بلاگ

چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ | 6 گام طلایی تولید محتوا

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
30%
تخفیف
1
140,000 تومان
اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
1
126,000 تومان
چگونه تولید محتوا را شروع کنیم

فهرست مطالب

6 گام طلایی تولید محتوا

ساده‌ترین راه برای موفقیت در هر حرفه، آگاهی از روش مناسب و نحوه آغاز آن فعالیت است. تولید محتوا حوزه‌ای بسیار مهیج و پیچیده است. موفقیت در این مسیر نیز مدیون برخورداری از مهارت و دانش و آگاهی از نحوه آغاز مسیر است.

اگر شما به فعالیت در حوزه تولید محتوا علاقه‌مند هستید اما نمی‌دانید که چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ بهتر است تا پایان با ما همراه باشید؛ زیرا ما تصمیم گرفته‌ایم گام‌به‌گام شما را در این مسیر راهنمایی کنیم.

 

اهمیت ضرورت تولید محتوا

پیش از آنکه بخواهیم به‌ صورت تخصصی وارد این بحث شویم که چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟

باید بدانیم دلیل و ضرورت تولید محتوا چیست. همان‌طور که میدانید تولید محتوا به معنی انتشار متن، کلیپ یا تصویر در جهت افزایش آگاهی عمومی یا اهداف تجاری است.

مشغله کاری و شرایط زندگی موجب شده افراد حوصله و صبر گذشته را نداشته باشند. بعلاوه، تبلیغات مستقیم برای مخاطب جذاب نیستند؛ اما تنها راه برای انتشار علوم و کسب سود تجاری، برقراری ارتباط دائمی با مخاطبین است. به همین دلیل، تولید محتوا بسیار ضروری است.

ضرورت تولید محتوا

چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟

اگر تولید محتوا را مانند معماری بدانیم می‌توان اجزای مختلف آن را مانند مصالح سازنده در نظر گرفت. برای موفقیت باید آگاهی کافی در مورد تمام مصالح داشته باشید تا بتوانید با اجرای اصولی آن موفقیت خود را تضمین کنید.

برنامه‌ریزی و تعیین دقیق استراتژی تولید محتوا مقدمه‌ای برای بخش تولید و انتشار محتوا است. گام‌های اساسی این مسیر عبارتند از:

 

  • گام اول: تعیین هدف

اگر سوال شما این است که چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ بهتر است کار را پایه‌ای و اصولی انجام دهید. هیچ کاری بدون تعیین هدف و برنامه‌ریزی به نتیجه مثبت ختم نمی‌شود.

در این مرحله باید با طرح سوالات خاص هدف خود را تعیین کنید.

تعیین هدف

انگیزه شما از تولید محتوا چیست؟ چه آینده‌ای را در این حوزه برای خود ترسیم کرده‌اید؟

فعالیت تولید محتوای شما به چه حوزه یا حوزه‌هایی اختصاص دارد؟ با پاسخ به این سوالات می‌توانید هدف اصلی از تولید محتوا را مشخص کنید.

 

  • گام دوم: بررسی و مطالعه پرسونای مخاطب

دومین و اساسی‌ترین مرحله در پاسخ به این سوال که چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ شناخت مخاطب است. اگر کار خود را بدون شناخت جامعه هدف آغاز کنید، محتوای منتشر شده فاقد قالب مناسب خواهد بود.

نوعی بی‌برنامگی و به‌هم‌ریختگی مشاهده می‌شود. تنوع مطالب موجب سردرگمی مخاطب خواهد شد. تولید محتوا مانند فروشگاه مملو از کالای لوکس است، شما باید نمونه کار خود را به‌گونه‌ای ارائه کنید که برای مخاطب جذاب باشد؛ بنابراین، دستیابی به این هدف بدون شناخت مخاطب غیرممکن است.

بررسی و مطالعه پرسونای مخاطب

 

  • گام سوم: انتخاب فرمت مناسب

در ادامه پاسخ به سوال چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ می توانیم به این نکته اشاره کنیم که کالای لوکس در یک جعبه یا بسته‌بندی فاقد کیفیت، عملکردی موفق در جلب نظر مخاطب ندارد.

تولید محتوا نیز مانند کالای لوکس به بسته‌بندی مناسب نیاز دارد. سعی کنید پست مناسب را با توجه به سلیقه مخاطب انتخاب کنید. اگر لازم شد می‌توانید از اینفوگراف نیز استفاده کنید.

ضرورتی برای انتخاب یک قالب ثابت در انتشار محتوا وجود ندارد. می‌توانید با توجه به هر محتوا، قالب مناسب را انتخاب کنید البته سعی کنید توجه داشته باشید که انتخاب قالب مناسب موجب بهم ریختگی سایت یا حساب کاربری شما نشود.

 

  • گام چهارم: آشنایی با بسترهای انتشار محتوا

اگر تا اینجا در بحث چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ با ما همراه بودید، باید بگوییم انتشار محتوا شباهت فراوانی با عرضه محصول دارد.

اگر محصول خود را در نمایشگاه‌های معتبر عرضه نکنید، احتمال معرفی محصول و جذب مخاطب بسیار ضعیف خواهد بود؛ بنابراین شناخت بسترهای مناسب برای انتشار محتوا امری ضروری برای تولید محتوا است. شبکه‌های اجتماعی مناسب‌ترین بستر برای انتشار محتوا هستند.

بعلاوه، تولیدی‌های بزرگ و شرکت‌های تبلیغاتی می‌توانند برای انتشار محتوای خود از ایمیل‌های تبلیغاتی استفاده کنند. سعی کنید در این ایمیل، کاربر را برای بازدید از سایت یا صفحه اینستاگرام خود ترغیب کنید. این امر سبب می‌شود کاربر با سایر محصولات و خدمات شما آشنا شود.

انتشار محتوا

 

  • گام پنجم: آشنایی با شیوه موثر تولید محتوا

در ادامه مسیر پاسخ به سوال چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟

این نکته را فراموش نکنید شروع دلیل موفقیت نیست. زمانی می‌توانید در تولید محتوا موفق شوید که مهارت‌های خود را افزایش دهید. برای افزایش مهارت باید سطح اطلاعات عمومی خود را ارتقا دهید.

سعی کنید اغلب سایت‌ها و صفحه‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنید و بر افزایش مهارت نویسندگی خود تمرکز کنید.

استفاده از دایره لغات محدود و تکراری، ذهن کاربر را خسته کرده و موجب کاهش نرخ بازدید شما خواهد شود.

در نوشتن محتوا با طرح سوال می‌توانید ذهن مخاطب را درگیر کنید. انتخاب تیترهای داخلی و موضوع اصلی بسیار مهم است؛ بنابراین، باید از محتوای منتشر شده توسط رقبا مطلع باشید.

ترجمه مقالات معتبر می‌تواند برای کاربر بسیار مفید باشد. سعی کنید در اغلب مقالات از متن‌های ترجمه شده استفاده کنید.

 

  • گام ششم: افزایش تسلط بر فرایندهای اساسی تولید محتوا

پیش از آنکه وارد مسیر تولید محتوا شوید، باید شناخت کافی از کلمات کلیدی، عناوین، اصول سئو و میزان تاثیر هر یک از این بخش‌ها بر افزایش کیفیت و قدرت محتوا به دست آورید. بر افزایش مهارت خود متمرکز شوید.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

قبل از انتشار محتوا، ویرایش‌های لازم را انجام دهید. نحوه استفاده از ابزارهای تولید محتوای تصاویری و ویدیویی را یاد بگیرد و با استفاده از نرم‌افزارها کیفیت تصاویر و کلیپ‌ها را افزایش دهید.

با مطالعه این مقاله حالا میدانیم که چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟ پس بهتر است دست بکار شوید. می‌توانید با تکیه‌ بر توانایی و مهارت خود، بدون شک در عرصه تولید محتوا موفق خواهید بود.

چگونه از تولید محتوا کسب درآمد کنیم

نتیجه‌گیری

اغلب افرادی که تمایل دارند وارد عرصه تولید محتوا شوند با این سوال درگیر هستند که چگونه تولید محتوا را شروع کنیم؟

تولید محتوا، حوزه تخصصی و علمی است.

بدون تمرین و کسب تجربه موفقیت در این مسیر ممکن نیست. قبل از آغاز فعالیت سعی کنید نقاط ضعف و قوت خود در حوزه نویسندگی را شناسایی کنید. بر تقویت نقاط مثبت و رفع ضعف‌های خود متمرکز شوید.

از دانش و تجربه فعالان این عرصه بهره بگیرید شناخت دقیقی از رقبا و پرسونای مخاطب داشته باشید. هدف مشخصی برای خود تعیین کنید. برای پیشرفت‌های خود، محدوده و زمان‌بندی اختصاص دهید.

اصول سئو و نحوه استفاده از آن در هر متن را یاد بگیرید. بسترهای مناسب برای انتشار محتوا را شناسایی کنید و با انجام همه این مراحل، شما آماده‌اید تا به مسیر پرپیچ ‌و خم تولید محتوا قدم بگذارید.

30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
116
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل