نحوه ساخت کمپین در گوگل ادورز

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
30%
تخفیف
1
140,000 تومان
اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
1
126,000 تومان
ساخت کمپین در گوگل ادورز

فهرست مطالب

نحوه ساخت کمپین در گوگل ادورز چگونه است

نحوه ساخت کمپین در گوگل ادورز چگونه است

یکی از مهم‌ترین بخش‌های گوگل ادورز، کمپین‌های تبلیغاتی است. اگر با واژه گوگل ادورز آشنایی کامل ندارید، باید بگوییم که این بستر، امکانات فراوانی برای کاربران فراهم می‌کند.

هنگام جستجوی یک کلیدواژه خاص با نام لینک‌های متعدد مواجه می‌شویم، هنگامی که هر یک از این لینک‌ها را باز می‌کنیم، تبلیغات متنی بسیار کوچک با عبارت مخفف Ad مشاهده خواهیم کرد، این تبلیغات همان Google AdWords هستند.

اصلی‌ترین مزیت استفاده از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل ادورز این است که بدون توجه به اصول سئو یا پرداخت هزینه زیاد، می‌توانید تبلیغات را انجام دهید؛ زیرا نمایش تبلیغات در این بستر کاملا رایگان است؛ اما اگر کاربران از طریق کلیک بر روی لینک تبلیغاتی، وارد سایت شما شوند، باید به گوگل هزینه بپردازید.

تشکیل کمپین‌های تبلیغاتی می‌تواند مسیر موفقیت هر فعالیت تجاری را کوتاه‌تر کند. ساخت کمپین در گوگل ادورز می‌تواند گامی موثر در دستیابی به اهداف تبلیغاتی و تجاری باشد.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

مراحل ساخت کمپین در گوگل ادورز

استفاده از ابزار مناسب، ساده‌ترین را برای موفقیت است. تبلیغات اولین ابزار برای گسترش و موفقیت فعالیت‌های تجاری است. تغییر سبک زندگی، ضرورت استفاده از ابزارها و تکنیک‌های نوین تبلیغاتی را ایجاد کرده است. کمپین تبلیغاتی ابزاری است که می‌تواند نقش بسزایی در افزایش بهره‌وری تجاری دارد.

بسترهای مختلفی برای تشکیل کمپین تبلیغاتی وجود دارد. اینستاگرام و گوگل ادز، دو بستری هستند که می‌توانید برای تشکیل کمپین‌های موفق از آن استفاده کنید. هر یک از این بسترها، قوانین و دستورالعمل‌های خاصی به‌منظور راه‌اندازی کمپین دارند.

برای دیدن دیگر مقالات تبلیغات آنلاین کلیک کنید

برای ساخت کمپین در گوگل ادورز باید مراحل زیر را گام‌به‌گام انجام دهید:

مراحل ساخت کمپین در گوگل ادورز

 • جیمل خود را بر روی سیستم موردنظر فعال کنید.

با اطمینان می‌توان گفت که گام اصلی برای ساخت کمپین در گوگل ادورز یا استفاده از سایر خدمات گوگل، استفاده از یک حساب کاربری یا ایمیل فعال در گوگل است. بدون اجرای این مرحله، امکان استفاده از خدمات گوگل برای هیچ کاربری وجود ندارد.

 

 • وارد سایت گوگل ادز شوید.

فعال کردن ایمیل به شما اجازه می‌دهد که سایر مراحل ساخت کمپین در گوگل ادورز را به‌راحتی انجام دهید. حال به سایت https://ads.google.com بروید و از وارد جیمل خود شوید.

پس از اینکه، ایمیل خود را فعال کردید با صفحه‌ای خاص روبرو خواهید شد. برای ساخت کمپین، آیتم‌های مختلف وجود دارد، شما می‌توانید هر یک از این بخش‌ها که تناسب بیشتر با کسب‌وکار شما دارد را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی هر آیکون، پنجره جدید باز می‌شود. اولین گزینه‌ای که با آن مواجه می‌شوید، کمپین جدید یا New Campaign است.

در این مرحله باید نوع کمپین را بر اساس هدف نهایی تعیین کنید. دسته‌بندی‌های مختلفی برای اهداف در گوگل ادز وجود دارد. مهم‌ترین اهداف در ساخت کمپین در گوگل ادورز عبارتند از:

 • فروش یا sale: اگر هدف شما از تشکیل کمپین تبلیغاتی، فروش محصول، اپلیکیشن یا نرم‌افزار است باید در بخش تعیین اهداف این گزینه را انتخاب کنید.

 

 • رهبری یا Lead: اگر تمایل دارید که با ساخت کمپین در گوگل ادورز به‌عنوان رهبر عملکرد و دستورالعمل‌های لازم برای موفقیت کمپین و انتخاب مسیر را به سایر کاربران بگویید، حتما این گزینه را انتخاب کنید.
 • ترافیک وب‌سایت یا Website traffic: اگر هدف اصلی شما از راه‌اندازی کمپین، افزایش نرخ بازدید سایت است و می‌خواهید کاربران هدف را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید، این گزینه بسیار کارآمد خواهد بود.

 

 • معرفی محصولات و برندها یا Product and brand consideration: برای طراحی هر سایت، هدف و برنامه ویژه‌ای وجود دارد. انتخاب اهداف تبلیغاتی هر کمپین نیز بازتابی از هدف اصلی پشت پرده هر سایت است. اگر شما در سایت خود اقدام به معرفی محصولات و برندهای مختلف می‌کنید، اما هدف اصلی شما فروش نیست و می‌خواهید کاربران را با کیفیت، ویژگی‌ها، مزایا و معایب هر محصول یا برند انتخاب کنید، هنگام تعیین هدف در ساخت کمپین در گوگل ادورز، گزینه معرفی یا بیان دیدگاه درباره برند را انتخاب کنید.

 

 • در حین تعیین هدف ممکن است نتوانید هدف اصلی از ساخت کمپین خود را در بین گزینه‌های مدنظر گوگل ادز پیدا کنید، در چنین حالتی باید بگویید که هدف اصلی شما از ساخت کمپین با اهداف مطرح‌شده در بخش راهنمای اهداف ادورز تناسب ندارد. در نتیجه، باید گزینه Create a campaign without a goal’s guidance را انتخاب کنید.

 

 • نوع کمپین خود را انتخاب کنید.

پس اینکه وارد سایت گوگل ادز شده و هدف اصلی را تشکیل کمپین را انتخاب کردید، مرحله دیگری که در ساخت کمپین در گوگل ادورز بسیار مهم است، تعیین قالب اصلی کمپین است. همان‌طور که اشاره کردیم کمپین‌ها اهداف متفاوتی دارند.

وجود اهداف متفاوت، ضرورت استفاده از قالب متفاوت برای نمایش کمپین‌های تبلیغاتی را به وجود آورده است. مهم‌ترین قالب کمپین‌های تبلیغاتی در گوگل ادز عبارت است از:

 • کمپین جستجو: این کمپین به شما امکان می‌دهد که بتوانید تبلیغات خود را در شبکه جستجوی گسترده برای مخاطب عرضه کنید. با استفاده از این مدل کمپین‌ها می‌توانید تبلیغات خود را برای تمام افرادی که به‌صورت آنلاین محصولات را جستجو می‌کنند، نمایش دهید.

کمپین جستجو

 • کمپین نمایشی یا Display: این کمپین ابزار مناسبی برای یافتن مخاطبین هدف را برای شما فراهم می‌کند. با این کمپین می‌توانید پیام‌های تبلیغاتی خود را در زمان و مکان مناسب برای مخاطب عرضه کنید.

Display

 • کمپین شاپینگ یا Shopping: اگر به‌عنوان خرده‌فروش فعالیت می‌کنید، مناسب‌ترین نوع کمپین تبلیغاتی برای شما شاپینگ است. این کمپین نقش موثری در افزایش فروش آنلاین و افزایش نرخ بازدید دارد.

Shopping

 • کمپین‌های ویدیویی: با این کمپین‌ها می‌توانید محتواهای ویدیویی را در بسترهایی مانند یوتیوب و گوگل منتشر کنید.

کمپین‌های ویدیویی

سایر مراحل ساخت کمپین در گوگل ادورز

در مرحله Campaign Name، نام مناسب را انتخاب نمایید. اگر تمایل دارید که تبلیغات شما فقط در سایت گوگل به نمایش درآید، باید Include Google Display Network را غیرفعال کنید.

اگر می‌خواهید کمپین تبلیغاتی شما در مدت‌زمانی محدود و مشخص فعال باشد، محدوده زمانی آن را از طریق گزینه Start and end dates تعیین کنید.

فراموش نکنید برای اینکه کاربران با مشاهده تبلیغات و کلیک بر روی آن به سایت شما منتقل شوند با فعال کردن گزینه Campaign URL options، سایت خود را اختصاصی کنید.

سعی کنید از محتوای منتشرشده در سایت خود برای تبلیغات استفاده کنید؛ زیرا تبلیغات پویا در جلب نظر مخاطب، عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهند.

بعلاوه، استفاده از شیوه به شما مکم می‌کند با سایر کلیدواژه‌هایی که می‌توانید در تولید محتوا از آن‌ها کمک بگیرید، آشنا شوید؛ بنابراین بهتر است گزینه Dynamic Search Ads setting در ساخت کمپین در گوگل ادورز فراموش نکنید.

برای تنظیم موقعیت مکانی کمپین از بخش لوکیشن اقدام کنید و انتخاب موقعیت مکانی به شما کمک می‌کند که نزدیک‌ترین مخاطبین را شناسایی و جذب کنید.

گستردگی دامنه مخاطبان گوگل موجب می‌شود که کاربران هدف از کشورهای مختلف به کمپین شما جذب شوند؛ بنابراین بهتر است در ساخت کمپین در گوگل ادورز برای انتخاب زبان، گزینه All languages را تیک بزنید؛ اما اگر می‌خواهید مخاطب کمپین خود را به کشور یا منطقه جغرافیایی خاص محدود کنید، بهتر در بخش زبان، گزینه محدودتر مانند زبان فارسی را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

نتیجه‌گیری

یکی از اصلی‌ترین مراحل در موفقیت هر فعالیت تجاری آنلاین، تشکیل کمپین‌های تبلیغاتی است. بسترهای مختلفی برای تشکیل کمپین وجود دارد. اینستاگرام و گوگل ادز، دو بستر بسیار معرف برای انجام تبلیغات آنلاین هستند.

هر یک از این بسترها دستورالعمل‌های مختلفی برای تشکیل و راه‌اندازی کمپین دارند. اگر گوگل را برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی انتخاب کرده‌اید، آشنایی با

مراحل ساخت کمپین در گوگل ادورز می‌تواند گامی موثر برای موفقیت تجاری شما باشد.

منبع : cutt.ly clck

30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
116
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل