سبد خرید 0

آموزش اتصال آنالیتیکس به وردپرس

اتصال آنالیتیکس به وردپرس

فهرست مطالب

رای موفقیت تجاری در بستر آنلاین، باید بتوان اطلاعات دقیق در موردنیاز مخاطب به دست آورد. ممکن است در گام اول برای شناخت مخاطب عملکرد موفقی نداشته باشید اما اینجا پایان راه نیست.

در این مرحله آموزش اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس را به شما آموزش دهیم.

علاوه بر این، ذائقه مخاطب مانند هر پدیده دیگر دائما در حال تغییر است؛ بنابراین، باید بتوانید اطلاعات خود را هم‌زمان با تغییر نیاز و ذائقه مخاطب بروز رسانی کنید.

استفاده از ابزارهای تحلیلی مهم‌ترین راه برای کسب اطلاعات دقیق در مرود نرخ بازدید سایت و نیاز مخاطب است.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

مزیت استفاده از آنالیتیکس در وردپرس

مطمئنا افراد حرفه‌ای با ضرورت استفاده از بستر وردپرس برای انتشار محتوا در سایت آگاهی کافی دارند؛ اما اگر شما جزو افراد مبتدی هستید برای اینکه بدانید مزیت آموزش اتصال آنالیتیکس به وردپرس چیست.

در ابتدا باید به سراغ اهمیت استفاده از آنالیتیکس در تولید محتوا و مدیریت سایت برویم.

موفقیت هر سایت به این وابسته است که مدیر آن، اطلاعات دقیق در مورد مخاطب و نیاز او داشته باشد. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان برای کسب این اطلاعات استفاده کرد.

یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی که برای آگاهی از رفتار مخاطب وجود دارد، گوگل آنالیتیکس است؛ بنابراین آمورش اتصال آنالیتیکس به وردپرس می‌تواند مسیر را در موفقیت و ارتقای رتبه سایت در گوگل، هموارتر کند.

برای اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس روش‌های مختلفی وجود دارد. ما سعی می‌کنیم روش اصلی این کار را به شما آموزش دهیم.

آموزش اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس

آموزش اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس

در یک تعریف ساده می‌توان آنالیتیکس را نرم‌افزار آمارگیری در نظر گرفت. این نرم‌افزار با بررسی رفتار مخاطب، اطلاعات دقیق در رابطه با نیاز و سلیقه او در اختیار ما قرار می‌دهد.

اولین گام در آموزیش اتصال آنالیتیکس به وردپرس که باید حتما یک اکانت یا حساب کاربری در گوگل داشته باشید.

ساخت حساب کاربری در گوگل بسیار آسان است. در این مرحله کافی است که شما یک جیمیل داشته باشید تا بتوانید به‌راحتی اکانت گوگل خود را بسازید.

اما اگر جیمیل ندارد پس حتما با مراجعه به سایت گوگل ابتدا یک جیمیل برای خود طراحی کنید. پس از اتمام مرحله ساخت جیمیل، باید از طریق گوگل وارد سایت آنالیتیکس شده و جیمیل خود را فعال کنید.

آموزش اتصال آنالیتیکس به وردپرس بسیار ساده است، کافی است بر روی آدرس روبرو https://www.google.com/analytics کلیک کنید. پس از اینکه صفحه باز شد، از گزینه Sing in استفاده کرده، آدرس ایمیل را وارد کرده، سپس، گزینه Analytics را انتخاب کنید.

دومین گام برای آموزش اتصالی آنالیتیکس به وردپرس نحوه دریافت کد tracking code از سایت گوگل است. این کد به شما کمک می‌کند که بتوانید سایت خود را تجزیه‌وتحلیل کرده و اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

دسترسی به این کد بسیار ساده است، باید در صفحه‌ای که برای شما باز شده بر روی Tracking Info کلیک گنید. چند گزینه مختلف پیش روی شما قرارمی گیرد، با انتخاب گزینه tracking code می‌توانید کد موردنظر را دریافت کنید.

برای اینکه بتوانید آنالیتیکس را در وردپرس استفاده کنید باید تمام مراحل آموزش اتصالی آنالیتیکس به وردپرس را مرحله‌به‌مرحله انجام دهید.

پس از کلیک بر روی گزینه tracking code شما به یک صفحه دیگر هدایت می‌شوید، در این صفحه کد لازم در اختیار شما قرار داده می‌شود. کد را کپی کنید.

آن را در قسمت head سایت خود قرار دهید. با انجام این مرحله، مسیر برای اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس هموار خواهد شد.

پس از اینکه، کد را به‌درستی کپی کردید، باید به بخشی به نام نمایش ویرایشگر مراجعه کنید. می‌توان این بخش را یکی از بخش‌های اصلی در مرحله آموزش اتصال آنالیتیکس به وردپرس در نظر گرفت. فایلی که در این مرحله برای ویرایش انتخاب می‌شود header.php نام دارد.

در این مرحله نوبت به استفاده از کدی که گوگل به شما داده می‌رسد. برای انجام این کار باید کد را دقیقا قبل از <head> قرار دهید.

با بیان تمام مراحل فوق، مرحله آموزش اتصال آنالیتیکس به وردپرس به پایان می‌رسد؛ زیرا شما با قرار دادن کد توانسته‌اید که گوگل آنالیتیکس را به وردپرس خود اضافه کنید.

با انجام این عمل می‌توانید به‌راحتی آمار و اطلاعات مربوط به سایت و کاربران را به دست آورده و آن‌ها را بررسی کنید. فراموش نکنید برای دسترسی به آمار و تجزیه‌وتحلیل آن‌ها باید 48 ساعت پس از ورود کد در بخش <head> منتظر بمانید.

پس از اتمام دوره 48 ساعته، آمار و اطلاعات مربوط به سایت و کاربران برای شما به نمایش در خواهد آمد.

برای مشاهده دیگر مقالات تحلیل کسب و کار کلیک کنید

مزایای اصلی آموزش اتصال آنالیتیکس به وردپرس

مزایای اصلی آموزش اتصال آنالیتیکس به وردپرس

طراحی سایت و استفاده از سایت برای تبلیغ و ارائه محتواهای علمی و غیره، پروژه‌ای کاربر محور است. به عبارت ساده، تمام موارد ارائه شده در سایت برای جلب مخاطب انجام می‌شود.

زمانی می‌توان در جذب مخاطب موفق بود که اطلاعات کافی در موردنیاز و سلیقه مخاطب در دست باشد. راه‌های مختلفی برای کسب اطلاعات و آمار مربوط به سایت و مخاطب وجود دارد. می‌توانید مستقیم به سراغ مخاطب رفته و اطلاعات آن‌ها را جمع‌بندی و سپس بررسی کنید.

استفاده از روش فوق، عملی و اجرایی به نظر نمی‌رسد؛ زیرا دسترسی شما به مخاطب محدود است؛ و موفقیت سایت شما تنها به کاربران شهر شما وابسته نیست.

زمانی می‌توانید موفق باشد که بتوانید کاربران زیادی از اغلب نقاط کشور خود یا حتی جهان را جذب کنید؛ بنابراین باید اطلاعات دقیق‌تری از نیاز مخاطب به دست آورید.

در این شرایط آموزش اتصال آنالیتیکس به وردپرس بسیار موثر است. حتما می‌پرسید که چرا این روش کارآمد و موثر است؟

گوگل آنالیتیکس افزونه‌ای است که می‌تواند اطلاعات و آمار مربوط به مخاطب و سایت را به‌راحتی در اختیار شما قرار دهد. این نرم‌افزار می‌تواند بستری که مخاطب را به سایت شما هدایت کرده شناسایی کند.

آمار دقیق در مورد میزان موفقیت کمپین‌های تبلیغاتی شما ارائه خواهد کرد. بعلاوه با اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس شما می‌توانید مدت‌زمانی که هر مخاطب برای مطالعه هر پست یا هر صفحه از سایت صرف می‌کند را محاسبه کنید.

این اطلاعت به شما کمک می‌کند تا محتوایی هدفمند تولید کنید.

google analytics

نتیجه‌گیری

راه‌اندازی و مدیریت ساخت مخاطب محور است؛ یعنی باید تمام محتواها با توجه به نیاز مخاطب تولید و منتشر شود. ذائقه و نیاز مخاطب دائما در حال تغییر است. اگر نتوانید خود را با این تغییرات همگام کنید، در مسیر جذب مخاطب موفق نخواهید بود.

ساده‌ترین راه برای بررسی آماری اطلاعات مخاطب و سایت، استفاده از گوگل آنالیتیکس است. این نرم‌افزار با تحلیل آماری اطلاعات مربوط به مخاطب، برای شما این فرصت را فراهم می‌کند که با دسترسی به اطلاعات دقیق بتوانید نوع محتوا و زمان انتشار را برنامه‌ریزی کنید.

به همین دلیل، آموزش اتصال گوگل آنالیتیکس به وردپرس می‌تواند در ارتقای رتبه سایت و افزایش نرخ بازدید بسیار موثر باشد.

منبع : cutt.ly clck

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up

دانلود رایگان دوره ۸ تریک