سبد خرید 0

وبلاگ

کامنت مارکتینگ در اینستاگرام چیست ؟ + راز کامنت مارکتینگ (2022)

کامنت مارکتینگ در اینستاگرام

فهرست مطالب

تبلیغات در اینستاگرام به چه معنا است؟

کامنت مارکتینگ یکی از روش‌های بازاریابی می‌باشد که هنوز هم از محبوبیت زیادی برخوردار است. اگرچه امروزه افرادی که از کامنت مارکتینگ استفاده می‌کنند کاهش یافته است، اما تأثیرگذاری این نوع بازاریابی، بیشتر نیز شده است. در این مطلب نحوه کامنت مارکتینگ در اینستاگرام را بیان خواهیم کرد.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

کامنت مارکتینگ در اینستاگرام چه مزیت و کاربردی دارد؟

قبل از هر چیز باید به این سؤال پاسخ داد که کامنت مارکتینگ در اینستاگرام چه مزیتی دارد؟ کامنت‌های زیبا و جالب در سایت‌ها و پست‌های اینستاگرام این امکان را ايجاد می‌کند که از طریق لینک پروفایل یا لینکی که در کامنت گذاشته می‌شود ورودی ‌سایت افزایش یابد.

علاوه بر این اگر کامنت‌ کاربرپسند باشد نویسنده و خوانندگان پست یا سایتی که در آن کامنت گذاشته شده است، در نوشته‌های بعدی خود به آن فردی که کامنت را نوشته است، لینک می‌دهند.

اگر کامنت شما لحن محتومانه‌ای داشته باشد و  شامل محتوای خاص و مفیدی باشد یا منبعی را برای مطالعه معرفی کند، افراد بیشتری به شما لینک خواهند داد.

کامنت‌ها شما را در معرض‌دید قرار می‌دهند و به نوعی مانند لینک غیرمستقیم عمل می‌کنند؛ به بیان دیگر اگر شما همیشه کامنت‌های سودمند ارسال کنید، به تدریج مردم شما را خواهند شناخت.

این افراد در مواجهه دوم با شما وقتی که تصویر پروفایل شما را ببینند احساس مثبتی نسبت به شما خواهند داشت که این موضوع شانس تعامل با شما، برند شخصی یا سازمانی شما را افزایش می‌دهد که سبب افزایش نرخ تبدیل خواهد شد.
کامنت مارکتینگ در اینستاگرام به افزایش تعداد دنبال‌کنندگان شما در شبکه‌های اجتماعی دیگر نیز کمک شایانی خواهد کرد.

اگر کامنت‌های جذابی داشته باشید، افراد برای شناخت شما تشویق می‌شوند که پروفایل شما را ببینند. از قسمت بیوی اینستاگرام باتوجه به اینکه چه جزئیاتی فعال باشد(قرار دادن آدرس سایت خود، لینک و آیدی‌های شبکه‌های اجتماعی و…) می‌توانید افراد را به پروفایل خود در شبکه‌های اجتماعی یا سایت بیزینس خود هدایت نمایید.

شما می‌توانید آدرس حساب کاربری خود در فیس‌بوک، توییتر یا هر شبکه اجتماعی دیگری که موردنظر شما است در بیوی اینستاگرام خود قرار دهید و ازطریق کامنت مارکتینگ در اینستاگرام، دنبال‌کنندگان خود در سایر شبکه‌های اجتماعی را افزایش داده و نتایج خوبی را کسب نمایید.

چگونه کامنت بنویسم؟

درصورتی که تمایل دارید کامنت مارکتینگ در اینستاگرام برای شما سودمند باشد، باید هميشه کامنت‌های باکیفیت و جذاب بنویسید. برای نوشتن یک کامنت مناسب و چشمگیر، باید نکات زیر را موردتوجه قرار دهید:

1- تلاش کنید کامنتی که می‌گذارید با موضوع آن مطلب یا پست مرتبط باشد:

کامنت باید با موضوع بحث یا دیدگاه‌های شکل گرفته مرتبط باشد؛ یعنی اگرچه ممکن است اطلاعات شما جالب و سودمند باشد، اما اگر آن اطلاعات با موضوع اصلی بحث هماهنگ نباشد برای خوانندگان و کسانی که در گفت‌وگو شرکت کرده‌اند خوشایند نخواهد بود. توجه داشته باشید که افراد برای خواندن کامنت‌های جذاب و ارزشمند شما به پست یا پیج مربوطه مراجعه نمی‌کنند؛ بنابراین لازم است کامنت شما در رابطه با موضوعی باشد که افراد برای مشاهده‌ی آن وارد آن پیج یا پست شده‌اند.

2- به مالک پیج و افرادی که کامنت گذاشته‌اند احترام بگذارید:

در نوشتن کامنت‌های خود از لحن محترمانه استفاده نمایید. محترمانه کامنت گذاشتن به این معنا نیست که با دیگران مخالفت نکنید. تا زمانی که برای کامنت خود از لحن مؤدبانه و محترمانه استفاده ‌کنید، با وجود مخالفت نیز می‌توانید ارزش‌آفرین باشید. در حقیقت، مخالفت محترمانه‌ی شما نیز ارزش‌آفرین است؛ یک کامنت مؤدبانه اگرچه کامنتی مخالف باشد می‌تواند ارزشمند باشد و به مطلب یا پست، اطلاعاتی اضافه کند و برای مخاطب نیز سودمند خواهد بود.

3- کامنت شما باید ارزشمند و خاص باشد:

باید تلاش کنیم که دیدگاه و نظرات ارزشمند و خاص داشته باشیم تا بتوانیم کامنت‌های سودمند بنویسیم؛ بنابراین سعی کنید از تکرار مطالب داخل پست، کامنت‌ دیگران، نوشتن براساس اطلاعات عمومی و… بپرهیزید. اینگونه کامنت‌ها خاص به‌شمار نمی‌آیند.

کامنت‌های ما اگر شامل ایده‌ها ، تاکتیک‌ها، اطلاعاتی که در پست وجود ندارد،باشد کامنت ما خاص و برای افراد جذاب خواهد بود. بنابراین کسانی که پست را می‌بینند و کامنت‌ها را می‌خوانند، پروفایل ما و لینک‌های داخل بیو را  بررسی می‌کنند.

4- کامنت شما باید روان باشد.

کامنت باید براساس اصول و قواعد دستور زبان، املا و نگارش نوشته شود تا برای خواننده قابل درک باشد. یک کامنت جذاب و چشمگیر اما دارای اشتباه در املا، نگارش، دستورزبان ارزشی نخواهد داشت.

5- برای کامنت خود از قالب مناسب استفاده نمایید:

برای اینکه خوانایی و درک کامنت شما آسان‌تر شود، لازم است که کامنت‌های طولانی را پاراگراف‌بندی نمایید، از علائم نگارشی مناسب مانند ویرگول در جای درست استفاده کنید. اگر از جملات روان و قابل درک با علائم نگارشی در جای درست استفاده نکنید کاربران تمایلی به خواندن نظر شما نشان نخواهند داد و در راستای کامنت مارکتینگ در اینستاگرام موفق نخواهید بود.

آموزش بازاریابی اینستاگرام

6- در نوشتن کامنت، صداقت داشته باشید:

با مخاطبان صادق باشید و قصد خود را از گذاشتن کامنت در زیر پست‌های دیگران پنهان نکنید. توجه داشته باشید که اگر هدف شما از کامنت مارکتینگ در اینستاگرام جلب‌توجه کاربران است، بازهم لازم است صداقت داشته باشید.

چگونه به کامنت مارکتینگ در اینستاگرام بپردازیم؟

اگر تصمیم گرفته‌اید از تکنیک کامنت مارکتینگ در اینستاگرام استفاده کنید، با نوشتن تنها چند کامنت چشمگیر موفق نخواهید شد؛ برای شروع کامنت مارکتینگ باید برنامه‌ریزی کنید و یک استراتژی طراحی کنید. برای این منظور باید مراحل زیر را موردتوجه قرار دهید:

1- اهداف خود را مشخص نمایید:

اهداف شما ممکن است یکی از این موارد باشد:

۱.شناخته شدن توسط کاربران برای افزایش ورودی سایت ازطریق کلیک روی url قرارداده شده در بیو

۲.افزایش دنبال‌کنندگان در شبکه‌های اجتماعی

۳.ترغیب اینفلوئنسرها برای تعامل

۴.و…

شما هرکدام از اهداف بالا را که داشته باشید لازم است در ابتدا به وضوح آن را مشخص کنید.

2- ابزار بررسی تحقق هدف خود را مشخص نمایید:

برای بررسی موفقیت اقدامات مربوط به کامنت مارکتینگ باید شاخص‌هایی را مشخص کنید. بررسی نتیجه در استراتژی کامنت مارکتینگ بسیار سخت می‌باشد؛ زیرا نمی‌توان تعداد افرادی که کامنت را مشاهده کرده‌اند را به‌طور دقیق مشخص کرد؛ تنها نتیجه نهایی کامنت مارکتینگ قابل بررسی می‌باشد.

شما تنها می‌توانید بازدیدها و ترافیک سایت که منشأ آن‌ پیجی است که در آن کامنت گذاشته‌اید، را مشخص نمایید؛ افزون بر آن می‌توان از راه بررسی افزایش دنبال‌کنندگان نیز میزان موفقیت کامنت مارکتینگ را مشخص کرد.

3- یک فهرست از پیج‌های هدف برای تعامل تهیه کنید:

بعد از مشخص‌کردن هدف و راه‌های بررسی تحقق آن، لازم است یک فهرست از حساب‌های کاربری یا پیج‌هایی که دوست دارید با آن‌ها تعامل داشته باشید را تهیه کنید. می‌توانید 10 پیج برتر و پرمخاطب را انتخاب نمایید و تلاش کنید که درطول چند ماه، پایین حدود 15 تا 20 پست آن‌ها کامنت بگذارید. توجه داشته باشید که باید با گذاشتن کامنت‌های چشمگیر و هوشمندانه در این پیج‌ها برای خود به شهرتی دست یابید؛ بنابراین یک برنامه منظم و هدفمند داشته باشید تا کسانی که کامنت می‌گذارند و اینفلوئنسرها شما را همواره در کنار خود احساس کنند.

4-درباره‌ی کامنت‌های مخاطبان در آن پیج تحقیق کنید:

سعی کنید در اولین ورود به یک پیج ابتدا نظرها و کامنت‌های مخاطبان را در زیر پست‌ها مطالعه و بررسی کنید و سپس کامنت بگذارید. با این کار می‌توانید نظراتی که بیشتر توسط مخاطبان پیج پسندیده شده‌اند را بیابید و متوجه شوید که کاربران به کدام مطالب بیشتر تمایل دارند و براساس آن کامنت بگذارید.

5- از یک روش اطلاع‌رسانی برای پست‌های جدید استفاده نمایید:

برای این منظور می‌توانید از اطلاع‌رسانی از راه ایمیل یا ازRSS  استفاده کنید؛ توجه کنید که تأثیرگذاری اولین کامنت‌ها از بقیه بیشتر است. از زمانی که یک پست منتشر می‌شود تا سه ساعت پس از انتشار، بهترین زمان برای دیده‌شدن از راه کامنت است.

6- ازطریق شبکه‌های اجتماعی کامنت مارکتینگ خود را تقویت کنید:

برای تقویت مهارت کامنت‌نویسی و تقویت نتیجه‌ی کامنت مارکتینگ می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید؛ توییتر یکی از شبکه‌های اجتماعی است که اکثر نویسندگان و تولیدکنندگان محتوا در آن به‌صورت فعالانه حضور دارند. با توییت‌کردن کامنت خود در توییتر امکان نزدیک‌شدن به افرادی که به دنبال تعامل با آن‌ها هستید را خواهید داشت.

در پایان باید گفت کامنت مارکتینگ در اینستاگرام یکی از روش‌های دارای قدمت و سابقه‌ی زیاد می‌باشد که همچنان یک روش بازاریابی موفق به‌شمار می‌آید. با توجه به دیدگاه مردم پیرامون تبلیغ در بخش نظرات پست‌های اینستاگرام، صرفاً ازطریق گذاشتن یک لینک در کامنت به موفقیت نخواهید رسید. برای موفقیت کامنت مارکتینگ در اینستاگرام باید نکاتی که به آن‌ها اشاره شده است را موردتوجه قرار دهید.

آموزش بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام + مهم ترین اصول و تکنیک ها (2022)

راهنمای اینستاگرام مارکتینگ

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up

دانلود رایگان دوره ۸ تریک