بلاگ

آموزش استوری کردن پست اینستاگرام در 5 مرحله – چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
22
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف
چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم

فهرست مطالب

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

استوری کردن پست‌ها در اینستاگرام چه کاربردهایی دارد؟ با اضافه شدن قابلیت استوری به اینستاگرام، این قابلیت مورد توجه کاربران قرار گرفت. با اضافه شدن آپشن‌های جذاب و جدید به این قابلیت، استوری اینستاگرام محبوبیت بیشتری یافت. درحال حاضر این محبوبیت در حال افزایش است؛ تا آن‌جا که امروز از استوری اینستاگرام، بیشتر از پست اینستاگرام استفاده می‌شود.

ممکن است گمان کنید که قابلیت استوری اینستاگرام باعث می‌شود که به محتوای پست‌ها کمتر توجه شود؛ اگر این‌گونه فکر می‌کنید، احتمالاً با امکان استوری کردن پست‌ها در اینستاگرام آشنا نشده‌اید. در این مطلب با عنوان چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم، به شما استوری كردن پست در اینستاگرام را آموزش خواهیم داد.پس با ما همراه باشید.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

اگر به هر دلیلی قصد دارید که یک پست‌ را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، بهترین روش استوری کردن آن می‌باشد. شما ممکن است پستی از پیج خود را استوری کنید و به تعداد بازدیدکننده‌های آن پست و فالوورهای خود بیافزایید؛ یا اینکه پستی از ديگران را استوری کنید و محتوایی که دوست داشتید را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید. شيوه‌ی استوری كردن پست پیج های دیگران مانند تگ كردن پست خود در استوری می‌باشد. برای استوری پست، باید براساس مراحل زیر پيش بروید:

۱-وارد اینستاگرام شوید.

۲-روی آیکون پروفایل در پایین صفحه کلیک کنید، به بخش حساب کاربری خود بروید.

۳-روی آیکون Send در زیر تصویر پست، کلیک نمایید.

۴-روی گزینه‌ی Add Post to Your Story  ضربه بزنید.

۵-در اینجا پست به استوری اضافه می‌شود، شما می‌توانید قبل از انتشار استوری آن را ویرایش نمایید.

اگر نیاز به خدمات سئو وب سایت دارید کلیک کنید.

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟ استوری كردن پست ديگران چگونه است؟

نحوه‌ی استوری کردن پست دیگران نیز مانند روش قبل است. فقط لازم است به جای پست خود، پست موردعلاقه ی خود از پیج دیگران را انتخاب کنید.

۱-پست موردنظر خود را انتخاب کنید.

۲-در قسمت زیر پست، روی Send ضربه بزنید.

۳-روی گزینه‌ی Add Post to Your Story کلیک نمایید.

۴-با این کار پست مورد نظر به استوری شما افزوده می‌شود.

شما با استوری کردن پست‌های موردعلاقه ی خود از پیج ديگران می‌توانید پست‌های موردپسند خود را با فالوورهای تان به اشتراک بگذارید.

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟ قابلیت‌های تگ پست در استوری چیست؟

شما قبل از انتشار پست تگ شده در استوری می‌توانید آن را ویرایش نمایید. ویرایش‌های که می‌توانید در استوری اعمال کنید، شامل موارد زیر است:

۱-تغییر و ویرایش کادر: شما می‌توانید سایز کادر را تغییر دهید. برای بزرگ یا کوچک کردن کادر باید پست را با دو انگشت لمس نمایید و سپس فاصله‌ی انگشتان خود را تغییر دهید وZoom  یا Unzoom نمایید.

۲-تغییر مکان پست تگ شده در صفحه‌ی استوری: برای این کار کافی است پست را لمس کرده و نگه دارید سپس آن را به مکان مورد نظر خود بکشید.

۳- افزودن متن به استوری: شما می‌توانید یک متن را بعنوان توضیح پست تگ شده به استوری اضافه کنید. برای این منظور رویAa  ضربه بزنید. متن موردنظر را تایپ نمایید و سپس روی Done کلیک کنید. و درنهايت محل قرار گرفتن متن را انتخاب کنید.

۴-انتخاب رنگ زمینه

اگر‌چه بعد از تگ پست در استوری، اینستاگرام اتوماتیک یک رنگ هماهنگ با تصویر، بعنوان پس‌زمینه تنظیم می‌کند. اما امکان ویرایش و انتخاب پس‌زمینه نیز برای شما فراهم شده است. شما می‌توانید رنگ پس‌زمینه را به سلیقه‌ی خود انتخاب کنید. برای تغییر پس‌زمینه باید روی آیکون رنگ‌آمیزی ضربه بزنید و رنگ موردنظر خود را انتخاب کنید. سپس با لمس و نگه داشتن انگشت روی صفحه، رنگ ‌زمینه را عوض کنید.

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

آموزش بازاریابی در اینستاگرام

 

۵-اضافه کردن استیکر یا ایموجی به استوری:

اینستاگرام این امکان را دارد که بعد از تگ پست در استوری، با استفاده از ایموجی‌ها و استیکرها استوری را زیبا و جذاب نمایید. استیکرها‌ ممکن است استیکر منشن، تایمر معکوس، لوکیشن، نظرسنجی، و … باشند.

 

استیکر منشن:

استیکر منشن ها یکی از پراستفاده ترین استیکرهای استوری‌ها است. شما با کمک استیکر منشن می‌توانید افراد را در استوری منشن نمایید.

استیکر GIF :

استفاده از تصاویر متحرک یا گیف ها یکی دیگر از قابلیت‌های استوری اینستاگرام است. برای افزودن گیف به استوری لازم است در قسمت استیکرها روی استیکرگیف کلیک نمایید و گیف موردنظر خود را انتخاب کنید. برای استفاده از این ویژگی باید ابزار تغییرIP  فعال باشد.

۵-دانلود کردن استوری اینستاگرام

اینستاگرام این امکان را برای کاربران فراهم کرده است که قبل از استوری هر پستی، بتوانند آن را دانلود و در تلفن همراه خود ذخیره نمایید. برای این منظور باید روی آیکون ⬇ کلیک کنید تا استوری شما به‌صورت عکس ذخیره شود.

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟ پست‌های مناسب استوری کردن چگونه اند؟

حالا که آموختید که چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم، می‌توانید پست‌های موردعلاقه ی خود را استوری کنید. اما ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که پست‌های مناسب استوری چه ویژگی‌هایی دارند؟

 

پست‌هایی برای استوری شدن مناسب هستند که باعث افزایش فالوور و بازدید پیج شما شوند.

۱-استوری پست از پیج خود:

شما با استوری کردن پست از پیج خود، بازدید پست‌ و تعامل خود با فالوورها را افزایش می‌دهید.

۲-استوری کردن پست های جالب دیگران:

شما می‌توانید بدون درنظر گرفتن موضوع پیج خود، گاهی اوقات پست های جالب و خنده‌دار را استوری کنید و دنبال کنندگان بیشتری برای خود جذب نمایید. توجه داشته باشید که تعداد پست‌هایی که استوری‌ می‌کنید نباید به حدی باشد که از موضوع اصلی پیج خود غافل شوید.

۳-استوری کردن رویدادهای مربوط به فعالیت پیج:

از اتفاقاتی که به فعالیت پیج شما مربوط می‌شود، استوری منتشر کنید. استوری کردن این‌گونه پست ها، باعث افزایش اعتبار به پیج شما و افزایش تعامل با مخاطبان می‌شود. بعنوان نمونه اگر شخصی در حوزه‌ی روانشناسی فعالیت دارد و پیجی با این موضوع را اداره می‌کند، می‌تواند درباره‌ی زمان و مکان برگزاری کنگره‌های روانشناسی پست‌هایی را منتشر کند.

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

استوری کردن پست چه اهمیتی دارد؟ چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم؟

همان گونه که در ابتدای این مطلب با عنوان چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم بیان شد، امروزه استفاده از استوری اینستاگرام افزایش چشمگیری یافته است، به‌گونه‌ای که فعالیت بیشتر کاربران، روی منتشر کردن محتوا به‌شکل استوری متمرکز شده است. با ارائه‌ی امکان استوری کردن محتوا از سوی شبکه اجتماعی اینستاگرام، فعالیت کاربران درقالب انتشار پست، چشمگیری یافت. بیشتر کاربران تمایل دارند که به جای پست، از استوری استفاده کنند؛

با این وجود بعضی از پیج‌ها هنوز هم به تولید محتوا به صورت پست می‌پردازند زیرا انتشار پست برای این پیج‌ها دارای اهمیت بالایی است. قابلیت انتشار پست به‌صورت استوری برای این پیج‌ها دارای اهمیت ویژه‌ای است زیرا باعث بازدید و کارایی محتوای پیج را افزایش می‌دهد.

در پیج‌ها مختلف اینستاگرام، بعنوان نمونه پیج‌های فروشگاهی و… ادمین‌ پیج می‌تواند بعد از انتشار پست موردنظر، آن پست را استوری کند تا بازدید از پست افزایش یابد. بعنوان نمونه یک پیج فروشگاهی را تصور کنید  که محصولات مختلفی را در پیج اینستاگرام خود تبلیغ کرده است و به فروش می‌رساند. ادمین این پیج ممکن است متوجه شود که بعد از پست یک محصول، بازدید مناسب ازآن محصول صورت نگرفته است. برای افزایش بازدید پست‌ها، راه‌های متفاوتی وجود دارد اما بهترین راه استوری کردن آن پست می‌باشد.

استوری کردن پست‌ها مزیت‌هایی دارد که رایگان بودن و افزایش بازدید پست از آن جمله است.

 

همانطور که بیان شد استوری محبوبیت زیادی در بین کاربران اینستاگرام دارد.

در این مطلب با عنوان چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم نحوه‌ی استوری کردن پست در اینستاگرام به‌طور کامل توضیح داده شد.

 

5 تکنیک برای کولاک در فروش ازطریق اینستاگرام -تکنیک های فروش در اینستاگرام

 

آموزش تبلیغات در اینستاگرام یا اینستاگرام مارکتینگ
30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل