بلاگ

معرفی 10 روش بازاریابی کسب و کار خانگی

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
22
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف

فهرست مطالب

معرفی 10 روش بازاریابی کسب و کار خانگی

کسب و کار خانگی به خاطر عدم نیاز به محیط کاری مجزا از قدیم قابل توجه افراد زیادی از جمله بانوان بوده است. در کسب و کار خانگی می توانیم بدون روبرو شدن با بسیاری از مسائل و مشکلات بیرونی به تولید محصول یا ارائه خدمات بپردازیم. به علاوه شروع این نوع از کسب و کار نیازمند ریسک کمتری است.

اکثر افراد پس از مدتی از ادامه دادن کسب و کار خانگی منصرف می شوند. چرا؟ به دلیل اینکه تنها بر روی چگونگی تولید محصول تمرکز می کنند. قابل انکار نیست که ارائه یک محصول با کیفیت به رونق کسب و کار کمک می کند اما مساله فروش و بازاریابی کسب و کار خانگی نیز بسیار اهمیت دارد.

داشتن یک کسب و کار خانگی موفق می تواند آن را به شغل اصلی افراد بدل کند. و کسب و کار موفق خانگی یعنی محصول با کیفیت در کنار بازاریابی حرفه ای.

قبل از هر اقدامی در راستای بازاریابی کسب و کار های خانگی باید بدانید مشتری و مخاطب شما از چه قشری ، چه جنسیتی و در چه رنج سنی هستند تا بتوانید بهترین راه برای بازاریابی کسب و کار آنلاین خود را بیابید.

در ادامه‌ی این مقاله 10 روش کلی چگونگی بازاریابی کسب و کار های خانگی و افزایش فروش را خواهید خواند:

 

بازاریابی کسب و کار خانگی

 

 

10 روش بازاریابی کسب و کار خانگی:

 1. برای کسب و کارتان آگهی چاپ کنید.
 2. یک وب سایت بسازید.
 3. در شبکه های اجتماعی فعال باشید.
 4. حراج های دوره ای برگزار کنید.
 5. فروش جانبی داشته باشید.
 6. با رقبای خود ارتباط بگیرید.
 7. حوزه فعالیت خود را گسترش دهید.
 8. برند مخصوص خود را بسازید.
 9. بازاریابی ارجاعی را شروع کنید.
 10. از بازاریابی مشترک استفاده کنید.

 

  1. آگهی های چاپی:

شاید نفوذ غیر قابل انکار روابط دیجیتالی شما را به این فکر بیندازد که چاپ کردن آگهی برای کسب و کارتان بی فایده است. درست است که آگهی های چاپی به اندازه گذشته نقش پررنگی را برای بازاریابی کسب و کار خانگی ایفا نمی کنند اما می توان در کنار دیگر روش ها از آن کمک گرفت. حسن منحصر به فرد آگهی چاپی ماندگاری آن است. به این معنا که ممکن است تراکت یا بیلبورد ناخودآگاه به دلیل زیاد دیده شدن، افراد را به سمت شما بکشاند.

می توانیم در آگهی چاپی توضیحی مختصر و خلاقانه از کسب و کار خود ارائه دهیم و به این ترتیب افراد را به سمت وب سایت و یا صفحات خود در شبکه های اجتماعی جذب کنیم. و در نهایت کابر را به مشتری بدل کنیم.

  2. ساخت وب سایت

حتما برای بازاریابی کسب و کار خانگی خودتان یک وب سایت بسازید. در وب سایت افراد می توانند با جزئیات بیشتری از کسب و کار شما آشنا شوند. همچنین مهم ترین وجه تمایز کسب و کار خانگی از دیگر کسب و کار ها این است که در این نوع کسب و کار شما باید به صورت آنلاین با مشتریان خود در ارتباط باشید.

داشتن یک وب سایت بهترین راه برای معرفی و به نمایش گذاشتن محصولات است. در نهایت فروش شما نیز باید از طریق این وب سایت و به صورت آنلاین باشد. پس طراحی یک وب سایت قوی و استفاده از بازاریابی دیجیتال ، می تواند مهم ترین اقدام برای بازاریابی کسب و کار خانگی ما باشد.

بعد از راه اندازی یک وب سایت باید برای بهینه سازی و سئو سایت اقدام کنیم تا در موتور های جست و جو به رتبه بندی های بهتری برسیم.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو به صفجه دوره آموزش رایگان سئو مراجعه کنید.

10 مورد از مهم‌ترين فاکتورهای رتبه بندی سایت در موتورهای جستجو

ساخت وب سایت برای بازاریابی کسب و کار خانگی

 

 

3. فعالیت در شبکه های اجتماعی

امروزه درصد قابل توجهی از مردم وقت های مرده و یا آزاد خود را با گشت و گذار در شبکه های اجتماعی می گذرانند. حتما برای خودتان هم پیش آمده است که خرید آنلاین را به حضوری ترجیح بدهید و در این شبکه ها محصول مورد نظر را جست و جو کرده باشید.

در خرید آنلاین ما به دنبال فروشگاه و یا فروشنده ای هستیم که قابل اعتماد و دارای اعتبار باشد. شما با حضور فعالانه در شبکه های اجتماعی و حفظ رابطه‌ی پایدار با کابران هم می توانید نیاز ها و علاقمندی های آن ها را شناسایی کنید و هم اعتماد آن ها را به دست بیاورید.

سعی کنید در این شبکه ها با اینفلوئنسر ها رابطه برقرار کنید و از تاثیر آن ها بر روی انتخاب افراد غافل نشوید. شبکه های اجتماعی پرکاربرد موبایلی مثل اینستاگرام، فیس بوک و…

فعالیت در شبکه های اجتماعی در بازاریابی کسب و کار های خانگی

 

  4.حراج‌های دوره‌ای

برگزاری حراج‌های دوره‌ای یکی از فنون بازاریابی سنتی است و از قدیم تاثیر زیادی در میزان فروش داشته است. در بازاریابی کسب و کارهای خانگی، با توجه به محصولی که تولید می‌کنید می توانید 3 الی 4 دوره ( با توجه به محصول و میزان نیاز آن در زمان های مختلف سال) انتخاب کنید و در آن دوره ها حراج برگزار کنید. با برگزاری این نوع حراج ها هم می‌توانید ضرر های احتمالی از راکد بودن بازار را جبران کنید و هم مشتری های وفادار به دست بیاورید.

تکنیک حراج های دوره ای در بازاریای کسب و کار خانگی

 

 

 

  5. فروش جانبی

در این جا منظور از فروش جانبی بیشتر فروش به صورت پکیج است. یعنی شما می توانید با پایین آوردن جزئی قیمت چند محصول، آن ها را به صورت پکیج و یا گروهی به فروش برسانید. با این ترفند انرژی که برای بازاریابی کسب و کار خانگی و یا تبلیغ صرف می کنید منجر به فروش چند محصول می شود.

در این مورد هم باید با توجه به محصولاتتان، مرتبط ترین ها را انتخاب کنید و با ارائه‌ی پکیج های خلاقانه، نظر مشتریان را به کسب و کار خودتان جلب کنید. معمولا این روش به دلیل به صرفه بودن، مثل فروش کلی نتیجه خوبی خواهد داشت.

 

  6. ارتباط با رقبا

شناخت رقبا و همچنین ارتباط داشتن با آن ها بخش مهمی در بازاریابی این نوع مشاغل است. شما چه به صورت حضوری و چه در فضای مجازی باید به فکر ایجاد رابطه گروهی و نزدیک با رقبا باشید. در ارتباط بودن با آن‌ها و آگاهی از شیوه های فروش می تواند به شما ایده های جدبد مرتبط با توسعه و بهبود شغلتان را بدهد. همچنین در ابتدای کار، ارتباط با رقبا می تواند کمک بزرگی به قیمت گذاری بر روی محصولات کند. در بیشتر مواقع ارتباط داشتن با رقبا راه های جدید بازاریابی کسب و کار خانگی  را که از آن ها غافل بوده اید به شما نشان می دهد.

ارتباط با رقبا در بازاریابی کسب و کار های خانگی

 

 

  7. گسترش حوزه فعالیت

مزیت فروش آنلاین این است که راه گسترش حوزه فعالیت را هموار می کند. در بازاریابی کسب و کار خانگی که شیوه اصلی فروش را ” آنلاین ” در نظر گرفته ایم، نباید به محله، شهر و یا استان و یا حتی کشور خود محدود شویم. اگر در بازاریابی برای کسب و کار خود تنها روی محدوده ای خاص تمرکز کنیم، بسیاری از فرصت های فروش را از دست خواهیم داد. باید جامعه هدف را در مناطق مختلف شناسایی کنیم و با توجه به نیاز های آن ها به تولید محصول بپردازیم.

 

گسترش حوزه فعالیت کسب و کار های خانگی

 

 

  8. برند سازی

در این مقاله منظور از برند مخصوص برای کسب و کار این است که، ویژگی های خاصی را به محصولات خود اختصاص بدهید. یعنی اگر به طور مثال به ساخت اکسسوری مشغول هستید، از لوگو و یا نشانی خاص در بسته بندی و یا تولید آن ها استفاده کنید. در ادامه اگر تمایل و نیاز پیدا کردید می توانید از لحاظ قانونی نیز برای ثبت برند خود اقدام کنید.

داشتن برند مزایای زیادی در رابطه با بازاریابی کسب و کار های خانگی دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

 • با این کار از سوء استفاده های احتمالی از محصولات خود جلوگیری می کنید.
 • با داشتن برند و وجه تمایز با دیگر رقبا در خاطر مشتریان ماندگار تر هستید.
 • از طریق برند می توانید بازار اختصاصی برای خود ایجاد کنید و محصولات خود را به مشتری بشناسانید.

 

  9. بازاریابی ارجاعی

بازاریابی ارجاعی یا Referral Marketing یک فرایند فروش است که در آن به مشتریان پاداش می دهیم تا برند و یا محصولات ما را به دیگران معرفی کنند و در ازای آن پاداش دریافت کنند. در این روش بهتر است که مشتریان وفادار را شناسایی کنیم و به آن ها این امتیاز را بدهیم که معرف ما باشند. به این ترتیب به ازای هر مشتری که با نام و یا کد معرف از ما خرید داشته باشد به آن معرف پاداش می دهیم. هدف ما از این روش برای بازاریابی کسب و کار خانگی استفاده از همان روش دهان به دهان است. این روش نیز از قدیم برای بازاریابی و افزایش فروش استفاده می شده است.

استفاده از بازاریابی ارجاعی یا پورسانتی در بازاریابی کسب و کار خانگی

 

  10. بازاریابی مشترک

استفاده از بعضی روش های بازاریابی کسب و کار خانگی نیازمند هزینه است. ممکن است در شروع کسب و کار به تنهایی قادر به پرداخت همه هزینه ها نباشیم. می توانیم برای برآمدن از پس هزینه های بازاریابی کسب و کار های خانگی به دنبال شریکی باشیم که محصولات او نیز مناسب جامعه مشتری ما باشد. و همچنین می توانیم با کسب و کاری شریک شویم که محصولات او مکمل محصولات تولید شده در کسب و کار ما باشد.

با استفاده از این تکنیک علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها، سرویس بهتری هم به مشتریان ارائه می دهیم.

 

30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل