بلاگ

Google Trends یا گوگل ترندز چیست؟ آموزش 0 تا 100 گوگل ترندز برای بهبود سئو سایت

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
22
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف

فهرست مطالب

اگر صاحب یک بیزینس (مخصوصا یک کسب‌وکار کوچک) هستید، ممکن است تعجب کنید که چگونه می‌توانید کسب‌وکار خود را از راه Google Trends ( گوگل ترندز )توسعه دهید.

شما می‌توانید با استفاده از گوگل ترندز بودجه‌ی بازاریابی خود را حفظ کنید. Google Trends ( گوگل ترندز )داده‌ها و ابزارهایی برای جستجو ارائه می‌دهد که شرکت‌ها می‌توانند از آنها برای به حداکثر رساندن رویکرد بازاریابی خود استفاده کنند.

ما در این مطلب به شما خواهیم گفت که Google Trends ( گوگل ترندز ) چیست، استفاده از آن چه فایده‌ای برای کسب‌وکار شما دارد و چگونه می‌توانید از آن برای کسب بهترین نتایج در بیزینس خود استفاده کنید.

گوگل ترندز چیست؟  

به گفته ScienceDirect، گوگل ترندز یک سایت رایگان است که برای اولین بار در سال 2006 راه‌اندازی شد. در سال 2008 شرکت گوگل Google Insights ( گوگل ترندز )را راه‌اندازی کرد که یکی دیگر از ابزارهای SEO بود. برای دیدن صفحه ی آموزش سئو کلیک کنید.

از آن زمان، گوگل این دو را برای ایجاد پلتفرم سایت گوگل ترندز که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد، ترکیب کرده است.

گوگل ترندز توسعه یافته است تا به صاحبان مشاغل و سازندگان محتوا اطلاعاتی در مورد موضوعات پرطرفدار، کلمات کلیدی، صنایع و منطقه جغرافیایی موردنظر آنها در یک بازه‌ی زمانی ارائه دهد.

در دنیای امروز موضوعات خاص و ترند بیشترین جستجوها را دارند. Google Trends ( گوگل ترندز ) می‌تواند اطلاعات لازم را با استخراج داده‌ها از جستجوهای گوگل  در یک بازه‌ی زمانی معین به دست آورد.

کاربران می‌توانند ازGoogle Trends ( گوگل ترندز ) برای جست‌و‌جو پیرامون اینکه چه چیزی اخیراً ترند شده است، شناسایی کلمه کلیدی اصلی یا کلمات کلیدی مرتبط که در یک حوزه پرطرفدار هستند، جستجوی کلمات کلیدی براساس موقعیت جغرافیایی و… استفاده کنند.

در زیر تعدادی از ویژگی‌های برجسته‌ی گوگل ترندز بیان شده که پس از وارد کردن یک کلمه کلیدی برای جستجو در دسترس کاربران قرار می‌گیرد:

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....

مزایای استفاده ازGoovle Trends برای کسب‌وکار‌

استفاده از گوگل ترندز  برای کسب‌وکار شما مزایای متعددی دارد. در این مطلب چند نمونه از آنها را بیان می‌کنیم.

در اینجا نکاتی در مورد نحوه استفاده از گوگل ترندز برای سئوی بهتر سایت آورده شده است:

1.تحقیق کلمات کلیدی در Google Trends

شما می‌توانید با واردکردن یک عبارت یا کلمه کلیدی خاص در کادر جستجوی واقع در صفحه اصلی، به شکل رایگان کلمات کلیدی را در گوگل ترندز بررسی کنید.

گوگل ترندز به‌طور پیش‌فرض، محبوب‌ترین کلمات کلیدی گوگل را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید پیش‌فرض گوگل ترندز را برای جست‌وجوی کلمات کلیدی در YouTube نیز تغییر دهید.

Google Trends  نموداری از محبوبیت عبارتهای جستجوشده در یک سال گذشته را نشان می‌دهد. شما می‌توانید با تغییر محدوده تاریخ، نتایج کلمه کلیدی مدنظر خود را در بازه زمانی موردنظر بررسی کنید.

بررسی داده‌های دو یا سه سال گذشته در مقایسه با یک سال گذشته، می‌تواند به شما در بررسی بین مدها و ترندها کمک شایانی بکند.

2.یافتن کلمات کلیدی مرتبط در Google Trends ( گوگل ترندز )

چیزی که سایت گوگل ترندز را منحصربه‌فرد می‌کند، توانایی آن در پیشنهاد کلمات کلیدی مرتبط است.

این ویژگی از این جهت مهم و قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد کلمات کلیدی بهتری را بر اساس عبارت جستجوشده شناسایی کنید.

هنگامی که یک کلمه کلیدی را در صفحه اصلیGoogle Trends تایپ می‌کنید، سایت فهرستی از کلمات کلیدی را که مرتبط با جستجوی شما است، نمایش می‌دهد.

گوگل ترندز این کلمات کلیدی مرتبط را به ترتیب محبوبیت به شما نشان می‌دهد و حتی درصد دقیق افزایش جستجو را برای هر یک از کلمات مرتبط را به شما نشان می‌دهد.

گاهی اوقات، کلمه “Breakout” ، جایگزین % حجم جستجو می‌شود.

این به معنای آن است که جستجوی کلمه کلیدی بیش از 5000٪ افزایش یافته است.

3.موضوعات مرتبط را در Google Trends ( گوگل ترندز ) کشف کنید

علاوه بر استفاده ازGoogle Trends  برای کشف کلمات کلیدی مرتبط، می‌توانید از آن برای کشف موضوعات مرتبط برای تولید محتوا نیز استفاده کنید.

در گوگل ترندز علاوه بر جدول Related Queries که سمت چپ است، جدول دیگری به نام Related Topics نیز وجود دارد.

این جدول اطلاعاتی درباره‌ی موضوعات وسیع‌تری که افراد زیادی آن را جستجو می‌کنند، به شما ارائه می‌دهد.

برای هر موضوعی که برای نوشتن انتخاب می‌کنید، باید کلمات کلیدی خاصی را بررسی کنید. اما این توصیه‌ها می‌توانند به شما در یافتن ایده‌های جدید و پرطرفدار برای محتوای آینده کمک کنند.

Google Trends. 4 ( گوگل ترندز ) شما را در روندهای حوزه‌ی فعالیت‌تان به‌روز نگه می‌دارد

اگر نام صنعت خود را در نوار جستجو گوگل ترندز وارد کنید، می‌توانید نتایج جستجوی مطمئنی را پیدا کنید که موضوعات پرطرفدار و محبوب در صنعت شما را نشان می‌دهد.

این نتایج می‌تواند به شما در تولید محتوای سایت و آماده‌شدن برای تغییرات جدید در بیزینس شما کمک کند.

5.پتانسیل و شرایط افزایش ترافیک سایت را فراهم می‌کند

شما با به دست آوردن اطلاعات در مورد موضوعات و عبارات جستجوشده، می‌توانید محتوا یا کمپین‌های فصلی مناسبی ایجاد کنید که آن موضوعات پرطرفدار را پوشش دهد. با استفاده از کلمات کلیدی پرطرفدار، به طور بالقوه ترافیک سایت شما افزایش می‌یابد.

کسب‌وکارها چگونه از گوگل ترندز استفاده می‌کنند؟

کسب‌وکارها می‌توانند از گوگل ترندز به روش‌های مختلف استفاده کنند. در این مطلب چند نمونه از دلایل استفاده‌ی کسب‌وکارها از گوگل ترندز آورده شده است:

عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....
عنوان آکاردئون
لورم ایپسوم متن ساختگی....

آموزش استفاده از Google Trends 

برای استفاده از گوگل ترندز کافی است به مراحل زیر عمل کنید

1.ابتدا باید به سایت Google Trends ( گوگل ترندز ) وارد شوید. برای این منظور لازم است به آدرس Google.com /Trends مراجعه کنید و وارد صفحه اصلی سایت شوید.

2.در صفحه‌ی اصلیGoogle Trends  کلمه کلیدی موردنظر خود را برای جست‌وجو در بخش مربوط به سرچ وارد کنید تا وارد صفحه‌ی جدید شوید.

آموزش دیجیتال مارکتینگ به صورت رایگان

3.در صفحه‌ی جدید، در پایین کلمه‌ای که سرچ کرده‌اید چهار گزینه مشاهده خواهید کرد:

۱-در مورد اول می‌توانید کشور یا موقعیت جغرافیایی موردنظر برای فیلترکردن نتایج مربوط به کلمه کلیدی را انتخاب کنید.

۲-با استفاده از مورد دوم می‌توانید محدوده‌ی زمانی که می‌خواهید نتایج جست‌وجوی کلمه در آن نمایش داده شود را انتخاب کنید.

۳-در قسمت سوم می‌توانید دسته بندی مربوط به کلمه کلیدی موردنظر خود را انتخاب کنید.

۴-در بخش چهارم می‌توانید انتخاب کنید که آمار کلمه، در کدام قسمت به شما نمایش داده شود. (وب، عکس، اخبار، بخش خرید گوگل یا یوتیوب)

4.آخرین بخش از ابزار گوگل ترندز قسمت Related Topics و Related Queries است. در Related Topics عنوان‌های مرتبط با کلمه کلیدی موردنظر شما و در Related Queries عبارات مشابه با کلمه کلیدی را به شما نشان می‌دهد.

 

دیجیتال مارکتینگ دوره های رایگان

نکاتی در استفاده از Google Trends در راستای سئو

در زیر برخی از مهم‌ترین نکاتی که باید در استفاده ازGoogle Trends ( گوگل ترندز ) برای بهبود استراتژی سئو بدانید، را بیان کرده‌ایم:

نکته 1 : استفاده از Worldwide به شما کمک می‌کند تا یک بازار خاص را از نظر جغرافیایی هدف قرار دهید. بعنوان نمونه کیف و کفش در آسیا.

نکته 2 : چندین بازه‌ی زمانی را بررسی کنید تا ایده‌ای از روندهای تغییر جست‌و‌جوی بلندمدت و کوتاه مدت کلمات کلیدی مدنظر داشته باشید.

نکته 3 : فیلترکردن نتايج بر اساس کشور و دسته‌بندی ضروری است.

نکته 4 : از جستجوی خاص و پیشرفته‌ی Google Trends  استفاده کنید. توجه داشته باشید که گوگل ترندز روی پیش‌فرض‌های خاصی تنظیم شده است که شما بر اساس نیاز می‌توانید آن را تغییر دهید.

نکته 5 : نوع جستجو (شامل وب، تصویر، اخبار، گوگل و یوتیوب) یکی دیگر از مقوله‌هایی است که باید انتخاب کنید. در این بخش، پیش‌فرض گوگل ترندز جستجوی وب می‌باشد.

نکته 6 : استفاده‌کردن از بخش «پرسش‌های مرتبط» و سایر گزینه‌های جستجوی پیشرفته می‌تواند به شما کمک کند ایده‌های جدید برای کلیدواژه پیدا کنید.

نکته 7 : با کمک بخش Rising می‌توانید از موضوعات داغ و ترند مطلع شوید.

این بخش برای سئو بسیار مفید است زیرا می‌توانید برای تولید محتوای جدید از این بخش الهام بگیرید.

نکته 8 : با کمک Google Trends ( گوگل ترندز ) می‌توانید موضوعات مرتبطی را که در حال ترندشدن هستند را پیدا کنید. سپس قبل از رقبا در مورد آنها تولید محتوا کنید.

نکته 9 : از عبارات کلیدی مرتبط و Long-Tailهای پیشنهادی گوگل ترندز برای تولید محتوا استفاده کنید.

نکته 10 : با کلیک روی دکمه Subregion کشویی باز خواهد شد که اگر گزینه‌ی City را انتخاب کنید، شهرهایی که این کلمه کلیدی بالاترین محبوبیت را دارد، نمایش داده می‌شود.

در پایان باید گفت داده‌های Google Trends ( گوگل ترندز ) دقیق‌تر و ارزشمندتر از سایر ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی است.

برای کسانی که تمایل دارند فراتر از جستجوی کلمات کلیدی پیش بروند و برای محتواهای آینده‌ی سایت خود به عباراتی برای الهام گرفتن نیاز دارند و یا افرادی که دوست دارند با جریانات محدوده‌ی جغرافیایی خود و نیز ترند جهانی همراه و هماهنگ باشند، Google Trendsبهترین انتخاب خواهد بود.

جذابیت های شغل دیجیتال مارکتینگ (2022)

30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل