بلاگ

اهداف اینستاگرام مارکتینگ چیست؟ صفر تا صد اینستاگرام مارکتینگ (2022)

اصول بازاریابی دیجیتال
30%
تخفیف
0
630,000 تومان
مینی دوره طراحی بیزنس پلن
100%
تخفیف
22
200000 – رایگان!
اصول بازاریابی دیجیتال
100%
تخفیف
اهداف اینستاگرام مارکتینگ

فهرست مطالب

اهداف اینستاگرام مارکتینگ چیست؟

گزارش تحویل

اینستاگرام یک شبکه‌ی اجتماعی محبوب است که 800 میلیون پروفایل فعال دارد و به‌سادگی جای فیسبوک را گرفته است. بازاریابی در اینستاگرام یکی از راه‌های کسب درآمد است که یافتن مشتریان هدف و رونق بیزینس در آن به‌سادگی امکان‌پذیر است. اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام یک روش کارآمد در بازاریابی می‌باشد. در این مطلب اهداف اینستاگرام مارکتینگ را بیان خواهیم کرد.

برای دیدن صفحه ی آموزش سئو رایگان کلیک کنید.

اینستاگرام مارکتینگ مناسب چه بیزینس‌هایی است؟

اهداف اینستاگرام مارکتینگ چیست؟ تمام بیزینس‌ها به‌خصوص تولیدکنندگان و فروشندگان می‌توانند از بازاریابی اینستاگرام برای رونق کسب‌وکار و افزایش فروش خود استفاده کنند.
اکثر بیزینس‌ها از اینستاگرام ب عنوان راهی برای افزایش فروش استفاده می‌نمایند و در حقیقت مهم‌ترين اهداف اینستاگرام مارکتینگ را افزایش فروش می‌دانند. توجه داشته باشید که اهداف اینستاگرام مارکتینگ وابسته به هدفی که بیزینس‌ها برای فعالیت در اینستاگرام دارند می‌تواند متفاوت باشد.

اهداف اینستاگرام مارکتینگ

اصول اینستاگرام مارکتینگ

١-نام حساب کاربری یا پیج خود را مناسب انتخاب نمایید زیرا کاربران اینستاگرام با جستجوی نام پیج، شما را پیدا و فالو می‌نمایند. افزون بر این پیج‌های دیگر با استفاده از این نام، شما را در پیج خود تگ می‌کنند. بنابراین یک نام مناسب که به‌سادگی نوشته و خوانده شود را انتخاب کنید.

٢-پروفایل بیزینس خود را پابلیک یا عمومی کنید تا کاربران بتوانند به‌سادگی محتوای پیج شما را ببینند.

٣-عکس پروفایل اینستاگرام شما یک عکس زیبا و جذاب باشد. عکس حساب‌های مربوط به کسب‌وکار باید لوگوی آن باشد. عکس پروفایل باید باکیفیت باشد.

۴-نام پیج باید دقیقا زیر تصویر حساب کاربری شما قرار گرفته باشد. می‌توان نام پیج را فارسی نوشت. در این صورت کاربران با جستجوی فارسی نیز می‌توانند شما را بیابند.

۵-بیو پروفایل شما باید شیک و رسمی باشد، بهتر است از کاراکترهایی که برای شما فعال است استفاده کنید تا بیشترین تاثیر را بر مخاطبان خود بگذارید.

۶-بهبود برند بیزینس شما با کمک آدرس سایت شما انجام‌پذیر است. آدرس سایت خود را در پروفایل پیج خود قرار دهید. این کار بیزینس شما را باکلاس جلوه می‌دهد.

٧-تگ کردن لوکیشن کمک می‌کند تا در قسمت search اینستاگرام بیشتر دیده شوید و دنبال‌کنندگان بیشتری بدست آورید. نتایج آمار اینستاگرام نشان می‌دهد که پست‌هایی که از تگ لوکیشن استفاده نمایند، بیشتر از سایر پست‌ها موردتوجه مخاطبان قرار می‌گیرند.

٨-پست‌های باکیفیت و محتواهای مفید به اشتراک بگذارید.

٩-از هشتگ‌ها، غافل نشوید. در پست‌های خود از هشتگ پرطرفدار و مرتبط استفاده نمایید.

اهداف اینستاگرام مارکتینگ

 

آموزش instagram marketing

 

محتواهای موردعلاقه‌ی بیزینس‌ها

۱-اکثر بیزینس‌ها و برندهای مختلف اغلب از محتواهای با محوریت محصول یا خدمات استفاده می‌کنند. اینگونه محتواها از جنبه‌های مختلف محصولات و خدمات را معرفی می‌کنند.

۲-محتواهای با محوریت مشتریان که به انتشار نظرات کاربران می‌پردازند. این نوع محتوا مناسب بیزینس‌های ارائه دهنده‌ی خدمات است.

۳-محتواهای با محوریت کارمندان که پرسنل و کارمندان پشت پرده را معرفی می‌کند. این نوع محتواها مناسب آموزشگاه‌ها می‌باشد که بتوانند اساتید خود را معرفی کنند.

اهداف اینستاگرام مارکتینگ

مزیت و اهداف اینستاگرام مارکتینگ برای بیزینس‌ها چیست؟

۱-از جمله اهداف اینستاگرام مارکتینگ می‌توان به معرفی برند و آگاهی دادن به مخاطب درباره‌ی برند اشاره کرد. اینستاگرام فضایی مناسب برای معرفی شما است. حتی اگر دنبال‌کننده‌های کمی دارید، باز هم برند خود را معرفی کنید.

۲-دومین هدف اینستاگرام مارکتینگ، افزایش رتبه‌ی پیج شما می‌باشد. زمانی که شما صفحه‌ی خود را در اینستاگرام ثبت و معرفی کنید، این امکان برای شما فراهم می‌شود که مخاطبان شما بتوانند با جستجوی نام کاربری شما یا حتی هشتگ‌های مخصوص شما، پیج اینستاگرام شما را ببینند و مشتری شما شوند.

۳-مزیت‌ دیگر اینستاگرام مارکتینگ، امکان ارتباط مستقیم با مخاطبان است. مخاطبان می‌توانند از طریق اینستاگرام به‌سادگی با شما ارتباط برقرار نمایند و به شما اعتماد نمایند. مخاطبان می‌توانند نظرات خود را پیرامون محصول یا خدمات شما در میان گذاشته تا مشکلات برند خود را رفع کنید.
مزیت‌ دیگر اینستاگرام مارکتینگ، تسلط بیشتر بر روی برند شما است. شما از طریق اینستاگرام می‌توانید بیزینس خود را رونق دهید.

۴-یکی دیگر از اهداف اینستاگرام مارکتینگ، کاهش هزینه‌ها است. اینستاگرام مارکتینگ یک روش کم‌هزینه و سریع برای بازاریابی و تبلیغ برند شما می‌باشد.

۵-از دیگر اهداف اینستاگرام مارکتینگ می‌توان به امکان به اشتراک گذاشتن مراحل تولید محصول‌ شما و جلب‌نظر مخاطبان اشاره کرد. این امر افزایش فروش محصولات یا خدمات را به دنبال دارد.

۶-از دیگر مزیت‌های اینستاگرام مارکتینگ، قابلیت اطلاع‌رسانی گسترده می‌باشد. شما از راه پیج خود می‌توانید پیرامون محصولات جدید، پیشرفت‌ها ، تخفیف‌ و آفرها و… اطلاع‌رسانی کنید.

 

 

در پایان باید گفت اهداف اینستاگرام مارکتینگ می‌تواند، پشتیبانی و خدمات مشتریان باشد. شما می‌توانید در پیج اینستاگرام خود خدمات پشتیبانی ارائه دهید، و به سوالات و ابهامات مشتریان پاسخ دهید. با این کار مخاطبان شما به مشتری تبديل می‌شوند و فروش شما افزایش می‌یابد.

 

آموزش تبلیغ نویسی در فضای فیزیکی (تعریف+اصول+روش ها) (2022)
30%
تخفیف

آموزش تبلیغ نویسی دوره از صفر تا استادی | فرصت

بدون امتیاز 0 رای
343,000 تومان
118
343,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تبلیغات گوگل ادز (google ads)

بدون امتیاز 0 رای
483,000 تومان
31
483,000 تومان
30%
تخفیف

دوره آموزش تحقیقات بازار (۲۰۲۲)

بدون امتیاز 0 رای
203,000 تومان
4
203,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان سئو

۱۰ الی ۲۰ دقیقه مشاوره ٰرایگان برای رسیدن به رتبه های برتر گوگل