سبد خرید 0

وبلاگ

بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام – آموزش صفر تا صد بلاگری در اینستاگرام (2022)

بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام

فهرست مطالب

 آموزش روش های بلاگری در اینستاگرام

بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام

امروزه افراد زیادی به اینفلوئنسر و بلاگرشدن علاقه‌مند شده‌اند، شاید شما نیز به دنبال بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام باشید ولی لازم است بدانید که بلاگرشدن کار آسانی نیست. شما برای بلاگرشدن باید دارای خلاقیت و مهارت‌‌‌ باشید و مهارت ارتباطی گسترده‌ای داشته باشید تا بتوانید در این راه موفق شوید. در این مطلب با ما همراه باشید تا بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام را بیاموزید.

 

در شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام به چه کسی بلاگر می‌گويند؟

به اشخاص محبوب و دارای دنبال‌کننده‌ی زیاد که در یک حرفه یا تخصص خاص، محتوا ‌‌‌تولید می‌کنند، بلاگر گفته می‌شود. بلاگر پیرامون حوزه‌ی تخصصی خود صحبت می‌کند، نظر می‌دهد، محصولی را نقد و بررسی یا معرفی ‌‌‌می‌کند و گاهی نیز مخاطبان خود را به انجام کاری ترغیب می‌نماید.

به عنوان مثال اگر یک بلاگر در عکاسی تخصص داشته باشد، در پیج اینستاگرام خود عکس‌‌‌های‌ حرفه‌ای منتشر می‌کند و درباره ویژگی‌های عکس مانند صحنه، زاویه، و… کپشن می‌نویسد یا با مخاطبان گفت‌وگو می‌کند. همه‌ی بلاگرها عکاس نیستند و در حوزه‌‌‌های متفاوتی تخصص و مهارت دارند و محتوا تولید می‌کنند.

بهترین روش های تبلیغات در اینستاگرام

بلاگرها چگونه در اینستاگرام کسب درآمد می‌کنند؟

بلاگرها ازطریق جذب اسپانسر، پذیرفتن تبلیغات، فروش محصولات خودشان یا سایر تولید کنندگان، فروش فیلم ها و پکیج‌های آموزشی و… کسب درآمد می کنند.

آموزش رایگان اینستاگرام مارکتینگ

انواع بلاگر

بلاگرها براساس تعداد دنبال‌کننده و نوع محتواهای پیج خود به دسته‌های مختلفی تقسیم ‌می‌شوند. بلاگرها و اینفلوئنسرها برای تولید محتوای شبکه‌‌‌های اجتماعی مانند اینستاگرام اهمیت زیادی قائلند. اکثر بلاگرها روی یک موضوع که در آن مهارت و تخصص دارند متمرکز شده‌اند و درباره آن موضوع محتوا تولید می‌کنند. برای بلاگرها دسته بندی‌‌‌های مختلفی وجود دارد که در زیر به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

انواع بلاگر و روش های بلاگری در اینستاگرام

1. بلاگرهای کمال‌گرا

این دسته از بلاگرها وقت زیادی برای تولید محتوا اختصاص می‌دهند. بلاگرهای کمال‌گرا براساس یک موضوع  و زمینه‌ی خاص محتوا تولید می‌کنند. پیج این بلاگرها از نظر کیفیت عکس و فیلم‌ها، رنگ، نور، زاویه، و حتی آرایش افراد و رنگ لباس آنها بسیار یکپارچه و دارای نظم خاصی است.

 

2. بلاگرهای عاشق سفر

پیج این بلاگرها از عکس‌‌‌های جذاب از شهرها و حتی گاهی از کشورهای مختلف پر شده است که نشانه‌ی علاقه‌ی این بلاگرها به سفر و ماجراجویی است.

این بلاگرها از طبیعت، مناطق گردشگری و مکان‌های تاریخی شهرها و حتی کشورهای مختلف عکس می‌گیرند و در پیج خود منتشر می‌کنند. محتوای پیج های این بلاگر ها سعی دارد افراد را با جغرافیا ها و فرهنگ های مختلف آشنا کند.

3. بلاگرهای جذابیت

این بلاگرها زندگی جالب و جذابی دارند. بلاگرهای میکاپ آرتیست، مدل‌های زنده‌ی لباس، خانم‌‌‌های خانه‌دار و… در این گروه قرار می‌گیرند. اغلب این بلاگرها دنبال‌کنندگان زیادی دارند و معمولا در پیج خود کالاهای مختلفی تبلیغ می‌کنند. از فروشگاه‌‌‌های مختلف استوری می‌گذارند، لباس‌‌‌ها و لوازم آرایشی‌وبهداشتی مختلف را امتحان می‌کنند و نقد و بررسی آنها را در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارند. این بلاگرهای جذاب اینفلوئنسر نامیده می‌شوند.

تبلیغات اینفلوئنسری در اینستاگرام

روش بلاگرهای جذاب یکی از بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام می‌باشد.

 بلاگر های جذابیت و روش های بلاگری در اینستاگرام

آموزش اینستاگرام مارکتینگ جدید

 

4. بلاگرهای باهوش

کیفیت محتوای این بلاگرها متوسط و تصاویر پیج آنها معمولی است آنها زمینه‌ی فعالیت خاصی ندارند و در زمینه‌های مختلف تولید محتوا می‌کنند. این بلاگرها به طور منظم تولید محتوا و از هشتگ‌‌‌های مناسب و پرکاربرد استفاده می‌کنند و پیج‌های افراد پرمخاطب را دنبال می کنند.

5. بلاگرهای جنجالی

این بلاگرها محتواهای جنجالی منتشر می‌کنند. فعالان حوزه‌‌‌های مختلف، سلبریتی‌‌‌های پرحاشیه، هنرمندان ساختارشکن و… در این دسته قرار می‌گیرند.

6. بلاگرهای طنز

این بلاگرها طنزپردازند. با پیداکردن سوژه های خنده دار دراطراف خود و انتشار آنها به جذب فالور می‌پردازند. این نوع بلاگرها با تبدیل کردن اتفاقات عادی به مسائل خنده دار و یا صداگذاری روی کلیپ ها و همچنین  انجام شوخی های خنده دار و گاهی احمقانه تولبد محتوا می کنند.

اگر دارای مهارت طنزپردازی هستید میتوانید با کمی تلاش به بلاگر طنز تبدیل شوید. افراد زیادی پیج های این دسته از بلاگرها را دنبال می کنند.

 

چگونه در بلاگری موفق شویم؟

برای یک بلاگرموفق شدن در اینستاگرام علاوه بر اینکه باید یک مسیر مشخص داشته باشید، باید بدانید بلاگری در هر بستری نیاز به داشتن فاکتور های مشخصی است. ممکن است در قدم اول رعایت کردن تمام این فاکتور ها کاری دشوار به نظر برسد. اما نکاتی که در ادامه این مقاله می‌خوانید را می‌توانید برای فعالیت در هر شبکه اجتماعی دیگری نیز پیاده کنید و  شاهد رشد بلاگ خود باشید. پس آنچه در زیر میخوانیم فاکتورهایی هستند که به باید طور کلی برای مطرح شدن در فضای مجازی رعایت کنیم.

1. یک موضوع مشخصی را که به آن تسلط دارید، انتخاب نمایید

اولین گام برای یک بلاگرموفق شدن این است که باید یک موضوع مشخص برای فعالیت پیج انتخاب کنید. توجه داشته باشید که در آن موضوع متخصص، علاقه‌مند و کنجکاو باشید.

در موضوعی که انتخاب می‌کنید خلاقانه و صبورانه فعالیت کنید. در این صورت میتوانید به عنوان یک بلاگر چه در اینستاگرام و چه دیگر پلتفرم ها مطرح شوید.

2. محتوای باکیفیت تولید کنید 

کیفیت محتوایی که در ایجاد می‌کنید، تعداد بازدیدکنندگان و دنبال‌کنندگان شما را معین ‌‌‌می‌کند. درصورتی که محتوای با کیفیت و جذاب منتشر کنید، مخاطبان به پست و استوری شما جذب ‌می‌شوند و محتوای بی‌کیفیت مخاطب را فراری می‌دهد. همانطور که می‌دانیم محتوا شامل تصویر، صدا، متن و ویدیو است.

چگونه در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

برای تولید محتوای باکیفیت اگر از سلیقه و نوع دید صرف نظر کنیم، می توانیم تجهیزات مورد نیاز را دسته بندی کنیم. تجهیزات برای ایجاد محتوای با کیفیت به دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می‌شوند.

تجهیزات سخت افزاری

تجهیزات سخت افزاری ، شامل ابزار های فیزیکی می‌شود که برای تولید محتوای مخاطب پسند و باکیفیت لازم اند. چند نمونه از این ابزار ها را در ادامه میخوانیم:

  • دوربین با کیفیت : برای تولید محتوای تصویری و ویدیویی به یک دوربین با کیفیت نیاز دارید. بسته به نوع فعالیتتان می‌توانید بین دوربین حرفه‌ای عکاسی و دوربین گوشی‌همراه انتخاب کنید. اما بدانید سرمایه گذاری روی دوربین از ضرورت های تولید محتواست.
  • پایه دوربین: شاید این مورد زیاد ضروری به نظر نرسد و در قدمهای ابتدایی بتوانید بدون آن به تولید بپردازید. در این مورد هم باتوجه به نوع فعالیتتان در بلاگری میتوانید از لرزش گیر، سه پایه و یا دیگر نگهدارنده‌ها برای تهیه محتوای تصویری و ویدویی باکیفیت استفاده کنید.
  • میکروفون : میکروفون برای تولید محتوای صوتی صددرصد ضروری است. اگر بخواهید پادکست و یا ویدیو تولید کنید حتما به میکروفون نیاز خواهید داشت. تا بدون نویز و خش به تولید صدا بپردازید.
  • تجهیزات نورپردازی: یکی از مهمترین ارکان تصویربرداری،نوپردازی است. بنابراین برای تهیه محتوای ویدیویی و تصویری باکیفیت به تجهیزات نورپردازی نیاز دارید. ساده ترین و کاربردی ترین وسیله رینگ لایت است که میتوانید از آن برای تصویربرداری بهره ببرید.

تجهیزات نرم افزاری

  • نرم افزارهای قابل استفاده با گوشی برای تولید و یا ویرایش محتوا : Photoshop ، Snapseed، Power Director و Inshot Video.
  • نرم افزارهای قابل استفاده با لپتاپ برای تولید و یا ویرایش محتوا : پلتفرم Canva ، برنامه‌های Adobe ،کامتازیا و  Audacity

3. برای فعالیت خود در فضای مجازی هدف تعیین کنید

اگر هدف فعالیت خود را به طور روشن و واضح بدانیم، به طور ناخودآگاه همه‌ی حرکات و فعالیت های ما دچار جهت می‌شوند. با داشتن هدف خیلی آسان تر به جذب مخاطب می پردازیم. مثلا اگر مشخص کردیم که هدف ما از فعالیت در پلتفرم اینستاگرام کسب درآمد است از طریق فروش لباس مردانه است. در این صورت میتوانیم تجهیزات مورد نظر را شناسایی و تهیه کنیم، جامعه هدف را مشخص کنیم و رقبا را شناسایی کنیم.

انتخاب مخاطب هدف در بازاریابی اینستاگرام

4. ظاهر و پوششی مناسب داشته باشید

اکثر بلاگرها به طور مستقیم و تصویری با مخاطبان خود در ارتباط اند. اگر حوزه انتخابی شما برای فعالیت هم نیازمند دیده شدن و فعالیت خودتان است، باید ظاهر و پوشش مناسبی داشته باشید. دنبال‌کننده ها و مخاطب ها پس از مدتی به عنوان الگو از بلاگرها استفاده  می‌کنند. پس باید تا حدی طبق مد باشید. سبک پوشش شما بعد از محبوب و معروف شدن نیز دارای اهمیت بیشتری خواهد شد.

5. به روز باشید

باید در جریان اطلاعات و اخبار روز باشید. مخاطب ها انتظار دارند که بلاگرها در مناسبت ها محتوای مرتبط تهیه و منتشر کنند. حتی در مورد اخباری که ارتباط کمی با حوزه فعالیت شما دارند اما وایرال شده اند هم باید اطلاع کافی داشته باشید. به طور مثال در لایو اینستاگرامی با مخاطب ها در این باره با اعتماد به نفس حرف بزنید و به روز باشید.

بالا بردن فالوور اینستاگرام

 

با ویژگی ها و مهارت های مورد نیاز بلاگری به طور مختصر آشنا شدیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید و نکات بلاگری در اینستاگرام را بخوانید.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو کلیک کنید.

نکات مهم بلاگری در اینستاگرام 

1. برای محتوای پیج خود یک تم مشخص انتخاب نمایید

داشتن یک ویژگی خاص مانند یک تم منحصربه فرد اهمیت زیادی دارد. یک تم خاص اگر در تمام عکس‌های پیج تکرار شود، در ذهن مخاطب ماندگار می‌شود. بنابراین یک طرح یا تم خاص برای محتوای خود انتخاب کنید و به آن وفادار باشید.

برندینگ در بازاریابی اینستاگرام

بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام

2. با بلاگرهای دیگر تبادل نمایید

تبادل و همکاری با افراد بیشتر، مسیر موفقیت در بلاگرشدن را  هموارتر می‌کند. بنابراین سعی کنید با بلاگرهای شبیه خودتان مشارکت بیشتری داشته باشید. تعامل با سایر بلاگرها یکی از بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام است.

3. برندهای حوزه تخصصی خود را شناسایی کنید

شما از زمانی که به ده‌هزار دنبال‌کننده برسید، می‌توانید با برندهای حوزه‌ی تخصصی پیج خود ارتباط برقرار کنید و از راه تبلیغات محصولات برندها، دنبال‌کنندگان خود و مشتریان برندها را افزایش دهید. و از این طریق درآمد خود را نیز افزایش دهید.

اهمیت تجزیه و تحلیل رقبا در اینستاگرام و اصول آن (2022)

4. مهارت‌‌‌های مربوط به اینستاگرام را در خود ارتقا دهید

برای اینکه بتوانید پیج اینستاگرام خود را گسترش بدهید، باید مهارت‌‌‌های اینستاگرام را یاد بگیرید. اپلیکیشن‌‌‌های مربوط به تولید محتوا، ویرایش عکس، نرم‌افزارهای مربوط به پست و استوری، و… را یاد بگیرید. همچنین باید تلاش کنید که مهارت‌‌‌ عکاسی و نویسندگی خود را ارتقا دهید. یا می توانید برای این بخش ها از بلاگ خود نیروی متخصصی را استخدام کنید.

5 تکنیک برای کولاک در فروش ازطریق اینستاگرام

5. بیوگرافی پیج

بلاگرها در بیوی پیج درباره‌ی زندگی خود توضیحاتی می‌نویسند. بنابراین لازم است که در بیوی پیج خود توضیحات جالب و مفیدی بنویسید. در واقع یک یاز روش های بلاگری در اینستاگرام  نوشتن بیو جذاب است .

تکنیک های نوشتن بیو اینستاگرام

امروزه بیو اینستاگرام مانند کارت ویزیت عمل می‌کند. اگر به درستی بتوانید آن بخش را پوشش دهید و بیزنس خود را معرفی کنید، نتیجه خوبی خواهید دید.

چگونه پروفایل خود را بهینه کنیم؟ 

6. فعالیت مستمر

بلاگرها هرروز در اینستاگرام فعالیت دارند. روزانه استوری و چندین بار در هفته پست می‌گذارند. محتوای استوری آنها اغلب درباره اتفاقات جالب زندگی روزانه‌ی آنها می‌باشد. فعالیت مستمر و محتوای مداوم یکی از بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام می‌باشد که شما را به یک بلاگر موفق تبدیل می‌کند. برای تقویت این بخش می‌توانید از تقویم محتوایی اینستاگرام استفاده کنید.

تقویم محتوایی اینستاگرام چیست؟

مثل هر تقویمی که تا به حال دیده‌ایم از جدول‌هایی تشکیل شده که روزها و هفته ها را دسته بندی می کنند. مهم ترین مواردی که در جدول های این تقویم باید قرار دهیم : نوع محتوا ، تاریخ انتشار، ساعت انتشار، مسئول تولید محتوا و …

اگر بخواهیم به طور هدفمند در اینستاگرام فعالیت کنیم و به بلاگر تبدیل شویم نباید استفاده از تقویم محتوایی را فراموش کنیم.

ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام – ساده ترین راه ساخت تقویم محتوا برای اینستاگرام در چند مرحله (2022)

7. استفاده از هشتگ‌ها

استفاده از هشتگ‌های مناسب در کپشن پست‌ها تاثیر زیادی در دیده شدن آن پست دارد. کپشن‌های مرتبط و مناسب را پیدا کنید و به تعداد مجاز از آنها استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی معمولا برای استفاده از هشتگ‌ها سقف معینی دارند. مثلا در اینستاگرام حداکثر تعداد مجاز استفاده از هشتگ برای یک پست 30 بار است. اما باید بدانید: قرار نیست از همه‌ی ظرفیتی که در اختیار شما قرار داده شده استفاده کنید. به جای پر کردن تمام ظرفیت، به انتخاب هشتگ مناسب بپردازید.

آموزش بهترین روش های هشتگ گذاری در اینستاگرام

8. اکانت تجاری

حساب کاربری بلاگرها و اینفلوئنسرها معمولا از نوع تجاری است. زیرا از طریق اکانت تجاری تعامل دنبال‌کنندگان، میزان کامنت و لایک، شمار دفعاتی که محتوای شما توسط دیگران منتشر یا ذخیره شده قابل مشاهده می‌باشد.
اینستاگرام انواع مختلف اکانت تجاری را در دسترس مخاطبان قرار داده است. (هنری، تولیدکننده محتوا، شخصیت‌های معروف و…)

آموزش تبدیل اکانت بیزینسی به شخصی

بهترین روش های بلاگری در اینستاگرام

8. استفاده از قابلیت های جدید اینستاگرام

همیشه از آخرین ورژن اینستاگرام استفاده کنید. اینستاگرام معمولا به ورژن های جدید خود قابلیت هایی را اضافه می کند. سعی کنید در پست ها و استوری های خود از این قابلیت ها استفاده کنید. اگر فالورهای شما از طریق شما با این امکانات و قابلیت ها مثل گیف‌های متحرک، استیکرها، افکت‌ها و … آشنا شوند، شما را راحت تر به خاطر می سپرند.

ساخت استوری های جذاب در اینستاگرام

 

 

امروزه استفاده ازروش های بلاگری در اینستاگرام سبب شده است که بلاگرهای زیادی وجود داشته باشد ولی تعداد بلاگرهای موفق اندک هستند. بلاگرها تأثیرگذاری زیادی روی دنبال‌کنندگان خود دارند، بنابراین باید مهارت‌ها و تخصص خاصی نیز داشته باشند. بلاگرشدن فقط ساخت یک اکانت در اینستاگرام و تولید محتوا پیرامون یک موضوع مشخص نیست. برای بلاگرشدن افزون بر مهارت‌های اینستاگرامی و مهارت تولید محتوا، باید مهارت‌های دیگری مانند اعتماد به نفس، خودشناسی و… نیز داشته باشید و به دنبال اثبات شخصیت و برند خود باشید. درپایان، یک بلاگر موفق شدن یک شبه محقق نمی‌شود و نیازمند صبر و تلاش مداوم است.

 

در پایان پیشنهاد می شود مقاله‌های مرتبط با روش های بلاگری در اینستاگرام را مطالعه کنید:

چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟ (2022)

چگونه در اینستاگرام یک پست را استوری کنیم

آموزش ورود به اکسپلور اینستاگرام در چند گام

سئو اینستا چیست؟

ساده ترین روش های دانلود و ذخیره ی فیلم از اینستاگرام

کامنت مارکتینگ در اینستاگرام چیست 

دیدگاهتان را بنویسید

keyboard_arrow_up

دانلود رایگان دوره ۸ تریک