بلاگ

رازهای بهینه سازی پروفایل اینستاگرام – چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم (اینستاگرام) (2022)

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
30%
تخفیف
1
140,000 تومان
اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
1
126,000 تومان
بهینه سازی پروفایل

فهرست مطالب

چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم

چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم ؟

چگونه با بهینه‌سازی پروفایل، دنبال‌کنندگان بیشتری جذب کنیم؟ اگر به دنبال پاسخ سوالات خود هستید با ما همراه باشید، ما در این مطلب با عنوان چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم، علاوه بر پاسخ به سوالات ذهن شما، تکنیک‌های بهینه‌سازی پروفایل حساب کاربری را آموزش خواهیم داد.

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار می‌باشد که از سرتاسر جهان میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرده است. اپلیکیشن اینستاگرام یک فضای مناسب برای تبلیغات کسب‌وکار و افزایش درآمد می‌باشد.

با استفاده‌ی هدفمند از اینستاگرام برای کسب‌وکار خود می‌توانید در میان رقیبان خود بدرخشید. کاربران اینستاگرام معمولا هر روز حداقل 5 تا 10 دقیقه از اپلیکیشن اینستاگرام استفاده می‌کنند و بعضی دیگر از کاربران اینستاگرام نیز شاید ساعت‌های طولانی را در این برنامه سپری کنند.

با توجه به این موضوع اینستاگرام محیط مناسبی برای جذب مخاطب و بازاریابی کسب‌وکارها است زیرا میلیون‌ها نفر را در شبانه‌روز به کسب‌وکار خود جذب می‌کنید. بنابراین لازم است به این فکر کنید که چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم؟

توجه داشته باشید که جذب کاربران پیج به خلاقیت، صبر، تولید اصولی محتوای مفید و… است که با استفاده از این موارد شما به‌سادگی به یک برند محبوب در شبکه مجازی اینستاگرام تبدیل خواهید شد. بنابراین مجموعه‌ای از اصول وجود دارد که اگر در اینستاگرام رعایت کنید به یک پیج محبوب تبديل خواهید شد بعنوان نمونه پروفایل حساب کاربری مهم‌ترين اصل در اینستاگرام می‌باشد که باید بهینه شود.

۱-تبدیل حساب کاربری به بیزینسی

با تبدیل حساب کاربری اینستاگرام به حساب بیزینسی چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم؟ حساب‌های اینستاگرام به دو دسته‌ی ساده یا شخصی و بیزینسی تقسیم می‌شوند. حساب‌های کاربری بیزینسی مخصوص حساب‌های ارائه دهنده کالا و خدمات در زمینه‌های مختلف می‌باشند. امروزه با جستجو در اینستاگرام با حساب‌های مختلف بیزینسی مواجه می‌شوید که حتی ممکن است بیش از حد انتظار باشند.

شما در هر زمینه‌ای که دارای تخصص هستید و یا در هر شغلی که فعالیت می‌کنید، اگر تمایل دارید که بیشتر دیده شوید و جذب دنبال کنندگان صفحه‌ی خود را افزایش دهید، ابتدا لازم است که حساب کاربری خود را از خصوصی یا Private  به عمومی یا Public تغییر بدهید و سپس ازطریق تنظیمات اینستاگرام اقدام به تبدیل حساب عادی خود به حساب Business نمائید. با این کار علاوه بر فعالیت اصلی پیج درکنار اجرا کردن ایده‌های خلاقانه خود می‌توانید دنبال کنندگان پیج خود را افزایش دهید.

چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم

۲-انتخاب نام حساب کاربری به‌شکل هدفمند

با انتخاب نام کاربری هدفمند چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم؟ بسیاری از شرکت‌ها از راه برندینگ و با پرداخت هزینه‌های زیاد به یک شرکت پرفروش و محبوب تبدیل می‌شوند. مشتریان این شرکت‌ها با توجه به برندینگ قوی، آن‌ها را برای استفاده از محصولات یا خدمات انتخاب می‌نمایند.

همیشه برای محبوب و شناخته شدن برند نیازی به هزینه‌های گزاف نیست زیرا راه‌هاي دیگری نیز برای دیده شدن وجود دارند. با استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام شما با اعمال ایده‌های خلاقانه و کمی صبر می‌توانید بر محبوبیت برند خود بیافزایید و برندینگ انجام دهید.

بنابراین اگر به برندینگ فکر می‌کنید و تمایل دارید که پیج شما بیشتر دیده شود، باید زمینه فعالیت و نام شرکت خود را به عنوان نام کاربری به‌کار ببرید. با این کار وقتی کاربران نام یا نام بیزینس شما را جست‌و‌جو می‌کنند، حساب شما جزو حساب‌های کاربری‌ای که نمایش داده می شود، خواهد بود.

بعنوان نمونه اگر شما فروشنده‌ی کفش هستید نام کاربری خود را بعد از عبارت «کفش فروشی» قرار دهید. اینگونه شما یک نام کاربری هدفمند انتخاب کرده‌اید.

 

آموزش instagram marketing

 

۳-انتخاب username و name خلاقانه

در اپلیکیشن اینستاگرام دو مکان برای نوشتن نام کاربری وجود دارد که Username یا نام کاربری و Name یا نام است. شما در راستای دیده شدن و بهینه‌سازی اینستاگرام خود می‌توانید بعنوان نام کاربری حیطه‌ی شغلی و بعنوان نام حساب، نام برند خود را انتخاب نمائید. با این روش خلاقانه و هدفمند یک نام کاربری جذاب و کاربرپسند انتخاب می‌کنید که دنبال‌کنندگان بی‌شماری را به پیج شما هدایت می‌کند.

چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم

۴-برای تصویر پروفایل از لوگوی برند خود استفاده کنید

اولین و مهم‌ترین چیزی که کاربران اینستاگرام بعد از نام کاربری به آن توجه می‌کنند، عکس پروفایل است. اگر برند شما دارای لوگوی مخصوص است و از آن لوگو برای امر برندینگ بیزینس خود استفاده کرده‌اید، می‌توانید همان لوگو را بعنوان عکس پروفایل خود انتخاب کنید.

برخی از بیزینس‌ها در حساب کاربری اینستاگرام خود تصویر لوگوی برند را استفاده نکرده و به‌جای آن از عکس‌های دیگر استفاده می‌کنند که این کاری اشتباه است.

 

۵- بیو اینستاگرام خود را جذاب بنویسید

با استفاده از بیوی اینستاگرام چگونه  پروفایل خود را بهینه کنیم؟ برخی از کاربران گمان می‌کنند که بیوی اینستاگرام مانند یک نوشته‌ی ساده بر روی تکه‌ای سنگ است و هیچ اهمیتی برای بیزینس‌ها ندارد. این یک تفکر نادرست است. بیوی اینستاگرام یکی از موثرترین عامل‌ها بر بیزینس یا کسب‌وکار شما می‌باشد.

اگر شما بیوی مناسبی انتخاب کنید به‌گونه‌ای که زمینه‌های مختلف بیزینس شما را شرح دهد، بعد از اینکه بیو را ذخیره کنید تغییرات پیج خود را به خوبی احساس خواهید کرد. شما می‌توانید بیوی اینستاگرام خود و میزان تأثیرگذاربودن آن را ازطریق Insight اینستاگرام چک نمایید.

 

۶- آدرس سایت یا نقشه‌ی بیزینس خود را روی گوگل مپ در بیوی اینستاگرام خود قرار دهید.

شما می‌توانید فقط یک آدرس URL یا همان آدرس سایت در بیوی اینستاگرام خود قرار دهید. این لینک قابل کلیک کردن است و بی‌شک شما را به مسیرهای پیشرفت هدایت خواهد کرد.

بنابراین اگر بیزینس شما دارای سایت، وبلاگ، فروشگاه فیزیکی و… می‌باشد، شما می‌توانید آدرس آن‌ها را در بیو اینستاگرام قرار دهید تا مشتریان بیزینس شما بتوانند بیشتر با شما آشنا شوند.

نکته‌ی مهم این است که اگر بیزینس شما دارای فروشگاه اینترنتی و حضوری یا فیزیکی است، لازم است بجای آدرس فروشگاه فیزیکی روی گوگل مپ، آدرس Url فروشگاه اینترنتی خود را قرار دهید.

این کار هم باعث بهبود سئوی سایت شما می‌شود و هم اینکه افراد با مراجعه به فروشگاه اینترنتی بیزینس شما می‌توانند آدرس فروشگاه شما مشاهده کنند.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم

۷- به‌کار بردن هشتگ‌ها و کلمات کلیدی

با استفاده از هشتگ چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم؟ هشتگ‌ها همان کلمات کلیدی پراستفاده‌ی اینستاگرام هستند. وقتی از هشتگ استفاده می‌شود، پیج اینستاگرام سئو و بهینه می‌شود. با این کار هوش مصنوعی شبکه اجتماعی اینستاگرام، پیج را شناسایی می‌کند و در لیست نتایج خود پیج شما را به کاربران نشان می‌دهد. بنابراین از هشتگ‌های متناسب با حوزه‌ی بیزینس خود استفاده کنید تا بیشتر و بهتر دیده شوید.

 

۸- زیبا کردن لحن بیوی اینستاگرام براساس زمینه‌ی بیزینس

اگر بیزینس شما رسمی است، باید حساب اینستاگرام شما نیز رسمی باشد ولی اگر بیزینس شما غیررسمی و مثلا فروش اسباب‌بازی کودکان باشد باید لحن بیوی حساب اینستاگرام شما نیز غیررسمی و عامیانه باشد.

 

۹- درج شماره تماس و آدرس ایمیل در حساب کاربری:

با استفاده از گوگل مپ و درج شماره تماس چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم؟ در حساب بیزینسی این امکان وجود دارد که آدرس ایمیل و شماره تلفن کسب‌وکار خود را در حساب کاربری خود قرار دهید. با این کار وقتی کاربران از پیج شما بازدید می‌کنند، بتوانند با کسب‌وکار شما ارتباط برقرار کنند.

 

۱۰- استفاده از هایلایت در پیج

با بهره‌گیری از هایلایت چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم؟ استوری‌های پیج بیزینس خود را هایلایت کنید، این کار باعث می‌شود که دنبال‌کنندگان و مشتریان جدید شما استوری‌های قدیمی شما ببینند و متوجه قدمت و اعتبار بیزینس شما شوند.

 

۱۱- به برند خود اهمیت بدهید

اینستاگرام محیط مناسبی برای بازاریابی و تبلیغات کسب‌وکارها است. بنابراین حساب بیزینس خود را هرروز به‌روزرسانی کنید، محتوای مناسب تولید کنید. به فالوورها، pesonal و… رسیدگی نمایید.

 

۱۲- از ابزار Instagram Insights  استفاده کنید

با استفاده از ابزار Insights چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم؟

این ابزار برای حساب‌های کاربری بیزینسی اینستاگرام فعال است. شما ازطریق این ابزار می‌توانید آمار بازدید و فعالیت روزانه‌ی پیج خود را مشاهده کنید. این ابزار کاربردی می‌تواند در بلندمدت به موفقیت و پیشرفت پیج شما کمک کند. توجه داشته باشید که استفاده از این ابزار رایگان می‌باشد.

چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم

 

در پایان باید گفت پروفایل کاربری از مهم‌ترين عوامل در جذب فالوور می‌باشد. اگر پروفایل خود را بهینه کنید می‌توانید در راستای موفقیت و پیشرفت پیج خود حرکت کنید. توصیه می‌کنیم اگر تمایل دارید پروفایل خود را بهینه‌سازی کنید این مطلب را با عنوان چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم از ابتدا مطالعه کنید.

 

بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام – آموزش صفر تا صد بلاگری در اینستاگرام (2022)
آموزش تبلیغات در اینستاگرام رایگان
30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
116
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل