ۶۱۲×۶۱۲ پیکسل است.

تکنیک های فروش در اینستاگرام

شما با استفاده کردن از فتوشاپ می‌توانید کیفیت عکس محصول را به ۱۰۲۴×۱۰۲۴ پیکسل افزایش دهید. این عکس با تغییر در راستای هماهنگی با پست اینستاگرام، کیفیت خود را حفظ می‌کند.

با استفاده از ابزارهای ویرایش اینستاگرام، محصول شما در عکس خواهد درخشید.

فیلترهای بسیاری در اینستاگرام وجود دارد که باعث بهبود رنگ و حالت عکس‌ می‌شود. فقط توجه داشته باشید که استایل عکس محصولات را ثابت و یکپارچه نگه دارید تا استایل برند شما ثابت بماند و در ذهن مخاطب حک شوید. برای این منظور می‌توانید از فیلتر Mayfair استفاده نمایید. تحقیقات انجام شده نشان داده است که این فیلتر بیشترین ارتباط را با مخاطب ايجاد می‌کند.

از خلق تصاویر زنده و مرتبط با برند استفاده نمایید.

اگر نمی‌خواهید فالوورهای اینستاگرام خود را از دست بدهید، باید رضایت آن‌ها از برند و محصولات را افزایش دهید. کلید موفقیت در این امر، عکس‌ زنده است.

عکس‌های دارای پس زمینه‌ی دنیای واقعی دارند را عکس زنده می گویند. به دنبال کنندگان حساب بیزینس و تبلیغات خود، تخفیف‌  ویژه هدیه دهید.

با درنظر گرفتن تخفیف، فروش ویژه و اطلاع‌رسانی آن‌ها دنبال کنندگان خود را افزایش دهید. برای تبلیغی چشمگیر و جلب توجه کننده می‌توانید از نرم‌افزارهایی مانند Phonto، PicLab و Over که رايگان هستند، استفاده کنید.

رویدادهای مختلف فروشگاه خود را در اینستاگرام تبلیغ نمایید و مخاطب را از آن مطلع کنید.

مکان فیزیکی‌ خود را با افزودن موقعیت مکانی فروشگاه به عکس محصول به مخاطب نشان دهید. این کار به پیدا کردن فروشگاه شما توسط مشتریان بالقوه کمک می‌کند. علاوه‌براین کمک می کند تا مشتری به شما وفادار بماند.

 

یکی از تکنیک های فروش در اینستاگرام، اشتراک‌گذاری پشت‌صحنه رویدادهای مربوط به برند در صفحه‌ی بیزینس شما است. چنین محتوایی کمک می‌کند تا دنبال کنندگان داستان کسب‌وکارتان شما را بدانند.

 

۵-افزایش جذب فالوئر

اگر موارد گفته شده در بالا را درست انجام داده باشید، عکس‌های حرفه‌ای و جذابی از محصول خود به اشتراک گذاشته‌اید. حالا زمان آن است که مخاطبان بیشتری جذب نمایید. برای این منظور به روش زیر عمل کنید:

از هشتگ‌های مناسب برای دیده شدن هرچه بیشتر برند و محصولات خود استفاده نمایید.

هشتگ ها، پست‌ شما را به یک واژه‌های کلیدی متصل می‌کنند و کمک می‌کنند که پست به جامعه‌ هدف برسند و تا همیشه پیدا شدنی باشند.

لغات و عبارات کلیدی مربوط به برند و محصولات خود را پیدا نمایید. هشتگ‌های محبوب مرتبط را بیابید.

از ترکیب هشتگ‌های پراستفاده و خاص استفاده کنید یا اینکه برای برند خود هشتگ خاصی بسازید.

استفاده از هشتگ‌های خاص به سریع‌تر جستجو کردن تصاویر محصولات شما کمک می‌کند.

زیرکانه عمل کنید و هشتگ های مورد استفاده ی خود را پس از انتشار پست، در یک کامنت جداگانه منتشر کنید. با این کار از بی نظمی و شلوغی پست و پیج جلوگیری خواهید کرد.

اگر دنبال کنندگان شما عکسی با محصول شما استوری یا پست کرده‌اند و شما راهم تگ کرده‌اند ، آن عکس را در پیج خود به اشتراک بگذارید.

استفاده کردن از اینگونه تصاویر باعث افزایش عکس‌های واقعی پیج شما می‌شود و بر تصمیم به خرید مشتری مؤثر است.

تکنیک های فروش در اینستاگرام

 

6-افزایش ارتباط با مشتری در اینستاگرام

حالا باید دنبال کنندگان را به مشتری تبدیل نماییم. این امر با درگیر کردن و ایجاد یک ارتباط قوی با مشتریان امکان پذیر خواهد شد!

شما باید بتوانید شکاف ارتباط میان فروشنده و خریدار را پر نمایید، برای این منظور لازم است بازخوردهای مستقیم مشتریان و وفاداری آن‌ها را در دستورکار قرار دهید.

کپشن های جذاب و کاربرپسند بنویسید.

تصاویر حرفه‌ای بدون یک کپشن اثرگذار، هیچ ارزشی ندارند. لازم است بدانید که نوشتن کپشن بزرگترین هنر است و دستیابی به این هنر فقط با تمرین محقق می‌شود.

روی چیزی که در عکس وجود دارد، تأکید نمایید. کپشن را جذاب بنویسید تا توجه مخاطب را جلب نماید. کپشن باید دنبال کنندگان را به فکر و مشارکت تشویق کند.

هدف کپشن نویسی این است که دنبال کنندگان عکس حرفه‌ای محصول را مشاهده کنند، کپشن زیر عکس را بخوانند و وادار شوند که به عکس نگاهی دوباره بندازند.

در پیج بیزینسی خود مسابقه برگزار کنید.

با این کار دنبال کنندگان بیشتری جذب خواهید کرد، ارتباط مخاطبان را با پیج  بالا می‌برید و به مشتریان و دنبال کنندگان وفادار جایزه می‌دهید.

شما می‌توانید یکی از بهترین و پرفروش‌ترین طرح‌های محصول خود را و یا کد تخفیف ویژه برای خرید از فروشگاه آنلاین خود را جایزه بدهید.

عکس‌های حرفه‌ای و جذاب از جایزه پست نمایید.

اطلاعات و شرایط لازم برای شرکت در مسابقه را در کپشن بنویسید.

بعد از چند روز، دوباره در یک پست مسابقه را به مخاطبان یادآوری نمایید و در مورد جایزه با مخاطبان صحبت کنید.

در نهایت نتیجه‌ مسابقه را پست نموده و برنده را تگ کنید و به او تبریک بگویید.

7-موفقیت تکنیک هایی که به کار گرفته‌اید را بررسی نمایید.

اجازه ندهید پیج اینستاگرام بیزینس شما ساکن شود. همیشه برای جذب مشتری جدید تلاش کنید.

ساعت‌های مراجعه ی کاربران خود به اینستاگرام را بشناسید تا بتوانید پست‌های جدیدی از محصولات خود در بهترین زمان‌ها منتشر نمایید.

معمولا بهترین زمان برای پست گذاشتن ساعت ۱۸ روز شنبه و ساعت ۱۶:۳۰ و یا  ۲۰  پنجشنبه ها می‌باشد.

معمولا ۵ پست در هفته به اشتراک می‌گذارند.

برای گذاشتن پست‌های محصولات خود یک برنامه‌ریزی ثابت داشته باشید.

به ترافیک پست‌های دیگر کاربران توجه کنید تا پست شما در انبوهی از پست‌ها گم نشود.

در پایان توجه داشته باشید که امکان استفاده از اینستاگرام برای ارتقای بخش‌های مختلف بازاریابی (مانند وفاداری مشتریان، افزایش اعتبار برند یا کسب‌وکار خود و ارزشمندی در نگاه مشتریان) استفاده نمایید. با استفاده از تکنیک های فروش در اینستاگرام مشتری‌ها به دنبال برند شما خواهند گشت و دیگر نیازی نیست شما به دنبال جذب مشتری باشید.

 

 

سئو اینستا چیست؟ | 4 گام طلایی برای سئو اینستاگرام
آموزش فروش در اینستاگرام 

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up

دانلود رایگان دوره ۸ تریک