بلاگ

چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟ | 6 راهکار تولید محتوا اینستاگرام

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
22
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف

فهرست مطالب

6 راهکار تولید محتوا در اینستاگرام

محبوب‌ترین شبکه اجتماعی اینستاگرام است. استفاده از این بستر زمینه لازم برای توسعه تجاری را فراهم کرده است. برای اینکه بتوانیم از این ابزار استفاده اصولی کنیم بهتر است بدانیم که چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

استفاده از تکنیک‌های اصلی انتشار محتوا در اینستاگرام تنها راهی است که می‌تواند توسعه تجاری را تضمین کند. این فن‌ها کمک می‌کند شما بتوانید در جذب مخاطب و دریافت لایک موفق عمل کنید. در ادامه راهکارهای ساده برای موفقیت در این حوزه را بیان خواهیم کرد.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

منظور از تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

منظور از تولید محتوا برای اینستاگرام، تولید و انتشار هدفمند تصاویر و کلیپ‌هایی است که بتواند شما را در حرفه و تجارت خود موفق کند.

اصلی‌ترین گام برای موفقیت در اینستاگرام به تولید محتوای قدرتمند وابسته است.

انتشار تصاویر و کلیپ‌ها باید به‌صورتی باشد که برای مخاطب جذاب بوده و بتواند او را برای دنبال کردن حساب کاربری شما ترغیب کند.

اگر هدف شما از راه‌اندازی حساب کاربری تبلیغ تجارت خود و جذب مشتری است، باید بتوانید تصاویر بسیار باکیفیت از محصول خود تهیه کنید. سعی کنید در معرفی محصولات از کلیپ‌های متنوع بهره بگیرید.

اینستاگرام را می‌توان یکی از پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان دانست. با تکیه به همین مزیت و آموزش اینکه چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

می‌توانید مسیر موفقیت خود را هموار کنید. البته مسیر چندان ساده و راحت نیست. تعداد بالای کاربران فعال در این شبکه، تنوع سلایق را ایجاد کرده است. به همین دلیل، باید در تولید محتوا به نحوی عمل کنید که در جذب مخاطب، موفق شوید.

 

چرا تولید محتوا در اینستاگرام مهم است؟

چرا تولید محتوا در اینستاگرام مهم است؟

در گام اول، باید هدفی مشخص از تولید محتوا در این شبکه برای خود تعریف کنید. اهداف هستند که مسیر تولید محتوا و اصول اجرای آن را تعیین می‌کنند.

تولید محتوا برای تبلیغ یک کسب‌وکار با تولید محتوا به‌منظور افزایش تعداد بازدیدکنندگان یا دریافت لایک متفاوت است؛ اما بدانید اگر اینستاگرام را به‌عنوان بستری برای تبلیغات تجاری انتخاب کرده‌اید، باید به این نکته توجه داشته باشد که نوع تبلیغات شما در حقیقت قالب و صدای برند شما خواهند بود.

در عصر حاضر برای تبلیغات نمی‌توان به رویکردهای سنتی متکی بود. استفاده از تبلیغات سنتی بسیار هزینه‌ بر خواهد بود. بعلاوه، سود تجاری ناشی از آن با هزینه‌های ناشی از تبلیغات همسو نیست.

اینستاگرام به شما کمک می‌کند که صدای خود را به طیف گسترده‌ای از کاربران برسانید. قدرتمندترین ابزاری که در دست دارید، تولید محتوا است.

 

آموزش اینستاگرام مارکتینگ جدید

 

راهکارهای تولید محتوای باکیفیت و قدرتمند در اینستاگرام

در صورتی، محتوای هدفمند می‌تواند به سود تجاری تبدیل شود که برای مخاطب جذاب باشد. در گام نخست برای آموزش مراحل مختلف اینکه بدانید چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

باید اشاره کنیم که صرف تولید محتوا نمی‌تواند شما را به اهداف خود برساند.

  • تعیین هدف

در اولین مرحله، هدفی برای تولید و انتشار محتوا در حساب کاربری خود انتخاب کنید. هدف به شما کمک می‌کند که بتوانید عنوان مناسب انتخاب کرده و در انتشار پست‌ها با دقت بیشتری عمل کنید.

با توجه به تنوع سلایق کاربران فعال در این شبکه، فعالیت در حوزه‌های سیاسی، مذهبی، مالی، فروش، سرگرمی، تفریح و گردشگری، جهان‌شناسی و بسیاری موارد دیگر فراهم است.

تعیین هدف

  • انتخاب تصاویر و کلیپ‌هایی باکیفیت

دومین مرحله در آموزش چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟ توجه به کیفیت پست‌ها است. اگر پیج تجاری- تبلیغاتی دارید، سعی کنید تصاویر را حتما از محصولات موجود در فروشگاه، گالری، مزون یا کارخانه خود انتخاب کنید.

ساخت کلیپ‌های تبلیغاتی در افزایش آمار بازدید بسیار موثر است. در صفحات آموزشی سعی کنید به‌جای کپی از سایر حساب‌های کاربری، خودتان کلیپ‌های آموزشی تهیه و منتشر کنید.

هرگز فراموش نکنید سایر حساب‌های کاربری موجود در اینستاگرام منبعی مناسب برای استخراج محتواهای حساب کاربری شما نیستند؛ اما با بررسی و مشاهده سایر صفحات فعال در این بستر، قدرت ایده پردازی خود را افزایش دهید.

  • استفاده از فرمت‌های ترکیبی

بخش مهم دیگری در آموزش چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

به این نکته اختصاص می‌یابد که قالب و فرمت تکراری برای مخاطب جالب نیست؛ بنابراین سعی کنید تمام پست‌ها متنی یا تصویر نباشند، استفاده از کلیپ‌های 60 ثانیه می‌تواند چهره حساب کاربری شما را تغییر دهد.

در پست‌های تبلیغاتی، سعی کنید برای انتشار تصاویر از فرمت آلبومی استفاده کنید؛ زیرا انتشار تک‌تک تصاویر به‌صورت مجزا، انرژی و وقت مخاطب را تلف می‌کند.

بعلاوه به یاد داشته باشید پست‌های شما نباید چهره‌ای کاملا تبلیغی داشته باشد. تبلیغات مستقیم واکنش معکوس ایجاد می‌کند؛ بنابراین از محتوا جذاب و مهیج استفاده کنید و به‌گونه‌ای مخاطب را درگیر تبلیغ کنید که متوجه این نکته ظریف نشود.

  • استفاده از ایده سایر حساب‌های کاربری

ممکن است در ایده پردازی با مشکل مواجه شوید.

اگر حساب کاربری خود را مدتی غیرفعال کنید تا بتوانید با ایده‌های نو بازگردید، با ریزش مخاطب مواجه خواهید شد.

در بخش آموزش چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

توصیه می‌کنیم از ایده سایر حساب‌های کاربری یا محتواهای تولید شده در سایر صفحات استفاده کنید. اگر نتوانستید ایده جدید بسازید، سعی کنید محتوای آن‌ها را به شیوه‌ای نوین بازسازی کنید.

  • استفاده از هشتگ‌های مناسب

در اینستاگرام بخشی برای جستجو وجود دارد. کاربران در این قسمت از طریق جستجوی هشتگ ها یا حساب‌های کاربری می‌توانند صفحات مناسب با روحیه خود را پیدا کنند. اصلی دیگری که در دوره آموزش چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

به آن اشاره می‌شود انتخاب و استفاده از هشتگ است. می‌توانید هشتگ های مناسبتی (مانند روز پدر، روز مادر، روز استقلال، روز دانشجو، ولنتاین و …)، هشتگ ها تجاری (ارزهای دیجیتال، بورس، سرمایه‌گذاری، کسب درامد و …)، هشتک‌های شغلی، عاشقانه، هنری و … را بکار ببرید.

 

  • همکاری با اینفلوئنسرهای مطرح

اگر بخواهیم برگ برنده در مورد اینکه چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم را معرفی کنیم قطعا باید از همکاری با اینفلوئنسر های مطرح صحبت کنیم. اینفلوئنسرها در حقیقت کاربران فعال و بسیار مطرح اینستاگرام هستند که تعداد بازدیدکنندگان میلیونی دارند.

استوری های و برنامه‌های زنده آن‌ها، غالبا بازدید چند صدهزارنفری یا چندمیلیونی دارد. در نتیجه همکاری با آن‌ها مزیت است. می‌توانید در یک همکاری مختصر تعداد بازدید صفحه اینستاگرام خود را افزایش دهید.

 

سئو اینستا چیست؟

نتیجه‌گیری

برای اینکه بدانید چرا و چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

کافی است به تعداد کاربران گسترده ‌این شبکه و دسترسی آسان به اینستاگرام فکر کنید. اگر بتوانید محتوای هدفمند و قوی تولید و منتشر کنید، نرخ بازدید اکانت شما در مدت‌زمان بسیار کوتاه، افزایش خواهد یافت. ازاین‌رو، دستیابی به اهداف تجاری در حوزه‌های مختلف به‌سادگی میسر خواهد شد.

30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل