آموزش دی اکتیو اینستاگرام(2022)

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
30%
تخفیف
1
140,000 تومان
اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
1
126,000 تومان

فهرست مطالب

آموزش دی اکتیو کردن اکانت اینستاگرام

آموزش دی اکتیو اینستاگرام

ممکن است به دلایل مختلف از جمله مشغله کاری، درس یا حتی خستگی ذهنی و روانی از فعالیت در شبکه های اجتماعی خسته شوید و بخواهید مدتی فعالیت خود در این شبکه ها را متوقف کرده یا به حالت تعلیق درآورید.

ساده ترین توصیه این است که بگوییم گوشی خود را کنار گذاشته و سمت آن نروید.

 

اما این توصیه چندان عاقلانه به نظر نمی رسد. زیرا بسیاری از فعالیت های روزانه ما از طریق گوشی انجام می شود. مطمئنا وقتی به سمت گوشی بیایید حساب های کاربری خود در شبکه های مختلف را چک می کنید و ساعت ها وقت شما صرف این کار می شود.

 اینستاگرام برای این وضعیت ها راه حلی پیدا کرده و فرصتی در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند مدتی اکانت خود را غیرفعال کنند.

اگر کنجکاو هستید که با این روش آشنا شوید در بخش آموزش دی اکتیو اینستاگرام با ما همراه باشید.

مهمترین نکات قبل از آموزش دی اکتیو اینستاگرام

پیش از آنکه آموزش را شروع کنیم باید برخی نکات مهم را به شما یادآوری کنیم.

اگاهی از این موارد می تواند به عنوان مکملی قدرتمند در آموزش دی اکتیو اینستاگرام عمل کند.

باید بدایند که اینستاگرام در هر هفته تنها یکبار به شما فرصت می دهد که حساب کاربری خودرا موقتا غیر فعال کنید.

برای مثال، اگر امروز اکانت اینستاگرام خود را دی اکتیو کرده و فردا دوباره آن را فعال کنید، باید یک هفته صبر کنید تا بتوانید اکانت خود را مجددا غیرفعال کیند.

مزیت اصلی غیرفعال کردن موقتی حساب کاربری اینستاگرام این است که پست ها، لایک ها، کامنت ها و هیچ از یک از پیام های دایرکت شما حذف نمی شود و بعد از فعال کردن اکانت به همه اطلاعات خود دسترسی خواهید داشت.

بعلاوه، با ریزش فالوور یا از دست دادن آنها مواجه نخواهید شد. بنابراین، اگر فعالیت در شبکه اجتماعی برای شما خسته کننده شده به جای حفظ دائمی از روش دی اکتیو کردن استفاده کنید.

اگر تابه حال این روش را امتحان نکرده اید نگران نباشید ما در ادامه آموزش دی اکتیو اینستاگرام را ارائه می دهیم.

اما به یاد داشته بشاید که وقتی حساب کاربری خود را دی اکتیو می کنید پلتفرم اینستاگرام به شما اجازه نخواهد داد که بلافاصله حساب کاربری خود را فعال کنید.

برای اینکه بتوانید بعد از دی اکتیو کردن مجددا از اکانت خود استفاده کنید باید حداقل 24 ساعت صبور باشید.

در این دوره 24 ساعته یا در هر محدوده ای که برای غیرفعال کردن اکانت خود انتخاب می کنید، حساب کاربری و آیدی شما کاملا از اینستاگرام حذف شده و امکان مشاهده آن برای شما به برای هیچ فرد دیگری وجود نخواهد داشت.

آموزش بازاریابی اینستاگرام

 

 مراحل آموزش دی اکتیو یا غیر فعال کردن اکانت اینستاگرام

  • در گام اول آموزش دی اکتیو اینستاگرام باید وارد سایت اصلی اینستاگرام شوید. سپس، آیدی ورمز ورود خود را وارد کرده و از طریق گزینه ورود یا Log in واردحساب کاربری خود شوید.
  • برای حذف موقت و حذف دائمی اکانت در اینستاگرام باید وارد قسمت ویرایش پروفایل شده در انتهای صفحه عبارتی با عنوان Temporarily Disable my Account مواجه می شوید.

روی این عبارت کلیک کنید تا صفحه ای برای شما باز شود.

  • در این صفحه سوالی از شما پرسیده می شود. مفهوم سوال این است که: چرا می خواهید اکانت خود را غیر فعال کنید؟ نگران نباشید نیاز نیست توضیح ویژه ای به اینستاگرام ارائه دهید.

اگر مراحل گفته شده در آموزش دی اکتیو اینستاگرام را انجام داده و به این مرحله رسیدید باید عبارت Something else را به عنوان جواب سوال انتخاب کنید.

 

  • اینستاگرام از شما می خواهد که مجددا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از اینکه رمز را وارد کردید باید بر روی گزینه Temporarily Disable Account کلیک کنید.
  • مدت زمان لازم برای غیرفعال شدن اکانت در انستاگرام حدود دو ساعت است.
  • اما همانطور که اشاره کردیم تا حداقل 24 ساعت بعد امکان دسترسی مجدد به این اکانت وجود ندارد.
  • اما پس از این زمان، بلافاصله با ورود به اینستاگرام اکانت شما فعال خواهد شد.

مهمترین نکته ای که در بخش آموزش دی اکتیو اینستاگرام باید اشاره کنیم این است که برای دی اکتیو کردن نیز باید حتما رمز عبور خود را بدانید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید بهتر است قبل از دی اکتیو کردن آنرا بازیابی کنید. زیرا اگر اکانت شما روی گوشی فعال باشید به راحتی می توانید آن را غیرفعال کنید اما فعال کردن آن بدون رمز عبور کمی دشوار می شود.

بهتر است چک کنید که شماره تلفن و ایمیل معتبری در اکانت یادداشت کرده اید. تا در صورت بروز هر نوع مشکل بتوانید به راحتی رمز عبور خود را بازیابی کنید.

تفاوت دی اکتیو و دیلیت اکانت

دیلیت اکانت به معنی حذف دائمی حساب کاربری در هر پلتفرم است. با حذف دائمی شما هرگز نمی توانید اطلاعات را مجددا بازیابی کرده و دوباره به آنها دسترسی داشته باشید. در اغلب شبکه های اجتماعی امکان دیلیت اکانت وجود دارد.

اما همانطور که در بخش آموزش دی اکتیو اینستاگرام اشاره کردیم دی اکتیو یا غیرفعال کردن حساب کاربری یکی از امتیازات منحصر بفرد اینستاگرام است.

با غیرفعال کردن حساب کاربری دسترسی شما و سایر کاربران به اکانت شما غیر ممکن می شود.

اما این عدم دترسی کاملا موقتی بوده و بعد از حداقل 24 ساعت برطرف می شود.

مهمترین مزیت دی اکتیو کردن این است که شما پس از فعال کردن حساب کاربری به تمام فالوورها، پست ها، لایک ها، کامنت و پیام های دایرکت خود دسترسی خواهید داشت.

توصیه می کنیم برای اینکه بتوانید با انرژی بیشتری در اینستاگرام فعالیت کنید به جای دیلیت اکانت از گزینه دی اکتیو کردن استفاده کنید.

 

 

نتیجه گیری

اینستاگرام محبوبترین پلتفرم در جهان به شمار می آید. کاربران با اهداف تجاری و خدماتی و یا برای ارتباط با سایر افراد از این بستر استفاده می کنند.

با این حال، ممکن است به دلیل مشغله کاری، امور تحصیلی یا دغدغه های دیگر بخواهید مدتی از شبکه های اجتماعی دور باشید. دیلیت اکانت ساده ترین راهی است که پیش رو دارید.

اما با این کار هرگز نمی توانید مجددا به حساب کاربری خود وارد شوید، یا با دوستان قدیمی خود در این پلتفرم صحبت کنید.

اگر دوست دارید از اینستاگرام دور باشید بهتر است بجای حذف دائمی اکانت، حساب کاربری خود را مدتی غیر فعال کنید. ما در بخش آموزش دی اکتیو اینستاگرام تمام مراحل کار را بیان کردیم.

سئو اینستا چیست؟

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
116
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل